• Dzień tańca i muzyki w naszej szkole.

• Za nami dwa dni pełne muzycznych wyzwań i atrakcji. Z okazji Dnia tańca i muzyki w naszej szkole odbyły się zajęcia taneczne, funky z elementami break dance dla wszystkich uczniów oraz dla najstarszych uczniów zajęcia reggaeton. Dodatkowo dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów muzycznych, tanecznych i wokalnych na Talent Show. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty Dagmara Wytrykus Zumba fitness ZIN Dagmara Wytrykus i wielkie brawa dla wszystkich naszych małych artystów!

• Spotkanie z Policjantem oraz psem tropiącym Alfą.

• W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole pana policjanta z psem tropiącym Alfą. Uczniowie dowiedzieli się dużo o specjalnym szkoleniu takiego psa zarówno do służby patrolowej jak i do wykonywania takich zadań jak identyfikacja, rozróżnianie i tropienie zapachów. Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie!

• XVI Powiatowe Targi Edukacyjne w Łańcucie.

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7-8 naszej szkoły mieli wielką przyjemność wziąć udział w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które w tym roku zaplanowano  w dniach 18-19 kwietnia w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Przedstawiciele wszystkich szkół ponadpodstawowych naszego powiatu zaprezentowali swoje stoiska promocyjne. Mieliśmy sposobność podziwiać jak starsi koledzy radzą sobie na kierunkach zawodowych na których się szkolą. Ponadto, uczniowie mieli możliwość  rozmowy i konsultacji z pracodawcami współpracującymi ze szkołami oraz uzyskanie fachowej porady z zakresu doradztwa zawodowego.

• Akcja "Żonkile" - pamiętamy.

• Akcja "Żonkile" - organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Ma na celu przywracanie pamięci o wydarzeniach jakie miały miejsce w getcie warszawskim 80 lat temu. Muzeum udostępniło materiały edukacyjne dotyczące wybuchu powstania na podstawie których odbyły się zajęcia. Poruszające opowiadanie "Było - nie ma - jest" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo przybliżyło dzieciom trudny ale ważny temat straty, przeżywania jej oraz radzenia sobie z nią, a także pamięci jaka pozostaje z nami na zawsze. Pamiętajmy i my! #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć #polinmuseum

• Akcja “Wywieś Flagę”

• Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.

• Nabór do chóru dziecięcego.

• UWAGA!

Informujemy, że przy Ośrodku Kultury powstaje Chór Dziecięcy mieszany!

Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem pasji wokalnej, nawiązaniem nowych znajomości i przyjaźni, błyszczeniem w świetle reflektorów, nie zwlekaj! Nabór rusza właśnie dziś!

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w spotkaniu organizacyjnym 8 maja 2023 r., po uprzednim zapisie telefonicznym bądź osobistym w sekretariacie GOKiCz.

Więcej informacji pod nr telefonu: 17 224 52 78

Zapraszamy!

• Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej szkole.

• Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” odwiedziła w środę 5 kwietnia 2023r. mury naszej szkoły. Uczniowie mieli mozliwość obejrzenia i aktywnego wypróbowanania piętnastu eksponatów, pokazujących esencję tego, co można będzie zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie Podkarpackiego Centrum Nauki.

Czego można dotknąć?

Większość eksponatów jest interaktywna i zachęca do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań: Jak to jest zrobione? Jak to działa?

Co można poznać i zrozumieć?

Eksponaty nawiązują do tego co można doświadczyć w PCN w myśl haseł:

• „Świat Wokół Nas”, czyli to, co naturalne, przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne. Poprzez zabawę z eksponatami takimi jak: „Cykl życia drzewa”, „Jakie to drewno”, „Tlen” można poznać ciekawostki związane z drzewami i drewnem, a także tlenem.
            • „Nasza Cywilizacja”, czyli to, co my ludzie wytworzyliśmy korzystając z naszych umiejętności i pozyskanej wiedzy, artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp. Przy pomocy eksponatów można stworzyć film animowany, poznać działanie kiwonu.
            • „My, Ludzie”, czyli funkcjonowanie organizmu człowieka, zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum – logiczne myślenie itd. Przy pomocy eksponatów  takich jak „Siła ludzkich mięśni”, „Kto dalej” można wypróbować siłę swoich mięśni, czy porównać swój skok, do skoków różnych zwierząt.
          • Konkurs na Lawendową Pisankę rozstrzygnięty.

• Uczennice klasy V wzięły udział w konkursie pt. Lawendowa pisanka, który został zorganizowany przez Centrum Medyczne w Łańcucie. Inicjatorem wzięcia udziału w akcji była Pani Marta Surmacz.
            Wyróżnienie otrzymała Izabela Bester.