• Kiermasz słodkości dla małej Poli!

• Kiermasz charytatywny, który dwukrotnie zorganizowali uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, udał się wspaniale. Wsparliśmy zbiórkę pieniędzy kwotą 2672zł za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Dobro wraca! #teamPoli

• Szkoła Pamięta 2022

• Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wychowawcami włączyli się w akcję „Szkoła Pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności lokalnej.

Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili nasz parafialny cmentarz, posprzątali zapomniane groby, uczcili pamięć bliskich zmarłych, ale też zapalili znicze na grobie zapomnianego, ale niedawno „ odkrytego” znanego kartografa, urodzonego w Nowym Sączu, pracującego w Limanowej, Teofila Szumańskiego, którego mogiła znajduje się na naszym parafialnym cmentarzu w Budach Łańcuckich.

W ramach akcji „ Szkoła Pamięta”, nauczyciel historii w naszej szkole   opracował prezentację dotyczącą lokalnych bohaterów, o których młode pokolenie szczególnie powinno pamiętać, m.in. o wspomnianym już kartografie T. Szumańskim, płk Wojnarze    z Białobrzegów, Bronisławie Górskim, który zginął w 1940 r. jako ofiara zbrodni katyńskiej.

• Zbiórka mokrych chusteczek dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

• Drodzy rodzice i uczniowie! Zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania mokrych chusteczek dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła chętnie angażuje się w różne akcje pomocowe, a ta jest szczególna ponieważ dotyczy chorych dzieci znajdujących się pod opieką Hospicjum. Zbiórka trwa przez cały wrzesień. Przy wejściu do szkoły znajduje się oznaczone pudełko na mokre chusteczki. Potrzeby Fundacji są ogromne dlatego wsparcie darczyńców jest tak ważne. Informacje dodatkowe można znaleźć na Facebooku. Zapraszamy!

• Zbiórka darów dla podopiecznych fundacji "Podkarpackie Hospicjum dla dzieci"

• Wspólnie całą społecznością szkolną wsparliśmy akcję Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie „Zostań naszym Mikołajem”.

• ,,Pomoc dla Ukrainy " - zbiórka artykułów higienicznych i dziecięcych