• Czytamy ulubione bajki - dzień z książką w plenerze.

• W dniu dzisiejszym przedszkolaki spędziły dzień z książką. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Rozmawialiśmy o swoich ulubionych książkach, bajkach, wysłuchaliśmy opowieści o "Franklinie". Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu i były bardzo zainteresowane dlatego serdecznie zachęcamy do codziennego czytania dzieciom.

• "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

• W oddziale przedszkolnym został zorganizowany projekt pn. "Skąd się biorą produkty ekologiczne" pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli dzięki któremu przeprowadzana jest edukacja w zakresie prawidłowego żywienia dzieci. Jak wynika z badań żywność ekologiczna może mieć wpływ na zdrowy styl życia dlatego ważna jest edukacja już od najmłodszych lat. Celem programu było poszerzenie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci obejrzały film animowany i chętnie uczestniczyły w lekcji pokazowej.

• Komers klasy ósmej.

• W sobotę 18 czerwca 2022r. młodzież klas 8 żegnała się ze szkołą. Okazją był Komers zorganizowany przez rodziców uczniów. Zabawa była świetna, jedzenie pyszne, towarzystwo doborowe, DJ- e bez zarzutu… Dziękujemy za wspólną zabawę!

• Dzień Dziecka w naszej szkole.

• 1 czerwca to bardzo szczególna data. Tego dnia wszystkie dzieci, zarówno te malutkie jak i bardzo duże, obchodzą swoje święto.  W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w tańcach, zabawach sportowych, spacerowaniu oraz wycieczkach rowerowych. W dobrych nastrojach zakończyliśmy ten dzień wspólnym ogniskiem, pysznymi lodami, klasowym grillowaniem, a samym wieczorem długo wyczekiwaną dyskoteką.

• Wizyta w bibliotece.

• W dniu 10.06.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach zajęć edukacyjnych wybrały się do biblioteki. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zarówno książkami jak i pracą Pani bibliotekarki przez co zadawały dużo pytań i aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Dzieciom najbardziej spodobał się drewniany teatrzyk Kamishibai gdzie Pani czytała bajkę a jednocześnie jej treść była przedstawiona na ilustracjach umieszczonych w drewnianej skrzynce. Dodatkowo przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wielu interesujących książek, wypożyczenia do domu tych które były dla nich ciekawe i pokolorowania przygotowanych obrazków. Po zakończeniu zajęć w podziękowaniu dzieci podarowały Pani bibliotekarce samodzielnie wykonaną kartkę i podczas drogi powrotnej już pytały o następna wizytę.

• "Pomaluję świat...- dziecięce pejzaże muzyczne " Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej.

• Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej "Pomaluje świat... - dziecięce pejzaże muzyczne" odbył się 31 maja 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach. Naszą Szkołę reprezentowały trzy dziewczynki uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego, które pięknie wykonały utwory o tematyce patriotycznej. Piosenki o Polsce umożliwiły wyrażenie emocji, myśli i postaw dotyczących uniwersalnych wartości moralnych, jakimi młody człowiek powinien kierować się w otaczającej nas rzeczywistości. Jednocześnie zrealizowany został cel konkursu jakim było promowanie młodych talentów, a przede wszystkim wspieranie dzieci poprzez rozwój ich uzdolnień. Część artystyczna została uhonorowana dyplomami oraz nagrodami.

• II Gminny Turniej Wiedzy i Sprawności dla klas I - III

• 20 maja 2022 r. uczniowie z klas I-III brali udział w II Gminnym Turnieju Wiedzy i Sprawności, któremu towarzyszyło hasło „Mały też potrafi”. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, sprawnością i sportowym duchem walki.