• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na "Pisankę wielkanocną"

• We wtorek 26 marca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego ,,Wielkanocna pisanka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 40 pięknych prac: 27 w kategorii wiekowej 0-III oraz 13 w kategorii wiekowej IV-VIII. Ocenie podlegały: estetyka wykonania, kreatywność, wkład pracy, samodzielność. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca: W kategorii 0-III I miejsce - Alicja Dąbek II miejsce- Zofia Preis i Len Blok III miejsce – Liliana Strzępka i Julia Wilk W kategorii: IV-VIII I miejsce – Jowita Mach II miejsce- Szymon Blok III miejsce – Bartłomiej Jaźwa Laureatom składamy serdeczne gratulacje oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• Wizyta policjanta w naszej szkole.

• W poniedziałek 25 marca mieliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa. Podczas spotkania z panem policjantem nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomnieli sobie podstawowe zasady w czasie przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant poinformował, w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa, przypomniał numery alarmowe oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dodatkowo starsi uczniowie mówili o cyberprzemocy, hejcie oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Na koniec spotkania chętne dzieci mogły przymierzyć strój policjanta oraz obejrzeć akcesoria, które na co dzień pomagają mu w pracy.

• I miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim

• Miło nam zakomunikować, ze nasza uczennica- Jowita Mach z klasy 6 zajęła 1 miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji o Annie Jenke " Pragnąć tylko gwiazd".- kategoria poezja spiewana- klasy 6-8. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wyjątkowy gość w naszej szkole.

• W środę 13 marca 2024r. mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole Panią Beatę Krawiec, która spotkała się z dziećmi z klas 0 – IV z okazji  Dnia Głośnego Czytania. Pani Beata przeczytała dzieciom legendę o Diable Łańcuckim, którą sama opisała i przeniosła na karty książki właśnie dla najmłodszych. Mali słuchacze dowiedzieli się kilku ciekawych szczegółów o losie Diabła Łańcuckiego czyli Stanisława Stadnickiego, a także mieli możliwość przymierzyć strój szlachecki i poczuć się jak prawdziwy szlachcić.

• I miejsce ucznia klasy VIII w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

• W dniu dzisiejszym dwoje uczniów klasy VIII uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "The Master of Grammar and Vocabulary", który odbył się w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej. Z wielką radością informujemy, iż Krzysztof Kuter zdobył I miejsce w tym konkursie! Gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów!

• Lekcje online o cyberbezpieczeństwie dla najmłodszych.

• Tuż po feriach zimowych w naszej szkole odbyły się 3 lekcje online o tematyce ,,Poznaj bezpieczny Internet", ,,Sieciaki - pięć zasad bezpieczeństwa", ,,Sieciaki - Internet bez przesady", w których uczestniczyły klasy 0-III. Na webinarach prowadzący przybliżył najmłodszym bohaterów serii "Sieciaki" oraz przeprowadził ich przez tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu.