• Konkurs plastyczny na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji.

          • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację.

            Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień oraz nagroda publiczności – po głosowaniu za pośrednictwem facebooka.

            Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród. 

            Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022 r. Zostanie także rozesłana (w formie elektronicznej i drukowanej) do sądów okręgowych – do koordynatorów ds. mediacji oraz udostępniona na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i fanpage’u Mediacja na Facebooku.

            Prace laureatów zostaną także wykorzystane do projektu kalendarza na rok 2023 oraz zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji.

            Na zwycięzców czekają także tablety graficzne.

            Prace można przesyłać do 31 maja 2022 r., a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 września 2022 r.

            Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie (poniżej).

            Regulamin_konkursu_na_plakat_MDM_2022.pdf

          • Pierwszy Dzień Wiosny - dzień bez plecaka i piórnika!

          • Właśnie dzisiaj do nas przyszła długo wyczekiwana wiosna, dlatego też samorząd uczniowski wpadł na wspaniały pomysł, żeby uczcić ten dzień....dniem bez plecaka. Młodsze dzieci miały za to dzień bez piórnika. Dzień bez plecaka i piórnika opanował całą naszą szkołę.  Uczniowie, a czasem też nauczyciele, przyszli do szkoły jak zwykle, przynosząc ze sobą to co potrzebne na lekcjach, ale nie mogli używać plecaka ani torby. Musieli wykazać się inwencją, a że na brak wyobraźni nie mogą narzekać, to plecaki i piórniki zostały zastąpione najróżniejszymi rzeczami.....Sami zobaczcie!

          • Spotkanie z policjantem i rozmowa o bezpieczeństwie.

          • W dniu 11.03 odbyło się spotkanie z policjantem dla klas 1-8. Dotyczyło bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Panowie policjanci w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, nie tylko w codziennych sytuacjach życiowych ale również o zasadzkach, które czyhają na uczniów w świecie wirtualnym.

          • Bezpieczeństwo uczniów w szkole i w przedszkolu

          • Po kilkutygodniowym okresie nauki zdalnej uczniowie powrócili do zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Aby minimalizować ryzyko zakażenia, niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarnych. Ważne jest także obserwowanie objawów chorobowych u dziecka i odpowiednie reagowanie w takiej sytuacji.

            List wiceminister Marzeny Machałek do rodziców i opiekunów 

            – Specjaliści z zakresu chorób zakaźnych podkreślają, że w walce z epidemią dużą rolę odgrywa solidarność społeczna, w tym także decyzje podjęte przez rodziców uczniów. Dlatego zwracam się z gorącym apelem o odpowiedzialne reagowanie w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych COVID-19 u Państwa dziecka – napisała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek w liście skierowanym do rodziców i opiekunów. 

            W tekście wiceminister zaznaczyła, że pozostawienie w domu dziecka z objawami chorobowymi oraz konsultacja z lekarzem to metody minimalizowania nie tyko zakażenia SARS-CoV-2, ale także innych infekcji wirusowych, w tym grypy i zachorowań grypopodobnych – Te standardowe działania profilaktyczne mają wpływ zarówno na bezpieczeństwo zdrowotne całej społeczności szkolnej oraz ograniczają nieobecności w szkole – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek. 

            Sekretarz Stanu w MEiN wskazała również na zmianę w podejściu do walki z COVID-19 polegającą na wprowadzeniu w pełni darmowych testów, które można zrealizować bez skierowania od lekarza. 

            Wytyczne sanitarne dla szkół, przedszkoli i placówek

            Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły i placówki funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulują ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS. Wytyczne to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii. Są w nich zawarte rekomendacje o charakterze ogólnym i szczegółowym. Zalecenia szczegółowe dotyczą: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników. 

            W związku ze zmianą zasad kierowania na kwarantannę osób z tzw. „kontaktu” z osoba zakażoną na COVID-19 zaktualizowano Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  

            Materiały

            List do rodziców i opiekunówList​_do​_rodziców​_i​_opiekunów.docx

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
        • 17 224 53 29
        • Budy Łańcuckie 333 37-114 Białobrzegi Poland