• Wizyta na lodowisku.

          • W czwartek, 15 grudnia 2022r. korzystając z pięknej zimowej aury uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko w GOSiR w Białobrzegach. Zarówno mistrzowie łyżew, jak i nowicjusze doskonale bawili się na lodowisku kręcąc piruety i testując swoje umiejętnośći. Pogoda dopisała, a na koniec zabawy wszyscy wybrali się do pobliskiego FitFat Bistro na pyszną pizzę i frytki. 

          • Kiermasz charytatywny dla Poli - udało się!

          • Kiermasz charytatywny, który dwukrotnie zorganizowali uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, udał się wspaniale.Wsparliśmy zbiórkę pieniędzy kwotą 2672zł za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Dobro wraca! #teamPoli

          • Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie" oraz plastycznego "Polska - Mój Dom"

          • Nadeszła długo wyczekiwana chwila rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie" oraz Plastycznego "Polska - Mój Dom". Uczestnicy konkursu wykazali się wielką wyobraźnią oraz talentem. 

            Laureaci konkursu literackiego:

            I miejsce: Anita Wojtyczka

            II miejsce: Szymon Naróg

            III miejsce: Natalia Zwierzchowska

            Wyróżnienie: Patryk Blok
             

            Laureaci konkursu plastycznego:

            I miejsce: Gabriel Sandomirski

            II miejsce: Anita Wojtyczka

            III miejsce: Anna Kulpa

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.

          • W tym roku wszyscy zgromadzeni na akademii poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi byli świadkami niezwykłej rozprawy sądowej. Na ławie oskarżonych pojawiła się książka, która według niektórych uczniów,niejednemu z nich spędziła sen z powiek - ,,W pustyni i w puszczy ". Sędzia Anna Maria Smutna wysłuchała mowy Oskarżenia , argumentów Obrony ,a także wypowiedzi świadków - bohaterów lektury. Po dokładnym rozeznaniu i wnikliwym przyjrzeniu się sprawie Sąd zdecydował , że książka ,,W pustyni i w puszczy " pozostanie w kanonie lektur szkolnych, gdyż uczy wrażliwości na los drugiego człowieka,opowiada o prawdziwej przyjaźni, poświęceniu i odwadze, a główny bohater - Staś Tarkowski może być wzorem do naśladowania. Dzięki lekturze rozwijany słownictwo, możemy przenieść się w czasie i przestrzeni do gorącej Afryki. Cóż zatem bardziej rozwija naszą wyobraźnię niż czytanie?

            @laboratoriaprzyszlosciwpraktyce

          • Kicia Kocia z wizytą u naszych najmłodszych uczniów.

          • W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła Kicia Kocia znana z bajek tematycznych dla dzieci wraz z Panią z Księgarni Nova. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-4 miały okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących czytania, pracy mózgu i zapoznać się z bajkową postacią ale też dowiedziały się jak reagować w sytuacji potencjalnie niebezpiecznej dla nich. Uczyły się międzynarodowego znaku "Pomóż mi" który jest sygnałem znanym na całym świecie i oznacza że dziecko potrzebuje pomocy. Warto go znać! Kicia Kocia sprawiła dziś dużo radości.  #laboratoriaprzyszlosci #dobrepraktyki

          • Klasy III-V z wizytą w zamku w Łańcucie.

          • W piątek 25.11 klasy III, IV i V były na wycieczce w łańcuckim zamku. Podziwialiśmy park w zimowej szacie i piękne zamkowe wnętrza, stajniei wozownię. Bardzo podobały się stare komnaty, rzeźby i obrazy. Nawet tym,którzy byli już kolejny raz. Wiemy, że przyjeżdżają podziwiać go wycieczki z całego świata ,dlatego warto zwiedzać naszą perłę. Mamy zamek tak blisko.

          • Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022

          • Szanowni Państwo,

            W imieniu Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz kół naukowych działających przy Politechnice Rzeszowskiej im.Ignacego Łukasiewicza – Rzeszowskiej Grupy IT, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa wraz z uczniami na Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022, które odbędą się w dniach 25-26 listopada w rzeszowskiej Hali Podpromie.Zapraszamy Państwa szczególnie na dzień pierwszy (tj. piątek). Zawody robotów mogą być cennym wydarzeniem dla Państwa uczniów, których może zainteresować robotyka, elektronika i programowanie, a także potencjalny udział w zawodach w przyszłych latach. Będzie to także wyjątkowe widowisko. Uczniowie będą także mogli zaznajomić się z działalnością Kół Naukowych. Obok zawodów równolegle odbędzie się mini piknik popularnonaukowy, gdzie liczne eksponaty naukowe i symulatory przybliżą uczniom świat nauki i techniki.W piątek udział biorą tylko szkoły (grupy zorganizowane), obecnie trwają już zapisy. W sobotę wstęp jest nierejestrowany i można wchodzić swobodnie. Wstęp jest bezpłatny.

            Grupy szkolne mogą nas odwiedzić w dwóch turach, pierwsza zaczyna się o 9 i kończy o 12:30, zaś druga zaczyna się o 13 i kończy o 16:30.

