• Konkurs literacki - "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

          • Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

            Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

            Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

            Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

            Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

            Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie szkoły: 

            http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

            Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl

            Z poważaniem główny koordynator V edycji Podkarpackiego konkursu literackiego ,,Są gdzieś okna, które płoną cały czas,, 

            Krzysztof Gudzelak 

            REGULAMIN-V-PODKARPACKIEGO-KONKURSU-LITERACKIEGO-22_(1).pdf

            Informacja-do-prasy-22-3_(1).docx​​​​​​​

          • Nauczanie zdalne w klasach V-VIII

          • Od czwartku 27 stycznia 2022r. uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych czyli do 27 lutego 2022r.  przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy I-IV uczą się stacjonarnie w szkole.

          • Sukces naszej uczennicy!

          • Uczennica klasy IV Jowita Mach zajęła 3 miejsce w III Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek- KOLĘDOWAĆ MAŁEMU, który odbył się 20 stycznia 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łańcucie. Do konkursu Jowitkę przygotowała p.Sylwia Wojnar. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Karnawał w II klasie...

          • 14 stycznia uczniowie klasy II postanowili wspólnie z Panią wychowawczynią urządzić swój własny mały karnawałowy bal przebierańców. Drugaczki wyglądały świetnie w swoich przebraniach! Wszyscy doskonale się bawili.

          • Bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej.

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            ·         przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;

            ·         stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;

            ·         aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

            Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.

            Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2 

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19 

            W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwa Edukacji i Nauki

          • Podsumowanie akcji "Razem na święta "

          • Szanowni Państwo,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie.

            Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-7-800-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.

          • Terapeuta środowiskowy - informacja.

          • Jestem Terapeutką Środowiskową w Poradni  Psychologicznej Centrum Medycznego w Łańcucie. Wraz z psychologiem, psychoterapeutą tworzymy zespół środowiskowej opieki dla dzieci i młodzieży od 0 do 21 roku życia. Przyjmujemy bez skierowania na NFZ. 

            Zmieniliśmy aktualnie adres placówki, nie znajduje się na terenie CM Łańcut ale za powozownią koło TMR-u, ul. Armii Krajowej 51 a. Numer do rejestracji Terapeuty Środowiskowego: 17 277 89 14, numer do rejestracji psychologa: 17 224 02 85

            Pozdrawiam serdecznie,

            Paulina Magoń

          • Grupa wsparcia dla rodziców

          • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na grupę wsparcia wszystkich chętnych rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (poza dziećmi z Zespołem Aspergera i autyzmem), dla rodziców których została zorganizowana nowa grupa wsparcia.  Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się drogą telefoniczną lub e-mailową w sekretariacie PPP w Łańcucie (szczegóły zamieszczono na plakacie dołączonym w załączniku do maila). Termin spotkania zostanie wyznaczony po zebraniu grupy.

            Termin spotkania zostanie wyznaczony po zebraniu grupy.

            Zajęcia koordynowane będą przez specjalistów pracujących w PPP w Łańcucie. 

            Celem  grupy wsparcia jest:

            • wymiana informacji rodziców na temat sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach;
            • zmniejszenie poczucia osamotnienia w problemach;
            • wymiana doświadczeń związanych z radościami i trudami sprawowania opieki nad dziećmi z niepełnosprawnością;
            • wzajemne wspomaganie się w rozwiązywaniu sytuacji trudnych, problemów terapeutycznych, wychowawczych i edukacyjnych;
            • w miarę potrzeb organizowanie spotkań ze specjalistami.

            Zasady  działania grupy:

            • spotkania mają charakter nieformalnej grupy dyskusyjnej,
            • w spotkaniach biorą udział rodzice (bez dzieci),
            • w spotkaniach uczestniczą rodzice o podobnych doświadczeniach życiowych,
            • udział w spotkaniach jest dobrowolny i bezpłatny,
            • działania grupy wsparcia podporządkowane są potrzebom członków grupy,
              a psycholog i pedagog pełnią w nich rolę konsultanta.

            Miejsce spotkań: siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, ul. Mickiewicza 3.

            Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się telefonicznie 17 225 33 07 lub e-mail poradniapplancut@gmail.com

            Grupa_wsparcia_dla_rodzicow-skonwertowany.pdf

          • #RazemNaŚwięta

          • W ty roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji MEiN „Razem na święta”. Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Oto działania jakie podjęli uczniowie:

            • Uczniowie klasy 3 pięknie przyozdobili pierniczki oraz zrobili słodkie upominki.  Obdarują nimi samotnych, sąsiadów lub członków  rodziny.
            • Dzieci z klasy 2 zrobiły kartki, ozdoby świąteczne i lampiony dla samotnych osób.
            • Uczniowie klasy 7 postanowili zorganizować klasową zbiórkę pieniędzy i przeznaczyć ją na pomoc jednemu z podopiecznych Fundacji Siepomaga - https://www.siepomaga.pl/wplata/elSXmN8N

             

          • Jasełka 2021

          • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Zarówno dzieci, jak i dororśli z niecierpliwością oczekują na te wyjątkowe święta. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. 17 grudnia uczniowie klas IV oraz V mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się diabeł oraz Herod. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami także w wykonaniu uczniów. Występ pieknie się udał, mali aktorzy spisali się świetnie. 

          • LAUREACI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO POD HASŁEM: „MYŚLĘ, NIE BIORĘ- WYBIERAM ŻYCIE”

          • Otrzymaliśmy informację o rozstrzygnięciu Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali następujące miejsca oraz nagrody i dyplomy:

            I Kategoria: Przedszkole (5,6- latki)

            • II miejsce: Paulina Blok

            II Kategoria: Klasy I-III

            • I miejsce: Patryk Blok

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


          • LAUREACI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PANI JESIEŃ DARY NIESIE"

          • Miło nam ogłosić zwycięzców Gminnego Konkursu Plastycznego "Pani Jesień dary niesie" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich dla uczniów klas I-III. Jury nagrodziło i wyróżniło następujące prace:

            I miejsca:

            Wiktor Stafiej - ZS Białobrzegi
            Patryk Blok - SP1 Budy Łancuckie

            II miejsca:

            Lena Dworak - SP2 Budy Łańcuckie
            Franciszek Mroszczyk - SP2 Budy łańcuckie

            III miejsca:

            Martyna Bartnik - SP2 Budy Łańcuckie
            Lilianna Pelc - SP1 Budy Łańcuckie

            Wyróżnienia:

            Emilia Curzytek
            Natalia Wilk
            Emilia Mroszczyk

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Szalone harce na lodowisku.

          • Korzystając z pięknej zimowej aury, uczniowie klas VI-VIII wybrali się na lodowisko, żeby poćwiczyć jazdę i spędzić ze sobą aktywnie czas. Nie obyło się bez małych wywrotek, ale wszyscy się świetnie bawili.

          • Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.

          • W czwartek 2 grudnia 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Henryka Sienkiewicza. Aby w szczególny sposób uczcić pamięć tego wybitnego pisarza, a także należycie oddać mu cześć, wszyscy ubraliśmy się na galowo i podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. Następnie uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom życiorys naszego patrona. Nie obyło się bez odczytania sentencji z jego powieści oraz krótkiej inscenizacji „Bajki”. Uczennica klasy IV – Jowita Mach zaśpiewała utwór „Rzeka marzeń”, a w tle dzieci mogły podziwiać zdjęcia z ich ulubionej ekranizacji powieści Sienkiewicza „W pustyni w puszczy”. Na koniec uczniowie wybrali się na mini seans filmowy. Klasy IV-VI obejrzały „W pustyni i w puszczy”, natomiast klasy VII i VIII „Quo Vadis”. Dodatkowo dzieci przygotowały piękne prace plastyczne inspirowane obejrzanym filmem.

          • "Szanuję nie marnuję" - rozstrzygnięcie konkursu.

          • Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w Gminnym Plastycznym Konkursie pt.: "Szanuję nie marnuję", który miał zwrócić uwagę dzieci na problem jakim jest marnowanie żywności. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do konkursu i było warto. Patryk Blok z klasy III oraz Bartosz Miś z klasy VII zajęli kolejno I i II miejsce! Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Pelc z klasy V oraz Izabela Bester z klasy IV. Nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a Organizatorowi dziękujemy za zaproszenie do udziału w konkursie oraz piękne nagrody.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
      • 17 224 53 29
      • Budy Łańcuckie 333 37-114 Białobrzegi Poland