• Wycieczka do Zamku w Łańcucie.

• W dniu 28.09.2022 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII zwiedzili Zamek w Łańcucie, jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podziwiali wnętrza reprezentacyjne parteru i  I piętra oraz wnętrza mieszkalne II piętra, które większość miała okazję zobaczyć po raz pierwszy. Zrobiły one na wszystkich duże wrażenie, a niektórzy rozmarzyli się i zapragnęli spędzić tutaj choć kilka dni jako mieszkańcy zamku.

Obejrzeliśmy  również  interesującą kolekcję pojazdów konnych w Powozowni, przemieszczając się  do niej przez pałacowy, malowniczy park w stylu angielskim. Podziwialiśmy piękne, wiekowe drzewa, kwiaty, zadbane trawniki i unikatowy platan obok Oranżerii.

Mieliśmy też okazję przenieść się w czasie i  poczuć klimat Łaźni Rzymskich – najnowszej atrakcji zamku w Łańcucie, którą dało się odtworzyć dzięki archiwalnym fotografiom.

Na zakończenie wycieczki nie mogło zabraknąć wspólnie spędzonego czasu przy pysznej pizzy. Wycieczka była udana. Pełni wrażeń, wiedzy i radości, choć trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.