• Akcja informacyjna "Problem wagi ciężkiej"

• W naszej szkole rozpoczęliśmy kampanię informacyjno - edukacyjną dotyczącą przeciążonych uczniowskich plecaków. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ten problem, informacja że jedną z przyczyn wad postawy mogą być przeciążone kręgosłupy. Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z Dekalogiem lekkiego tornistra.
            Dekalog_lekkiego_tornistra.pdf

• Sprzątanie świata łączy ludzi!

• W piątek 15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, uzbrojeni w worki na śmieci  udali się w teren w celu uprzątnięcia odpadów, które zanieczyszczają naszą okolicę. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do 30-go finału ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

• Uwaga, konkurs!

• Fundacja Instytut Regionalny zaprasza młodzież szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym „Twórczość Aleksandra Fredry”.

Konkurs jest organizowany w ramach zadania "Fredro w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim" dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dotyczącej twórczości Aleksandra Fredry.

Celem konkursu adresowanego do młodzieży z województwa podkarpackiego (klasy IV-VIII szkół podstawowych) jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego twórczością Aleksandra Fredry.

Termin nadsyłania prac: do 10 października 2023 r.

Regulamin_konkursu.pdf

Metryczka.pdf

• Narodowe Czytanie 2023.

• Za nami XII odsłona Narodowego Czytania - wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, którego tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do tegorocznej akcji. Przybliżyliśmy nieco uczniom postać pisarki, po czym odczytaliśmy wybrane fragmenty powieści opisujące bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

• Witamy w nowym roku szkolnym!

• Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny 2023/24. W poniedziałek 4 września nastąpi oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na Mszę Świętą na godz. 8.00. Następnie ok. godz. 9.00,  juz w budynku szkoły Pani Dyrektor przywita całą społeczność szkolną na apelu, po czym uczniowie  spotkają się z wychowawcami w klasach.

• Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

• Szanowni Państwo,

z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Minister Przemysław Czarnek przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września, wskazując w ten sposób kluczowe wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.

list ministra edukacji i nauki z okazji rozpoczecia nowego roku szkolnego.pdf