• Podziękowanie.

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Budach Łańcuckich

Zwracam się do Was z wielkim podziękowaniem za dar serca, który przekazaliście na rzecz Ukrainy. Wszystkie zebrane przez was rzeczy zostały przekazane na Ukrainę do Drohobycza skąd trafią do najbardziej potrzebujących.

Dziękuję wszystkim za dar serca.

Bożena Lauzer

Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ Solidarność przy Muzeum-Zamku w Łańcucie

Członek Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność

• W oczekiwaniu na Wielkanoc.....

• Wszyscy lubią Święta Wielkanocne i już nie mogą się ich doczekać. Nasi uczniowie również postanowili je uczcić, organizując klasowe spotkania z okazji Wielkanocy. Było tradycyjne dzielenie się jajkiem, pyszny domowy żurek, składanie życzeń oraz częstowanie babką i mazurkiem.

• Dzień kapcia i piżamy.

• We wtorek, 12 kwietnia nasi uczniowie postanowili wpaść do szkoły w nieco innym stroju niż zazwyczaj, a mianowicie w ……piżamach. Piżamkom oczywiście nieodłącznie towarzyszyły kapcie :0 Z inicjatywą DNIA KAPCIA I PIŻAMY wyszedł Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Majkut, a uczniowie wykorzystali okazję do świetnej zabawy. Sami zobaczcie….

• Światowy Dzień Świadomości o autyzmie.

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o autyzmie. Dzień ten został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się ze spektrum autyzmu.

Kolor niebieski to symbol solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. W naszej szkole w piątek 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji i wraz z nauczycielami założyli niebieskie ubrania. Dodatkowo zaśpiewali wspólnie piosenkę zespołu De Mono -  "Autyzm". video-1648844424.mp4

Czym jest spektrum autyzmu?

To zaburzenie rozwojowe związane jest z nieprawidłową praca mózgu. Osoby ze spektrum autyzmu mają problemy z komunikacją, relacjami społecznymi. Obrazuje to krótki film rysunkowy pt. ,,Podróż Marii”. Link do filmu: