• Sukces naszych uczennic!

• Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 roku wzięliśmy udział w IV Powiatowym Konkursie Papieskim w kategorii- piosenka religijna. Przegląd odbywał się w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Medynii Głogowskiej.
            Oto nasze sukcesy: JOWITA MACH w kategorii klas 4-6 zajęła 2 miejsce
            OLIWIA BIELECKA z towarzyszeniem akompaniamentu gitarowego w wykonaniu KAROLINY BAGIENKO zajęła 3 miejsce Zofia Hadław również godnie reprezentowała naszą szkołę. Dziewczynki do konkursu przygotowywały się pod czujnym okiem p. Sylwii Wojnar. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• KONKURS BIBLIOTECZNY „MÓJ EX LIBRIS”

• REGULAMIN KONKURSU BIBLIOTECZNEGO „MÓJ EX LIBRIS”

1.Organizator: Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach

2.Cele konkursu:
            •Popularyzacja i promocja biblioteki, książek i czytelnictwa.
            •Kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
            •Pozyskanie oryginalnych małych form graficznych.
            •Zapoznanie uczniów z ekslibrisem jako znakiem graficznym własnych zbiorów.

3.Tematyka konkursu: Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. EX LIBRIS JAKO ZNAK GRAFICZNY ZBIORÓW BIBLIOTECZNYCH.

4.Uczestnicy konkursu:
            •Konkurs adresowany jest dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy.

5.Zasady konkursu:
            •Każdy uczestnik dostarcza jedną; samodzielnie wykonaną prace w następujących technikach: rysunek tuszem, flamastrem lub cienkopisem jednego koloru w formacie A-5.
            •Na ekslibrisie wymagany jest napis Ex libris.
            •Prace konkursowe, delikatnie podpisane na odwrocie, powinny zawierać następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła, imię i nazwisko opiekuna.

6.Ocena prac:
            •Prace konkursowe oceniane będą przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora.
            •Komisja będzie oceniać: zgodność z tematem, oryginalność i estetykę wykonania w dwóch kategoriach wiekowych I kategoria - klasy IV – VI , II kategoria - klasy VII – VIII.

7.Termin: Prace konkursowe należy składać w Bibliotekach Publicznych w miejscowościach naszej Gminy (GOKiCz Białobrzegi, Budy Łańcuckie Prawa, Budy Łańcuckie Lewa, Korniaktów Północny, Wola Dalsza)
            w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 maja 2024 roku Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 maja 2024 r., a o wręczeniu nagród organizator poinformuje wszystkich nagrodzonych.

• Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”.

• W piątek 5 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Uczniów zachwyciła piękna, kolorowa scenografia pełna obiektów ruchomych, jak poruszający się olbrzymi statek piracki oraz niesamowite popisy w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy.