Strona główna
Dzień dodatkowo wolny.
Czwartek 25 marca 2021r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych w związku z obchodami stulecia parafii. W tym dniu uczniowie nie mają zdalnych zajęć.
Światowy Dzień Zespołu Downa
W piątek 19 marca uczniowie klas 0-III założyli skarpetki nie do pary. A dlaczego?
Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego
i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Corocznie obchodzone jest 21 marca.
Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.
Pomóżmy Michałowi Matyi!
Podejmujemy wyzwanie
#GaszynChallengePrzyłączamy się do zbiórki charytatywnej na intensywną rehabilitację dla Michała
Michał Matyja ma 31 lat, jest mieszkańcem Brzózy Królewskiej. Mężczyzna uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, na skutek którego doznał uszkodzenia wielonarządowego oraz urazu mózgu. Rehabilitacja daje nadzieję, że Michał wróci do zdrowia. Niestety jej miesięczny koszt - ponad 20 tys. zł leży poza zasięgiem finansowym rodziny.
Tydzień Mózgu.
Rozpoczyna się Światowy Tydzień Mózgu! W tym roku inicjatywa odbywa się od 15 do 20 marca. To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizuje spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z propozycji, w których można wziąć udział. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą niektórych uczelni oraz ośrodków naukowych.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wez-udzial-w-tygodniu-mozgu-i-poznaj-tajemnice-umyslu
Pomagajmy razem!
Nasza szkoła została nominowana do challenge’u przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej. Na czym polega nasz challenge?
Otóż osoby nominowane – uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wykonają 10 przysiadów oraz wezmą udział w zbiórce charytatywnej na rzecz Michała Matyja zamieszkałego w Brzózie Królewskiej, który uległ ciężkiemu wypadkowi i wymaga kosztownej rehabilitacji. W budynku naszej szkoły zostanie ustawiona urna, do której każda osoba o wielkim sercu będzie mogła wrzucić darowiznę na rzecz Michała. Planujemy również internetową zbiórkę funduszy.
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 17-19 marca 2021r.
W dniach 17-19 marca 2021r. w szkole odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty z j. polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Uczniowie napiszą próbny egzamin z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy wszystkich ósmoklasistów o dezynfekowanie rąk, zachowanie odległości oraz posiadanie maseczki ochronnej zasłaniającej usta oraz nos. Proszę pamiętać o zabraniu własnych przyborów do matematyki oraz długopisów.
Pasowanie na czytelnika.
3Klasa pierwsza odwiedziła w dniu 1.03.21 bibliotekę szkolną. Nie mogli doczekać się tej wizyty. Pani bibliotekarka pięknie opowiedziała uczniom o książkach, o zasadach wypożyczania i o tym dlaczego należy je szanować.Potem nowi czytelnicy złożyli uroczystą przysięgę o poszanowaniu i systematycznym czytaniu książek, oraz podpisali się na swoich kartach. Na koniec dostali dyplomy i skromne upominki.
Terminy próbnych egzaminów ósmoklasisty.
Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych:
- 17 marca br. (środa) – język polski
- 18 marca br. (czwartek) – matematyka
- 19 marca br. (piątek)– języki obce nowożytne.
Konkurs na maskę karnawałową rozstrzygnięty!
Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Spośród dostarczonych prac wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Kategoria 0-I
Aleksandra Więcek
Kategoria II - III
Miejsce I: Izabela Bester /klasa III.
Miejsce II: Zofia Hadław i Patryk Blok /klasa II/.
Wyróżnienie otrzymały Wiktoria Stopyra i Julia Pelc
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE 2021/2022
Od 22 lutego do 01 marca 2021r. rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu. Wypełnione, podpisane deklaracje proszę wrzucać do skrzynki odbiorczej znajdującej się w wejściu do szkoły.
Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2021r.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
Koduj z Gigantami
Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.
Funkcjonowanie szkół od 1 lutego 2021 r.
Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.
Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Konkurs plastyczny na maskę i makijaż karnawałowy.
Samorząd Uczniowski zaprasza do u działu w szkolnym konkursie plastycznym na maskę karnawałową. Szczegóły w regulaminie. Zachęcamy do udziału!
Program dla szkół - oświadczenie rodzica
Poniżej w załączniku do pobrania znajduje się oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna w związku z udziałem szkoły w „Programie dla szkół”. Jest to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.
Zalacznik_XII_-__Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_prawnego_DWK.DOC
Zalacznik_XII_-__Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_prawnego_DWK-skonwertowany.pdf
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Przedmiot konkursu: Wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, której motywem przewodnim jest prawidłowa segregacja odpadów. Regulamin.docx
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 3003163