• Koszykarze ekstraklasowej drużyny Muszynianka Domelo Sokół Łańcut w naszej szkole.

• W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili koszykarze ekstraklasowej drużyny Muszynianka Domelo Sokół Łańcut. Wizyta zespołu zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich. Zawodnicy przeprowadzili rozgrzewkę, profesjonalny trening oraz konkursy rzutów do kosza. Wzięli udział również w lekcji języka angielskiego.Uczniowie poznali zalety aktywnego spędzania czasu wolnego oraz gry w koszykówkę. Dowiedzieli się jak wygląda tydzień treningowy koszykarzy , co robią w czasie wolnym, czym się interesują, co sprawiło, że zostali profesjonalnymi zawodnikami i jak wyglądała ich droga do kariery.Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki i wzięli udział we wspólnych zdjęciach.Dziękujemy zawodnikom Muszynianka Domelo Sokół Łańcut za niezwykłą wizytę i niezapomniane wspólne chwile.

• Uwaga, konkurs! Bohater na stówkę - ogólnopolski konkurs plastyczny

• Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Prace konkursowe należy wysłać pocztą, przesyłką kurierską lub drogą elektroniczną na adres marta.snarska@ipn.gov.pl w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2024 r. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych: 9-11 lat, 12-14 lat oraz 15-20 lat.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa nie tylko rozwija umiejętności artystyczne uczniów, ale również buduje więź z lokalną społecznością poprzez upamiętnienie jej ważnych postaci. Zachęcamy do włączenia się do konkursu i wsparcia uczniów w odkrywaniu dziedzictwa swojego regionu.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl