• Akademia z okazji Dnia Niepodległości.

          • W listopadzie przypada bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Jest to 11 listopada. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły świętowali 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczniowie klasy VI przedstawili kolegom i koleżankom fragment historii Polski dotyczący rozbiorów i powrotu Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Wszystkie dzieci z powagą i zaangażowaniem odśpiewały wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a organizatorzy akademii zaprezentowali piękne wiersze mówiące o miłości do ojczyzny. Starsze klasy przygotowały wzruszające pieśni patriotyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i obchodach Święta Niepodległości.

          • „Pamiętniki Chrumasa” - kampania promocyjna Programu dla szkół

          • Szanowni Państwo, 

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w roku szkolnym 2020/2021 zrealizował kampanię promocyjną Programu dla szkół, której główną osią jest serial animowany „Pamiętniki Chrumasa”. Ubiegły rok szkolny, ze względu na panujące warunki był trudny zarówno dla uczniów jaki i nauczycieli. W tym trudnym okresie szczególnie ważne jest utrzymanie ciągłości edukacji i promowanie postaw oraz wartości, które będą kierować młodzież na właściwe ścieżki rozwoju.

            Zachęcamy do udostępniania na Państwa mediach społecznościowych i stronach internetowych oraz subskrypcji kanału na youtube, gdzie dostępne są nowe odcinki serii pod adresem: https://www.youtube.com/c/ProgramdlaszkolPDS

            Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i ufam, że zawsze KOWR będzie mógł liczyć na owocną współpracę z Placówkami Edukacyjnymi.

          • Ważny komunikat.

          • Informuję, że klasa 2  przechodzi na zdalne nauczanie od 16 do 19 listopada 2021r. ze względu na pozytywny wynik covid-19 u nauczyciela prowadzącego zajęcia. Jednocześnie wszyscy uczniowie klasy 2, którzy mieli kontakt z nauczycielem prowadzącym zajęcia objęci są kwarantanną do 20 listopada, co wymaga przebywania w domu z wyłączeniem wyjścia w celu wykonania testu czy ratowania życia.

          • Wyróżnienie dla naszej uczennicy.

          • Uczennica klasy 4 Jowita Mach otrzymała wyróżnienie w Wojewodzkim Konkursie Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki "Laudate Deo" u Siostr Prezentek w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

          • Gminny Konkurs Fotograficzny „Moja Niepodległa w Obiektywie”.

          • Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach zaprasza do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Moja Niepodległa w Obiektywie”. Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe:

            1) uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych,
            2) uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe.


            Termin nadsyłania fotografii upływa w czwartek, 25 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

            Szczegóły w załączonym regulaminie, na stronie www.gokicz.pl oraz pod numerami tel. 17 224 52 78 oraz 505 603 565.

            Gminny_Konkurs__Fotograficzny.pdf


             

          • ,, Przerwa na...czytanie''

          • Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,, Przerwa na czytanie''. Jej celem jest próba bicia zeszłorocznego rekordu liczby osób czytających w jednym momencie, a także promocja czytelnictwa w miłej atmosferze, dla przyjemności. Najpierw uczniowie brali udział w dyskusji na temat tego, dlaczego warto czytać, zaznajamiali się również z budową książki. Kolejno prezentowali przyniesione ze sobą książki, wymieniali się z rówieśnikami spostrzeżeniami na ich temat, a także zachęcali do przeczytania ulubionych pozycji. Dzięki tego typu relaksowi zrozumieli, że czytanie jest przyjemną formą spędzania czasu.

          • Klasy V, VII i VIII przechodzą na nauczanie zdalne.

          • Informuję, że klasy 5, 7 i 8  przechodzą na zdalne nauczanie od 8 do 16 listopada 2021r. ze względu na pozytywny wynik covid-19 u nauczyciela prowadzącego zajęcia. Jednocześnie wszyscy uczniowie objęci są kwarantanną, co wymaga przebywania w domu z wyłączeniem wyjścia w celu wykonania testu czy ratowania życia.

            Uaktualnienie komunikatu:

            Oficjalną decyzją z Sanepidu, wszyscy uczniowie klasy 5, 7 i 8 obecni w szkole w dniu 5 listopada zostają objęci kwarantanną od dnia dzisiejszego do poniedziałku 15 listopada do godz 24:00. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, we wtorek po zakończeniu kwarantanny uczniowie tych klas wracają do trybu nauki stacjonarnej.

          • Zaelektryzowani bawią i uczą.

          • W czwartek 28 października 2021 roku naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani.  Uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji chemii i fizyki.

            W programie znalazły się eksperymenty, wśród których wyróżnić warto bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza np. ciekłym azotem, helem czy wodorem. Nie obyło się bez „małego wybuchu”, podpalenia ławki oraz zamrażania w ciekłym azocie. Dzieci przetestowały jak hel może zmienić głos oraz jeździły „poduszkowcem”.

            Najciekawszym elementem zajęć była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w zajęciach. Dzięki zaangażowaniu panów prowadzących, wszyscy byli zachwyceni tą niecodzienną lekcją.

