• VII Międzyszkolny Turniej Szachowy

• We wtorek 31 maja 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich został rozegrany VII Międzyszkolny turniej szachowy. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Krauz, Bartłomiej Jaźwa, Tobiasz Migas, Kacper Stafiej oraz Szymon Serafin.

Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim, w którym uczniowie rozgrywali partię szachów w siedmiu rundach.

Po zakończeniu ostatniej rundy wyłoniono zwycięzców. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Tobiasz Migas zajął I miejsce, natomiast III miejsce wywalczył Szymon Serafin. Ponadto w pierwszej 10-tce znaleźli się Bartłomiej Jaźwa i Kacper Stafiej.

Gratulujemy!

• II Powiatowy Konkurs Papieski w Medyni Głogowskiej

• W środę 27 maja 2022r. w Medyni Głogowskiej odbył się II Powiatowy Konkurs Papieski. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały uczennice klasy IV - Jowita Mach, Lena Zamorska w kategorii wokalnej oraz Izabela Bester w kategorii plastycznej. Swoje prace plastyczne zaprezentowały również dwie uczennice klasy VIII  - Malwina Gujda oraz Patrycja Pelc. Dziewczynki pięknie się zaprezentowały. W swojej grupie wiekowej w konkursie wokalnym Jowita Mach zajęła II miejsce. Do konkursu uczennice przygotował ks. Michał Gurgacz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Występ Jowitki i Lenki

• Konkurs czytelniczy „W świecie Karolci”

• W środę, 18 maja 2022 r. uczniowie klasy III brali udział w konkursie czytelniczym pt. „W świecie Karolci” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Budach Łańcuckich. Laureaci konkursu: I miejsce – Lidia Kubis II miejsce – Natalia Wilk III miejsce – Zofia Hadław Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

• Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Łańcucie.

• W środę, 11 maja 2022r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie  odbył sie Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Łańcucie. Zespół wokalny z klasy 4 ładnie się zaprezentował i zajął 3 miejsce. Uczniów do występu przygotowała Pani Sylwia Wojnar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Jak co roku w naszej szkole obył się apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, przedstawiciele klas IV-VI  przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

• Wizyta w Filharmonii.

• W poniedziałek 9 maja 2022 r. uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość wyjazdu na koncert muzyki symfonicznej do Filharmonii Podkarpackiej. Dzieci wysłuchały między innymi  Symfonii nr 3 Es-dur op. 55 "Eroica" Ludwiga van Beethovena oraz "Boléro" – utwór Maurice’a Ravela z 1928 roku.

• Spotkanie z rzeźbiarzem.

• W piątek 6 maja 2022 r. uczniowie kl. II - III spotkali się z miejscowym artystą – rzeźbiarzem, malarzem panem Dariuszem Gamracym. Uczniowie poznali jak wygląda praca rzeźbiarza. Podczas rozmowy dowiedzieli się z czego wykonuje się rzeźby, jakie drewno najlepiej nadaje się do rzeźbienia. Pan Dariusz pokazał narzędzia jakimi się posługuje, a następnie chętni uczniowie mieli możliwość rzeźbienia dłutem w przygotowanej desce z drewna lipowego. Lepili również figurki z gliny przyniesionej przez rzeźbiarza. Dziękujemy panu Dariuszowi za bardzo ciekawe spotkanie.

• Dzień Ziemi - dbajmy o naszą planetę.

• W dniu 25.04.22 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji DNIA ZIEMI. O tym, żeby chronić naszą planetę przekonywali uczniowie klasy 2,którzy aktywnie działają w zajęciach związanych z ekologią oraz realizują program o zasadach recyklingu SIR PET - ER I JEGO DRUŻYNA. Do obchodów tego święta dołączyli również starsi koledzy z klasy 6 i 7, uświadamiając społeczność szkolną o tym, że w dzisiejszym świecie musimy zacząć myśleć proekologicznie.

• Wyróżnienia w konkursach międzyszkolnych.

• Uczennice klasy VII i VIII  - Sabina Mendroń oraz Marlena Dec otrzymały nagrody oraz wyróżnienie za udział w konkursach międzyszkolnych. Pierwszy z nich to Konkurs Wiedzy o Annie Jenke zorganizowany przez Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu. Do konkursu, pod czujnym okiem księdza katechety, przygotowała się uczennica klasy VII -  Sabina Mendroń. Drugim konkursem był Powiatowy Konkurs języka Angielskiego " Master of Reading", w któym udział wzięły uczennice klasy VIII - Marlena Dec i Oliwia Machniak. Marlena wywalczyła wyróżnienie. Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!