            Przy hali dostępny jest duży parking miejski, lecz nie zapewniamy miejsca parkingowego.Na zewnątrz przy gównym wejściu do hali będzie znajdować się strefa gastronomiczna (foodtracki).Zamieszczamy link do formularza, przez który należy zarejestrować grupę: https://forms.office.com/r/Fzj7qvMQHL

            Wszelkie pytania prosimy kierować na dedykowany adres e-mail: zawody@dolinawiedzy.pl 

            Największe zawody robotów w Polsce odbywają się w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie w województwie podkarpackim. Będzie to niebywała okazja, aby zobaczyć walki robotów.

            Zawody organizowane są między innymi w ramach projektu RoboLAB, który ma również na celu skupienie społeczności pasjonujących się robotyką oraz szkolenie uczniów szkół średnich z zakresu STEM.Partnerami głównymi są Pratt & Whitney, Miasto Rzeszów, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz Województwo Podkarpackie.

            Serdecznie zapraszamy!

            www.xchallenge.pl | www.robolab.edu.pl | www.dolinawiedzy.pl

          • Bądźmy dla siebie życzliwi!

          • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.W ramach obchodów Dnia Życzliwości zachęcamy do pisania pozdrowień, miłych słów na przygotowanej tablicy, która znajduje się na parterze naszej szkoły oraz do założenia ubrań w żółtym kolorze, posiadania żółtych akcentów.To wszystko już w poniedziałek 21 listopada 2022r.

          • "Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni" - wyniki konkursu.

          • Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy 7 Bartłomiej Jaźwa zajął I miejsce w konkursie "Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni", którego organizatorem jest Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie (PCEE) Stowarzyszenie „EKOSKOP”.

            Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza sławiącego wybrany, konkretny krajobraz z podkreśleniem, że oglądający spostrzegł i doświadczył ten krajobraz niezwykle intensywnie, bo wieloma, (a najlepiej wszystkimi) zmysłami. Wiersz musiał zostać napisany wg. rygorystycznie dla konkursu określonej reguły „mickiewiczowskiego 13-zgłoskowaca” z zachowaniem charakterystycznego - jak w poemacie Pan Tadeusz - rymu i rytmu i składać się z minimum 25 „mickiewiczowskich wersów 13-zgłoskowca”. Zadaniem Bartka było również sfilmowanie kamerą lub telefonem  krajobrazu, który inspirował go do napisania wiersza i jako podkład dźwiękowy filmu zarejestrowanie recytacji lub odczytanie tekstu. Bartek spisał się na medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • #szkoladohymnu - podziękowanie

          • Szanowni Państwo,

            W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

            W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

             

            Z wyrazami szacunku

            Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki 

          • XIII Wojewódzki Konkurs Patriotyczny "A to Polska właśnie!...."

          • Miło nam zakomunikować, że uczennica naszej szkoly- Jowita Mach z klasy 5 otrzymała wyróżnienie w XIII Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym "A to Polska właśnie!...."Przesłuchania odbyły się 17 listopada 2022 r. w Niepublicznej Szkole Siostr Niepokalanek w Jarosławiu. W eliminacjach brało udział 120 uczniów z 37 szkół z całego województwa podkarpackiego. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Sylwia Wojnar. Gratulujemy!

          • „Zmiana diety dla planety”- konkurs plastyczny.

          •  

            Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.Celem konkursu jest przygotowanie plakatu - pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat.Udział w konkursie mogą brać podopieczni szkół oraz instytucji kultury. Jedna placówka może nadesłać maksymalnie 5 prac.Technika wykonania prac: dowolna z pominięciem prac przestrzennychFormat prac: A3 (29.7 x 42 cm)Zgłoszenia należy przesyłać na adres:Al. Jerozolimskie 30 lok 8,00-024 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Ekomisja”.Nagrody: łączna wartość nagród 12600 złSpośród uczestników zostaną wybrani laureaci w trzech kategoriach wiekowych ( 6-8 lat; 9 – 11 lat; 12-14 lat).Ważne informacje od Organizatorów:- przyjmujemy tylko prace płaskie (rysunki i obrazy na kartkach, płótnach lub innych płaskich podłożach plastycznych)- prosimy przyklejać na trwałe zgody na udział z tyłu prac- prosimy nie oprawiać prac,- prace wykonane w technikach pastelu suchego i węgla prosimy utrwalić,- prosimy nie rolować (zwijać) pracKażda praca musi zawierać przyklejoną na odwrocie, czytelnie wypełnioną metryczkę oraz oświadczenie opiekuna prawnego dziecka według wzoru podanego w regulaminie konkursu (załącznik 1 i 2 do regulaminu).Terminy:15.11.22 – 15.01.23 r. – przyjmowanie prac konkursowych20.01.22 r. – ogłoszenie wyników konkursu na wydarzeniu onlineNa stronie konkursowej znajdują się regulamin konkursu oraz informacje na temat diety planetarnej. Kontakt w sprawie konkursu: ekomisja@bankizywnosci.pl

             

          • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 17 listopada 2022r.

          • Wzorem lat ubiegłych w każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku przypada on na 17 listopada 2022 roku.

                   Pomysłodawcą akcji był dziennikarza LynnaSmitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.

            Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na  tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!

            __SDRZP.docx

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
      • 17 224 53 29
      • Budy Łańcuckie 333 37-114 Białobrzegi Poland