          • Pasowanie uczniów klasy 1 oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

          • W czwartek, 14 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszych najmłodszych – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni – Pani Bożeny Blok. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i tańców oraz wytrwale ćwiczyły podczas prób. Pierwszaczki wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoich nowych kolegów i koleżanki powitali również uczniowie klasy II, którzy wiedzą najlepiej jak ważny to był dzień dla ich młodszych przyjaciół.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz samo pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych upominków własnoręcznie przygotowanych przez ukochaną wychowawczynię pierwszaków.  Upominki dzieci otrzymały również od koleżanek i kolegów z klasy II oraz Samorządu Uczniowskiego. Po uroczystym apelu uczniowie klasy I i II udali się do klas na pyszny  poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

            Dodatkowo tego dnia świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Od dzieci oraz Rodziców nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali płynące z serca życzenia oraz piękne kwiaty. Wszyscy czuliśmy się tego dnia bardzo wyjątkowo.

          • Wycieczka szkolna - Sanok-Solina.

          • Sanok to piękne miasteczko, przez które przejeżdża w zasadzie każdy, kto wybiera się w Bieszczady. Sanok jest zaś pewnego rodzaju bramą w kierunku Bieszczad, w której warto się zatrzymać. Można tutaj bowiem zobaczyć wiele wspaniałych miejsc i zabytków. Jedno z takich miejsc odwiedzili uczniowie naszej szkoły 12 października 2021r. na wspólnej wycieczce.  Zdecydowaliśmy, że zajrzymy do Muzeum Budownictwa Ludowego.  Skansen w Sanoku to niezwykłe miejsce, którego nie można pominąć. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne założone po II wojnie światowej w Polsce. Dzięki wspaniałym paniom przewodniczkom, odbyliśmy tutaj niesamowitą podróż przez świat Łemków, Bojków, poznaliśmy bliżej Pogórzan Zachodnich i Wschodnich oraz Dolinian. Mieliśmy możliwość podziwiania  niesamowitej kolekcji lokalnych perełek – cerkwi i kościołów, domów mieszkalnych, zagród oraz wiatraków. Podziwialiśmy także piękny dwór z całym wyposażeniem oraz dawną szkołę, która chyba najbardziej przypadła dzieciom do gustu. Nie mogło nas zabraknąć również nad Soliną. Wybraliśmy się na spacer nad zaporę Solińską oraz popłynęliśmy statkiem w rejs po jeziorze. Mimo kapryśnej jesiennej pogody, dzieci uznały, że nasza wycieczka była super!

          • Spotkania otwarte dla rodziców

          • W roku szkolnym 2021/2022 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie po raz kolejny realizowany jest  projekt  "Wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji rodziny"Projekt skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży uczących się w placówkach oświatowych na terenie powiatu łańcuckiego. W ramach projektu odbędą się cztery bezpłatne spotkania otwarte na terenie PPP w Łańcucie. Spotkania będą odbywały się na terenie PPP. W przypadku wprowadzenia obostrzeń uniemożliwiających przeprowadzenie spotkania w formie tradycyjnej, w dniu szkolenia na stronie internetowej poradni http://www.ppplancut.pl/ będzie udostępniony link do spotkania.

          • Dyskoteka integracyjna.

          • W czwartek, 30 września 2021r. część uczniów naszej szkoły bawiła się wspólnie na integracyjnej dyskotece. Dzieci bardzo stęskniły się za sobą i wspólną zabawą. Niestety, nie mogliśmy zaprosić  wszystkich uczniów ze starszych klas, ale i tak było bardzo miło.

          • Noc Bibliotek z GOKiCz

          • Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Białobrzegi do wzięcia udziału w Turnieju Gier Planszowych, który odbędzie się w najbliższy piątek, 8 października, w GOKiCz w Białobrzegach w ramach Nocy Bibliotek 2021. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie projekcja filmu pt. „Operacja Człowiek w czerni” o godz. 18:30 . Termin zapisów na udział w wydarzeniu mija w środę, 6 października. Szczegóły na plakatach, stronie www.gokicz.eu oraz pod numerami tel. 17 224 52 78 oraz 505 603 565. Zapisy prowadzimy telefonicznie lub osobiście w GOKiCz w Białobrzegach.

            Nie przegapcie dobrej zabawy!

          • Konkurs plastyczny "Namaluj historię dziadków"

          • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół województwa podkarpackiego. Zadanie uczestników polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z najnowszą historią Polski (1939–1989), inspirowanej rozmową z osobą dorosłą. Prace mogą prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby, których opowiadanie zainspirowało ucznia, lub inne wydarzenia z życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski, choć bezpośrednio w nich nie uczestniczyli. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych.

            Szczegółowe informacje na temat realizacji bieżącej edycji konkursu znajdują się w linku poniżej
            Konkurs plastyczny - NAMALUJ HISTORIĘ DZIADKÓW

          • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

          • Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

            Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

            W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

          • ,,Narodowe Czytanie 2021"

          • Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony akcji wspólnie czytaliśmy ,, Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To utwór piętnujący obłudę i zakłamanie, niosący uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Dramat ten od ponad stu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym trudnym czasie pandemii, z zachowaniem wszelkich koniecznych zasad bezpieczeństwa, mogliśmy czerpać radość z bycia razem przy wspólnej lekturze.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
      • 17 224 53 29
      • Budy Łańcuckie 333 37-114 Białobrzegi Poland