• Sukces naszych uczniów w gminnych zawodach piłki ręcznej!!

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach piłki ręcznej. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W Igrzyskach Dzieci wzięli udział uczniowie klas 4-6. Drużyna chłopców i dziewcząt zajęła II miejsce. Chłopcy kl. 7 i 8 wystąpili w Mistrzostwach Młodzieży i zajęli I miejsce, które dało im awans do Mistrzostw Powiatowych. Gratulujemy!!! BO ŁĄCZY NAS PIŁKA!

• Zajęcia sportowe z tenisa stołowego w naszej szkole.

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich biorą udział w bezpłatnych zajęciach sportowych z tenisa stołowego w ramach Projektu " Program poprawy sprawności fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez naukę gry w tenisa stołowego".Projekt realizowany jest przez KU AZS Politechniki Rzeszowskiej, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Do Projektu wojewódzkiego zakwalifikowano po jednej szkole  z terenu : miasta Rzeszowa oraz powiatów: rzeszowskiego, ropczycko - sędziszowskiego, leżajskiego oraz łańcuckiego.  To właśnie  uczniowie naszej szkoły mają możliwość pod bacznym okiem profesjonalnego instruktora uczyć i doskonalić umiejętność gry w tenisa stołowego.

• Budowa zegara elektronicznego - @laboratoriaprzyszłości

• Uczniowie klasy 7 pod czujnym okiem p. Mariusza Koniecznego na zajęciach informatyki pracowali nad stworzeniem i uruchomieniem zegara elektronicznego. Ostatni etap budowy zegara to montaż układów elektronicznych i kwarcu. Po zmontowaniu i podłączeniu zasilania uruchomili zegar, ustawili czas i alarm, przetestowali wyświetlanie godziny i działanie alarmu. Następnie zamknęli kolejny etap montażu elementów na płytce drukowanej.

• Rekolekcje dla uczniów.

• W dniach od 21.11 – 23.11. 2023 (wtorek – czwartek) rozpoczynają się Rekolekcje dla uczniów. W te dni zajęcia edukacyjne w szkole są odwołane, natomiast dzieci udają się do kościoła na spotkania rekolekcyjne o godz. 10.00.

• Obchody 105. Rocznicy Święta Niepodległości Polski

• „Kocham WOLNOŚĆ" - takimi słowami piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni rozpoczął się piękny wzruszający występ naszych uczniów z okazji 105. Rocznicy Święta Niepodległości Polski. Po usłyszeniu pierwszych taktów muzyki, uczennice klasy 6 i 5 wykonały wspaniały akrobatyczny taniec patriotyczny z biało – czerwoną flagą, ukazując nam uczucie miłości i przywiązania do Ojczyzny,  barw narodowych i wolności. W takiej  atmosferze przebiegał dalszy występ uczniów z klasy IV, VI, VII  i VIII, którzy w pięknych  wierszach, pieśniach i scence – wspomnieniu z 1915 r. ukazali historię Polski, drogę do niepodległości i docenienie wolności. Występ zakończył się wspólnym śpiewem  pieśni legionowych. Było uroczyście, wzniośle i patriotycznie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

• Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej

• Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w Kongresie Pamięci Narodowej w Jasionce pod hasłem : "Historia mówi przez pokolenia". Uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych przez organizatorów w ramach kilku stref: archiwalnej, naukowej, edukacyjnej, militarnej i rekonstrukcji historycznej. Swoją obecnością pokazali zaangażowanie i postawy: patriotyczne, obywatelskie i społeczne.

• Lekcja przyrody.

• Młodzi Przyrodnicy

Uczniowie klasy IV na lekcji przyrody z dużym zaangażowaniem, prawdziwą pasją i umiejętnościami wykonali proste przyrządy meteorologiczne i zamontowali je na zewnątrz budynku szkoły. Dzięki temu mogli zmierzyć ilość opadów i okreslić kierunek wiatru. Może to przyszli meteorolodzy?

• Wizyta uczniów w OSP Budy Łańcuckie - Lewa.

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas V i VI mieli wielką przyjemność uczestniczyć w specjalnie dla nich zaplanowanych zajęciach, przygotowanych przez strażaków z OSP Budy Łańcuckie - Lewa. Uczestniczyliśmy w pokazie pierwszej pomocy, pokazie sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, pokazie jak nie postępować z palącym się olejem, jak wygląda zadymione pomieszczenie, a także zbadaliśmy dokładnie jak wygląda wyposażenia jednostki OSP. Każdy z uczniów miał okazję zobaczyć, dotknąć oraz dopytać o interesujący sprzęt. Młodzież mogła poćwiczyć resuscytację, zobaczyć jak ewakuować poszkodowanego na desce oraz wiele innych. Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy OSP Budy Łańcuckie - Lewa za zaproszenie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.