Strona główna
Konkurs literacki - "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).
Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.
Nauczanie zdalne w klasach V-VIII
Od czwartku 27 stycznia 2022r. uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych czyli do 27 lutego 2022r. przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy I-IV uczą się stacjonarnie w szkole.
Sukces naszej uczennicy!
Uczennica klasy IV Jowita Mach zajęła 3 miejsce w III Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek- KOLĘDOWAĆ MAŁEMU, który odbył się 20 stycznia 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łańcucie. Do konkursu Jowitkę przygotowała p.Sylwia Wojnar. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Karnawał w II klasie...
14 stycznia uczniowie klasy II postanowili wspólnie z Panią wychowawczynią urządzić swój własny mały karnawałowy bal przebierańców. Drugaczki wyglądały świetnie w swoich przebraniach! Wszyscy doskonale się bawili.
Bezpieczny powrót do nauki stacjonarnej.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).
Podsumowanie akcji "Razem na święta "
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie.
Terapeuta środowiskowy - informacja.
Jestem Terapeutką Środowiskową w Poradni Psychologicznej Centrum Medycznego w Łańcucie. Wraz z psychologiem, psychoterapeutą tworzymy zespół środowiskowej opieki dla dzieci i młodzieży od 0 do 21 roku życia. Przyjmujemy bez skierowania na NFZ.
Zmieniliśmy aktualnie adres placówki, nie znajduje się na terenie CM Łańcut ale za powozownią koło TMR-u, ul. Armii Krajowej 51 a. Numer do rejestracji Terapeuty Środowiskowego: 17 277 89 14, numer do rejestracji psychologa: 17 224 02 85
Grupa wsparcia dla rodziców
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza na grupę wsparcia wszystkich chętnych rodziców dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (poza dziećmi z Zespołem Aspergera i autyzmem), dla rodziców których została zorganizowana nowa grupa wsparcia. Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się drogą telefoniczną lub e-mailową w sekretariacie PPP w Łańcucie (szczegóły zamieszczono na plakacie dołączonym w załączniku do maila). Termin spotkania zostanie wyznaczony po zebraniu grupy.
#RazemNaŚwięta
W ty roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji MEiN „Razem na święta”. Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Oto działania jakie podjęli uczniowie:
- Uczniowie klasy 3 pięknie przyoz
Jasełka 2021
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Zarówno dzieci, jak i dororśli z niecierpliwością oczekują na te wyjątkowe święta. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. 17 grudnia uczniowie klas IV oraz V mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się diabeł oraz Herod. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami także w wykonaniu uczniów. Występ pieknie się udał, mali aktorzy spisali się świetnie.
LAUREACI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO POD HASŁEM: „MYŚLĘ, NIE BIORĘ- WYBIERAM ŻYCIE”
Otrzymaliśmy informację o rozstrzygnięciu Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali następujące miejsca oraz nagrody i dyplomy:
20.XII.2021 - 9.I.2022 - kształcenie na odległość
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego.
LAUREACI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PANI JESIEŃ DARY NIESIE"
Miło nam ogłosić zwycięzców Gminnego Konkursu Plastycznego "Pani Jesień dary niesie" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich dla uczniów klas I-III. Jury nagrodziło i wyróżniło następujące prace:
I miejsca:
Wiktor Stafiej - ZS Białobrzegi
Patryk Blok - SP1 Budy Łancuckie
Szalone harce na lodowisku.
Korzystając z pięknej zimowej aury, uczniowie klas VI-VIII wybrali się na lodowisko, żeby poćwiczyć jazdę i spędzić ze sobą aktywnie czas. Nie obyło się bez małych wywrotek, ale wszyscy się świetnie bawili.
Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.
W czwartek 2 grudnia 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Henryka Sienkiewicza. Aby w szczególny sposób uczcić pamięć tego wybitnego pisarza, a także należycie oddać mu cześć, wszyscy ubraliśmy się na galowo i podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. Następnie uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom życiorys naszego patrona. Nie obyło się bez odczytania sentencji z jego powieści oraz krótkiej inscenizacji „Bajki”. Uczennica klasy IV – Jowita Mach zaśpiewała utwór „Rzeka marzeń”, a w tle dzieci mogły podziwiać zdjęcia z ich ulubionej ekranizacji powieści Sienkiewicza „W pustyni w puszczy”. Na koniec uczniowie wybrali się na mini seans filmowy. Klasy IV-VI obejrzały „W pustyni i w puszczy”, natomiast klasy VII i VIII „Quo Vadis”. Dodatkowo dzieci przygotowały piękne prace plastyczne inspirowane obejrzanym filmem.
"Szanuję nie marnuję" - rozstrzygnięcie konkursu.
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w Gminnym Plastycznym Konkursie pt.: "Szanuję nie marnuję", który miał zwrócić uwagę dzieci na problem jakim jest marnowanie żywności. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do konkursu i było warto. Patryk Blok z klasy III oraz Bartosz Miś z klasy VII zajęli kolejno I i II miejsce! Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Pelc z klasy V oraz Izabela Bester z klasy IV. Nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a Organizatorowi dziękujemy za zaproszenie do udziału w konkursie oraz piękne nagrody.
Akademia z okazji Dnia Niepodległości.
W listopadzie przypada bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Jest to 11 listopada. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły świętowali 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczniowie klasy VI przedstawili kolegom i koleżankom fragment historii Polski dotyczący rozbiorów i powrotu Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Wszystkie dzieci z powagą i zaangażowaniem odśpiewały wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a organizatorzy akademii zaprezentowali piękne wiersze mówiące o miłości do ojczyzny. Starsze klasy przygotowały wzruszające pieśni patriotyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i obchodach Święta Niepodległości.
„Pamiętniki Chrumasa” - kampania promocyjna Programu dla szkół
Szanowni Państwo,
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w roku szkolnym 2020/2021 zrealizował kampanię promocyjną Programu dla szkół, której główną osią jest serial animowany „Pamiętniki Chrumasa”. Ubiegły rok szkolny, ze względu na panujące warunki był trudny zarówno dla uczniów jaki i nauczycieli. W tym trudnym okresie szczególnie ważne jest utrzymanie ciągłości edukacji i promowanie postaw oraz wartości, które będą kierować młodzież na właściwe ścieżki rozwoju.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2970499