• @Laboratoria Przyszłości - testujemy nowy sprzęt.

          • Dzis uczniowie z naszej szkoły przygotowywali się do pasowania pierwszaków z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wyposażenie, które pozyskaliśmy pomoże w rozwijaniu kreatywności dzieci oraz przyczyni się do nabywania nowych umiejętności przez uczniów naszej szkoły. Podczas prób do akademii oraz pasowania na ucznia zostały wykorzystane mikrofony, mikroporty, głośniki oraz miksery dźwięku pozyskane dzięki inicjatywie @Labolatoria Przyszłości. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach do występu ćwiczyły samodzielność, obycie ze sceną i sprzętem nagłośniającym, a także odwagę potrzebną podczas występów przed publicznością. Zajęcia ze sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości z pewnością stają się atrakcyjniejsze dla dzieci i pozwalają na kształtowanie ich kompetencji przyszłości w nauce, technologi i sztuce.

          • Laboratoria Przyszłości już w naszej szkole!

          •  

             

            W tym roku szkolnym rozpoczyna się nasza przygoda z programem #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie naszej szkoły już korzystają ze wspaniałych pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach programu. To między innymi sprzęt audiowizualny, mikrofony, mikroporty, miksery dzwięku, głośniki, kamera, a także roboty do nauki kodownia i programowania oraz klocki konstrukcyjne. Ponadto, staliśmy się posiadaczami  drukarki 3D wraz z całym wyposażeniem oraz  laptopa multimedialnego, dzięki którym nasi uczniowie rozpoczną swoją przygodę z projektowaniem i drukiem 3D.

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

            Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

            W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

          • Uwaga! Konkurs plastyczny!

          • ​​​​​​​

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w TRZECH  ogólnopolskich KONKURSACH!!!

            Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.

            Każdy uczestnik (dziecko/młodzież) wykonuje tylko jedną pracę w ramach wybranego konkursu więc jak tylko da radę to wykonuje na oddzielnych kartkach A4 trzy prace plastyczne o tematyce: PAŁACU, LIZAKA i RYBKI w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych, komputerowych, przestrzennych, z artykułów spożywczych).

            W sumie każdy UCZESTNIK konkursów może otrzymać: 3 DYPLOMY i 3 BILETY WSTĘPU Ponadto w trzech kategoriach wiekowych w każdym z konkursów zostanie przyznana atrakcyjna NAGRODA GŁÓWNA 

            Zachęcamy do udziału w kilku trwających jednocześnie konkursach plastycznych ogłoszonych przez organizatora z zachowaniem oddzielnego sposobu nadsyłania.

            Rybka_Regulamin_Konkursu_2022-2023_U_schabinskiej.pdf

            Palac_Regulamin_Konkursu_2022-2023_U_schabinskiej(1).pdf

            Lizak_Regulamin_Konkursu_2022-2023_U_schabinskiej(1).pdf

          • Przedszkolaki sprzątają świat!

          • W piątek 16 września dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji. Jesteśmy przekonani, że udział w akcji Sprzątania Świata przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

          • Dzień Kropki

          • W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w świętowaniu Dnia Kropki.
            Inspiracją do zorganizowania tego dnia była bohaterka książki pt. : ,,The Dot'' czyli ,,Kropka". Bohaterką książeczki jest Vashit, która jest małą, nieśmiałą dziewczynką nie wierzącą w swoje możliwości. Dzięki nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swój talent. Zachęcamy rodziców do wspólnej lektury wraz z dziećmi. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia jak nasze przedszkolaki świętowały Dzień Kropki czyli dzień talentów i kreatywności.

          • Zbiórka mokrych chusteczek dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

          • Drodzy rodzice i uczniowie! Zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania mokrych chusteczek dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła chętnie angażuje się w różne akcje pomocowe, a ta jest szczególna ponieważ dotyczy chorych dzieci znajdujących się pod opieką Hospicjum. Zbiórka trwa przez cały wrzesień. Przy wejściu do szkoły znajduje się oznaczone pudełko na mokre chusteczki. Potrzeby Fundacji są ogromne dlatego wsparcie darczyńców jest tak ważne. Informacje dodatkowe można znaleźć na Facebooku. Zapraszamy!

          • Narodowe Czytanie 2022

          • W sobotę, 3 września 2022 r. w całej Polsce obchodzona była akcja Narodowego Czytania. To inicjatywa, która polega na wspólnym,publicznym czytaniu największych dzieł literatury polskiej. Organizowana jest i objęta patronatem przez parę prezydencką. W tym roku odbywa się już po raz jedenasty. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich również przyłączyła się do akcji i w piątek,2 września oddała się lekturze ,, Ballad i romansów " Adama Mickiewicza- zbiorowi poezji, który stał się pozycją obowiązkową w tej edycji Narodowego Czytania. Zgromadzeni zostali zapoznani z celem i organizacją ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, a także z wiadomościami dotyczącymi życia i twórczości Adama Mickiewicza - jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej. Kolejno etapem spotkania było zaprezentowanie utworu ,,To lubię ".Każdy uczestnik otrzymał także stempel okolicznościowej pieczęci tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Spotkanie przygotowała pani Dominika Czado -Ostrowska.

          • Obiady dla uczniów w szkole.

          • W tym roku szkolnym chętni uczniowie mają możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w szkole. Obiady dla dzieci przygotuje i dostarczy restauracja Tradycja Bistro&Catering z Białobrzeg. Cena jednego obiadu to 10 zł. Uczniowie zjedzą dostarczone obiady w specjalnie wydzielonym miejscu w szkole w godzinach 11.35-11.55.

            Uprzejmie prosimy rodziców uczniów, którzy będą nieobecni danego dnia w szkole, o informację do wychowawcy klasy najpóźniej do godz. 8.15 tego dnia. Dwutygodniowe menu zostanie udostępnione na stronie internetowej szkoły, w jej budynku oraz w wiadomości prywatnej w dzienniku elektronicznym.

            Pisemną rezygnację z obiadów oraz chęć przyłączenia się można zgłosić do 25. każdego miesiąca. Rozliczenie za usługę zostanie przesłane indywidualnie w wiadomości na dzienniku Librus Synergia. Płatność do 10. każdego miesiąca.  Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości w dzienniku.

            Spis_alergenow.pdf

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
        • 17 224 53 29
        • Budy Łańcuckie 333 37-114 Białobrzegi Poland