Zmiany w procedurach funkcjonowania szkoły.
Od soboty- 17 października 2020r. w całym kraju wprowadzone zostały nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Powiat łańcucki znalazł się w czerwonej strefie.
W oparciu o nowe wytyczne i § 27 ust.3 pkt 15 rozp. Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. (Dz.U.2020 poz.1758) wprowadza się następujące zmiany w Procedurach funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich od 1 września 2020r. (w zakresie bezpieczeństwa uczniów, rodziców i pracowników na czas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2)
Pasowanie uczniów klasy pierwszej
W środę 14 października 2020r., czyli w bardzo szczególny dzień dla wszystkich uczniów i nauczycieli - Dzień Komisji Edukacji Narodowej, dzieci z klasy I zostały oficjanie pasowane na uczniów naszej szkoły. Na początek, na cześć naszych najmłodszych kolegów i koleżanki, uczniowie klasy II przygotowali część artystyczną. Następnie dzieci z klasy 1 przedstawiły swój program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni p. Doroty Gamracy. Po złożonym ślubowaniu i oficjalnym pasowaniu na ucznia przez Panią Dyrektor, naszych pierwszoklasistów w imieniu całej społeczności szkolnej przywitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, życząc młodszym kolegom wytrwałości i samych piątek oraz szóstek. Pierwszaki zostały obdarowane pięknymi medalami oraz słodkim co nieco. To był dzień pełen emocji i wzruszeń, a my wszyscy przyłączamy się do złożonych życzeń.
Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole.
Istotą projektu jest wzmocnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy na temat globalnych wyzwań klimatycznych oraz danie im możliwości podjęcia konkretnych działań w swoim najbliższym otoczeniu – szkole, które będą przyczyniały się do bardziej zrównoważonego funkcjonowania społeczności szkolnej.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
W środę 14 października 2020 przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu nie odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, natomiast wcześniej zgłoszeni wychowawcom uczniowie pozostaną pod opieką nauczycieli sprawujących dyżur tego dnia:
7:45 - 10.00 - p. Natalia Golenia
Spotkania otwarte dla rodziców
W roku szkolnym 2020/2021
w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie
po raz kolejny realizowany jest projekt
"Wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji rodziny".
Projekt skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci
i młodzieży uczących się w placówkach oświatowych na terenie powiatu łańcuckiego. W ramach projektu odbędą się trzy bezpłatne spotkania otwarte na terenie PPP w Łańcucie.
Informacja dla rodziców dzieci uczestniczących w "Programie dla szkół"
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
Akcja „Pod biało-czerwoną”
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zakup masztów i flag dla każdej z gmin
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.
Konkurs plastyczny - Bezpieczne wakacje
Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie informuje o możliwości wzięcia udział w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne Wakacje". Prace można nadsyłać do 9 października br. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internatowej:
15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki
Peter H. Reynolds nie należał do uczniów, którzy pilnie słuchają nauczyciela i z zapałem realizują jego polecenia. Zamiast słuchać, wolał zarysowywać kolejne strony zeszytów.
W siódmej klasie na lekcji matematyki nauczyciel wziął go na stronę. Ale zamiast ukarać chłopca, zaproponował mu udział w projekcie, który przez sztukę i opowiadanie pomoże innym uczniom zrozumieć matematykę. Peter przerobił trudną książkę do matematyki na pełen humoru komiks. Gdy przyniósł swoją pracę do szkoły, nauczyciel skomentował to słowami: „Masz tu początek filmu animowanego, jeśli to cię interesuje”.
Zapisy na zajęcia muzyczne w GOKiCz
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach rozpoczął zapisy na zajęcia muzyczne dla dzieci (od kl. I) i młodzieży z terenu Gminy Białobrzegi w roku szkolnym 2020/2021 (zajęcia odpłatne). Kontynuowane będą indywidualne lekcje gry na keyboardzie, pianinie, akordeonie, gitarze klasycznej oraz skrzypcach. Nową propozycją jest nauka gry na trąbce, puzonie oraz tubie.
Konkurs plastyczny „Namaluj historię dziadków”
Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XIV edycji konkursu plastycznego „Namaluj historię dziadków”.
Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania historią najnowszą przez bezpośredni kontakt z jej świadkami.
Prace powinny dotyczyć historii Polski w latach 1939-1989 i powstać w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby żyjącej w przedstawianym okresie. Mogą prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowana była ta osoba, lub inne wydarzenia z okresu życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski i regionu, choć sami bezpośrednio w nich nie uczestniczyli.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Budach Łańcuckich informuje, że w związku z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN, 1 września nie odbędzie się w tym roku wspólne dla całej społeczności szkolnej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
W związku z powyższym zapraszamy wszystkich uczniów w dniu 1 września na spotkanie z wychowawcą w klasie według ustalonego harmonogramu. Do budynków szkolnych wchodzą tylko uczniowie - rodzice i opiekunowie oczekują na placu przed szkołą.Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia 2020r. o godzinie 18.00.
Procedury bezpieczeństwa w szkole od 1 września 2020r.
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 oraz powrotem uczniów do szkoły, wprowadzone zostają nowe zasady funkcjonowania placówki. Poniżej w linku zamieszczone zostały nowe procedury bezpieczeństwa. Prosimy Państwa o zapoznanie się z nimi.
Zestaw przyborów do klasy 1
ZESTAW PRZYBORÓW DO KL. I
1. 2 ZESZYTY 32 LUB 16 KARTKOWE W LINIĘ CIENKĄ, Z CZERWONO – NIEBIESKIMI LINIAMI
2. 3 ZESZYTY W KRATKĘ
3. KREDKI BAMBINO GRUBE
4. KILKA OŁÓWKÓW
5. GUMKI DO MAZANIA
6. FARBY PLAKATOWE 6 LUB 8 , PĘDZEL GRUBSZY I CIENKI
7. KUBEK PLASTIKOWY
Aplikacja ProteGO Safe - wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
Szanowni Państwo,
wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.
Zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie klasy VIII
W piątek 26 czerwca 2020r. zakończyliśmy kolejny rok nauki. Był to dla nas trudny rok szkolny, zwłaszcza jego ostatnie trzy miesiące. Nauczanie zdalne było próbą naszych umiejętności i zaangażowania. Mimo trudności, udało się! W związku z pandemią zakończenie roku szkolnego również było nietypowe. Wszyscy uczniowie odebrali świadectwa z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Dzień ten był wyjątkowy w szczególności dla naszych ósmoklasistów. Bardzo zależało nam aby móc się z nimi w tym dniu pożegnać i życzyć dalszych sukcesów. Nie obyło się bez wzruszeń i wielu ciepłych słów. Gratulujemy im ukończenia nauki w Szkole Podstawowej i mamy nadzieję, że czas spędzony w tych murach będą mile wspominać.
Kilka miłych wspomnień w formie prezentacji przygotowali dla nas również nasi uczniowie - zachęcamy do obejrzenia :) WSPOMNIENIA.pptx
Bezpieczny letni wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ
W związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku letniego dzieci i młodzieży oraz urlopów, Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju oraz bezpiecznemu wakacyjnemu odpoczynkowi w domu.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2960665