• Egzamin ósmoklasisty 2024. Powodzenia!

• Już niebawem odbędzie się egzamin ósmoklasisty 2024. Tegoroczni absolwenci szkoły podstawowej przystąpią do trzech obowiązkowych egzaminów.

14 maja (wtorek) o godz. 9:00 – język polski,

15 maja (środa) o godz. 9:00 – matematyka,

16 maja (czwartek) o godz. 9:00 – język obcy nowożytny.

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

W trakcie odbywających się egzaminów w szkole NIE ODBYWAJĄ SIĘ zajęcia edukacyjne dla reszty uczniów.

Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy POWODZENIA!

• 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie – po amerykańskiej – nowoczesna ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz regulowała organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Święto Narodowe Trzeciego Maja pierwotnie zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie przywrócone w 1990 r.