Strona główna
Podziękowanie.
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Budach Łańcuckich
Zwracam się do Was z wielkim podziękowaniem za dar serca, który przekazaliście na rzecz Ukrainy. Wszystkie zebrane przez was rzeczy zostały przekazane na Ukrainę do Drohobycza skąd trafią do najbardziej potrzebujących.
W oczekiwaniu na Wielkanoc.....
Wszyscy lubią Święta Wielkanocne i już nie mogą się ich doczekać. Nasi uczniowie również postanowili je uczcić, organizując klasowe spotkania z okazji Wielkanocy. Było tradycyjne dzielenie się jajkiem, pyszny domowy żurek, składanie życzeń oraz częstowanie babką i mazurkiem.
Dzień kapcia i piżamy.
We wtorek, 12 kwietnia nasi uczniowie postanowili wpaść do szkoły w nieco innym stroju niż zazwyczaj, a mianowicie w ……piżamach. Piżamkom oczywiście nieodłącznie towarzyszyły kapcie :0 Z inicjatywą DNIA KAPCIA I PIŻAMY wyszedł Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Majkut, a uczniowie wykorzystali okazję do świetnej zabawy. Sami zobaczcie….
Światowy Dzień Świadomości o autyzmie.
1Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o autyzmie. Dzień ten został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się ze spektrum autyzmu.
Kolor niebieski to symbol solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. W naszej szkole w piątek 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji i wraz z nauczycielami założyli niebieskie ubrania. Dodatkowo zaśpiewali wspólnie piosenkę zespołu De Mono - "Autyzm". video-1648844424.mp4
Konkurs plastyczny na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację.
Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień oraz nagroda publiczności – po głosowaniu za pośrednictwem facebooka.
Pierwszy Dzień Wiosny - dzień bez plecaka i piórnika!
Właśnie dzisiaj do nas przyszła długo wyczekiwana wiosna, dlatego też samorząd uczniowski wpadł na wspaniały pomysł, żeby uczcić ten dzień....dniem bez plecaka. Młodsze dzieci miały za to dzień bez piórnika. Dzień bez plecaka i piórnika opanował całą naszą szkołę. Uczniowie, a czasem też nauczyciele, przyszli do szkoły jak zwykle, przynosząc ze sobą to co potrzebne na lekcjach, ale nie mogli używać plecaka ani torby. Musieli wykazać się inwencją, a że na brak wyobraźni nie mogą narzekać, to plecaki i piórniki zostały zastąpione najróżniejszymi rzeczami.....Sami zobaczcie!
Spotkanie z policjantem i rozmowa o bezpieczeństwie.
W dniu 11.03 odbyło się spotkanie z policjantem dla klas 1-8. Dotyczyło bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Panowie policjanci w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, nie tylko w codziennych sytuacjach życiowych ale również o zasadzkach, które czyhają na uczniów w świecie wirtualnym.
Bezpieczeństwo uczniów w szkole i w przedszkolu
Po kilkutygodniowym okresie nauki zdalnej uczniowie powrócili do zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Aby minimalizować ryzyko zakażenia, niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarnych. Ważne jest także obserwowanie objawów chorobowych u dziecka i odpowiednie reagowanie w takiej sytuacji.
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? - wskazówki, które można wykorzystać podczas rozmów z uczniami
W razie potrzeby można korzystać z porad naszych specjalistów w godzinach konsultacji, dostępnych na stronie internetowej Poradni. Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie.
Pomocne będą także poniższe linki:
https://www.youtube.com/watch?v=R5JyMmbG1PI
https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-i-czy-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/
Ferie z GOKiCz w Białobrzegach
GOKiCz w Białobrzegach zachęca dzieci i młodzież do wspólnego aktywnego spędzenia wolnego czasu w drugim tygodniu ferii zimowych.
Szczegóły oferty pod linkiem https://www.gokicz.eu/pl/2022/02/09/ruszyly-zapisy-na-ferie-z-gokicz/
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - rekrutacja na semestr letni 2022
Już 14 lutego o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).
Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 14 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).
Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisujemy sposób rejestracji oraz na nasz profil Facebook'a - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
Wizyta w bibliotece.
1W dniu 07.02 druga klasa była z wizytą w Bibliotece Publicznej. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawą pogadankę na temat wartości książek. Zachęcała do regularnego czytania i odwiedzania biblioteki. Każdy wypożyczył coś ciekawego dla siebie i obiecał częściej zaglądać do biblioteki.
Konkurs literacki "Opowieści spod bieguna"
Uczniowie klasy III uczestniczyli w konkursie literackim „Opowieści spod bieguna” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Budach Łańcuckich. Wykazali się dobrą znajomością lektury „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe.
I miejsce – Patryk Blok
Konkurs plastyczno - filmowy " „Śnieżny Dekalog”
Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, informuje o zainicjowanej przez Biuro Komendy Głównej Policji kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenach narciarskich. W ramach przedmiotowego projektu ogłoszono konkurs plastyczno-filmowy o nazwie „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży do lat 16 i trwa od 3 stycznia do 4 marca 2022 roku.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2970448