• Egzamin ósmoklasisty - terminy i najważniejsze informacje.

• Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

1. 23.05.2023r. – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
            2. 24.05.2023r. – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
            3. 25.05.2023r. – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

W dniach, w których odbywa się egzamin zajęcia edukacyjne są w szkole odwołane!

• ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w naszej szkole uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą ten dzień.

Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, fot. Wikipedia

• „OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA” - powiatowy etap gry.

• W dniu dzisiejszym trzech uczniów klasy VIII – Jakub, Bartosz oraz Igor reprezentowało naszą szkołę oraz gminę w powiatowym etapie planszowej ekonomicznej gry symulacyjnej o początkach przemysłu naftowego w Galicji – „OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury. Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne, jest to także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.