• Bezpieczne dzieci w sieci.

• Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu dlatego również w młodszych klasach i oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia dotyczące cyberprzemocy, internetowego hejtu oraz ogólnej aktywności w sieci. Najważniejszą omawianą kwestią było oczywiście bezpieczeństwo podczas korzystania z zasobów internetu.

• OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA

• „Oil City” to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Historyczna fabuła gry nawiązuje do działań, które podejmowali galicyjscy pionierzy przemysłu naftowego w tym Ignacy Łukasiewicz.

Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne: uczy inwestowania, zarządzania ryzykiem, przedsiębiorczości, logicznego myślenia, planowania, współpracy i reagowania na zmiany. To także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.

W piątek uczniowie klas 7-8 naszej szkoły mieli możliwość sparwdzenia się w tej własnie grze. Jako goście Biblioteki Publicznej w Budach Łańcuckich wzięliśmu udział w niezwykłych zajęciach. Uczniowie podzieleni na 4 drużyny rywalizowali ze sobą starając się jak najwięcej kupić, sprzedać i zainwestować w swój naftowy biznes. Gra bardzo wciągnęła wszystkie drużyny ale po V intensywnych rundach okazało się, że najlepiej poradzili sobie chłopcy z klasy VIII - Bartek, Kuba i Igor. To oni będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych rozgrywkach.

• Konkurs plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zapraszamy do udziału!

• Luty i marzec to miesiące, które w naszej szkole będą poświęcone Cyfrowemu Bezpieczeństwu. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole odbędą się różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu przybliżenie uczniom, rodzicom i nauczycielom tematyki bezpieczeństwa w sieci. Pierwszą inicjatywą jest organizowany przez nas Szkolny Konkurs Plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu na kartce A4/A3 zainspirowanego popularnymi filmami edukacyjnymi Sieciaki.pl. Uczestnicy konkursu oglądają filmiki na stronie https://sieciaki.pl i na ich podstawie wybierają ulubionego Sieciaka, którego umieszczą na plakacie wraz z jedną poradą dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Na prace czekamy do końca marca. Zapraszamy!

• I miejsce chłopców w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej!

• Z wielką radością informujemy, że drużyna chłopców z klas VII-VIII zdobyła I miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Igrzyska Mlodzieży Szkolnej, które odbyły się w Zespole Szkół w Białobrzegach. Dziewczęta dostały awans do zawodów powiatowych, gdyż były jedyną drużyną żeńską w gminie, która się zgłosila do zawodow. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Występy pełne MAGII!!!

• Dziś w naszej szkole odbył się występ iluzjonisty. Dzieci mogły oglądać sztuczki karciane, żonglerkę piłeczkami, lewitację przedmiotów oraz ciekawe złudzenia optyczne. Dużo radości sprawiły otrzymane balony a dobry humor towarzyszył wszystkim przez resztę dnia.

• Jak ważna jest wiedza w życiu człowieka? - niezwykła lekcja historii.

• We poniedziałek 6 stycznia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przy współpracy z Księgarnią Nova nasza szkoła gościła Panią Beatę Krawiec.

Pani Beata przeprowadziła niezwykle interesujące zajęcia, w których uczestniczyły klasy IV – VIII. Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego czytamy i co nam daje czytanie: poznali historie pisma węzełkowego, klinowego, sumeryjskiego. Pani Beata dokonała prezentacji tabliczek przywiezionych z Iraku, hieroglifów, broni ćwiczebnej używanej w wojsku, hełmofonów, masek gazowych, umundurowania wojsk NATO.

Ponadto młodzież zapoznała się z autoprezentacją oraz podstawami NLP

Uczestnicy poznali mnóstwo ciekawych informacji o znanych i podziwianych ludziach. Niektórych nie trzeba przedstawiać, gdyż każdy Polak zna Józefa Piłsudskiego czy Steve’a Jobsa. Zachwyciła nas postać Krystyny Skarbek, super szpiega z czasów II Wojny Światowej, która to, stała się pierwowzorem postaci Jamesa Bonda.

Pani Beata w niezwykle obrazowy sposób uzmysłowiła nam, jak ważna jest wiedza. Zrozumieliśmy, że pozwala ona zniewolonemu narodowi przetrwać najcięższe chwile w historii, a dla każdego człowieka stanowi skuteczną broń w ciągłej walce z własnymi słabościami.

Dowiedzieliśmy się też sporo o Jerzym Górskim , uzależnionym w młodości od narkotyków, który został legendą polskiego triatlonu, gdyż wygrał zawody Double Ironman w USA, pokonał uzależnienia i własne słabości. Prowadząca uzmysłowiła nam też, jak wielkim zagrożeniem są dla nas substancje psychoaktywne.

• Zabawa choinkowa 2023

• W sobotę 4 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Jak ją opisać jednym zdaniem? BYŁO FANTASTYCZNIE! :) Najmłodsze dzieciaki bawiły się wspaniale pod czujnym okiem rodziców, nauczycieli i naszych wspaniałych animatorów - Pańtwa Joanny i Piotra Wasylik z zespołu Aplauz. Zabawom i szaleństwom nie było końca. Zaopraszamy do albumu na fotorelację!