Strona główna
Jak prawidłowo postępować z odpadami - prelekcja dla uczniów.
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu zwiększania świadomości na temat prawidłowego sposobu postępowania z odpadami, segregowania śmieci i ponownego wykorzystania surowców wtórnych oraz wdrażania postaw ekologicznych dla uczniów kl. IV-VI. Prelekcja oraz prezentacja multimedialna odbyła się na zlecenie firmy Ekoline Usługi Komunalne.
Konkurs plastyczny "Zmiana diety dla planety" - I miejsce dla naszego ucznia
Mam przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły - Bartłomiej Jaźwa zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej 12 - 14 lat, w konkursie plastycznym "Zmiana diety dla planety" organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska. Bartek przygotował piękny plakat informujący o podstawowych założeniach diety planetarnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Kobiet w naszej szkole.
Czy mała czy duża, każda kobieta w naszej szkole dzisiaj świętuje :)
Badanie postawy ciała i stóp.
Dziś w naszej szkole odbyły się badania profilaktyczne (dla chętnych) dotyczące komputerowej oceny postawy ciała i stóp (wykrywania i pomiaru skrzywień kręgosłupa oraz zaburzeń symetrii). Badania zostały wykonane przez Laboratorium Wad Postawy "Reha-Top" z Rabki Zdroju. W okresie dorastania bardzo ważne jest wykrywanie nieprawidłowości w ukształtowaniu postawy ciała i wykonywanie ćwiczeń korygujących.
Światowy Dzień Wody - konkurs na gazetkę szkolną.
Nasi uczniowie biorą udział w "Konkursie na gazetkę szkolną" dotyczącym ŚWIATOWEGO DNIA WODY. Celem konkursu jest przypomnienie jak cennym zasobem naturalnym jest woda i jak wielu mieszkańców naszej planety (obecnie ponad miliard ludzi na całym świecie) nadal cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Pamiętajmy o jej oszczędzaniu i o tym jak cenna jest dla nas wszystkich.
#laboratoriaprzyszlosci
Konkurs biblijny: „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”
Troje uczniów z naszej szkoły wzięło dziś udział w konkursie biblijnym pt. „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa” na etapie dekanalnym. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Bartnik i Bartłomiej Jaźwa (7 klasa) oraz Gabriela Pelc (6 klasa)
„WOLNOŚĆ JEST W NAS” – udział w konkursie historycznym ( literackim) uczennicy klasy 8 KARINY MACH
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2023 roku, zostały ogłoszone wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”. Komisja w składzie: Dominika Góra-Rygiel, Dorota Patejko, Krystyna Wojtoń dokonała oceny 73 prac konkursowych, z 38 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Konkurs swym patronatem objęli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów.
Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych i klas I szkół podstawowych 2023-2024
Poniżej znajdują się wnioski rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedzkolnych oraz klas I na rok szkolny 2023/24.
rekrutacja_2023__-_oddzial__przedszkolnyc.pdf
MEIN - Badanie potrzeb w zakresie rozwiązań cyfrowych w edukacji
Szanowni Państwo,
Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zaprasza do wypełnienia ankiety w celu zebrania potrzeb uczestników systemu edukacji w Polsce w obszarze wykorzystania narzędzi cyfrowych wspierających edukację.
Linki do ankiety:
Bezpieczne dzieci w sieci.
Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu dlatego również w młodszych klasach i oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia dotyczące cyberprzemocy, internetowego hejtu oraz ogólnej aktywności w sieci. Najważniejszą omawianą kwestią było oczywiście bezpieczeństwo podczas korzystania z zasobów internetu.
OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA
„Oil City” to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Historyczna fabuła gry nawiązuje do działań, które podejmowali galicyjscy pionierzy przemysłu naftowego w tym Ignacy Łukasiewicz.
Powiatowe Zawody z Piłki Ręcznej w Albigowej
W czwartek 16.02.2023r. odbyły się Powiatowe Zawody z Piłki Ręcznej w Albigowej. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce.
1
Konkurs plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zapraszamy do udziału!
Luty i marzec to miesiące, które w naszej szkole będą poświęcone Cyfrowemu Bezpieczeństwu. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole odbędą się różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu przybliżenie uczniom, rodzicom i nauczycielom tematyki bezpieczeństwa w sieci. Pierwszą inicjatywą jest organizowany przez nas Szkolny Konkurs Plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu na kartce A4/A3 zainspirowanego popularnymi filmami edukacyjnymi Sieciaki.pl. Uczestnicy konkursu oglądają filmiki na stronie https://sieciaki.pl i na ich podstawie wybierają ulubionego Sieciaka, którego umieszczą na plakacie wraz z jedną poradą dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Na prace czekamy do końca marca. Zapraszamy!
I miejsce chłopców w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej!
Z wielką radością informujemy, że drużyna chłopców z klas VII-VIII zdobyła I miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Igrzyska Mlodzieży Szkolnej, które odbyły się w Zespole Szkół w Białobrzegach. Dziewczęta dostały awans do zawodów powiatowych, gdyż były jedyną drużyną żeńską w gminie, która się zgłosila do zawodow. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Występy pełne MAGII!!!
1Dziś w naszej szkole odbył się występ iluzjonisty. Dzieci mogły oglądać sztuczki karciane, żonglerkę piłeczkami, lewitację przedmiotów oraz ciekawe złudzenia optyczne. Dużo radości sprawiły otrzymane balony a dobry humor towarzyszył wszystkim przez resztę dnia.
Jak ważna jest wiedza w życiu człowieka? - niezwykła lekcja historii.
We poniedziałek 6 stycznia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przy współpracy z Księgarnią Nova nasza szkoła gościła Panią Beatę Krawiec.
Pani Beata przeprowadziła niezwykle interesujące zajęcia, w których uczestniczyły klasy IV – VIII. Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego czytamy i co nam daje czytanie: poznali historie pisma węzełkowego, klinowego, sumeryjskiego. Pani Beata dokonała prezentacji tabliczek przywiezionych z Iraku, hieroglifów, broni ćwiczebnej używanej w wojsku, hełmofonów, masek gazowych, umundurowania wojsk NATO.
Zabawa choinkowa 2023
W sobotę 4 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Jak ją opisać jednym zdaniem? BYŁO FANTASTYCZNIE! :) Najmłodsze dzieciaki bawiły się wspaniale pod czujnym okiem rodziców, nauczycieli i naszych wspaniałych animatorów - Pańtwa Joanny i Piotra Wasylik z zespołu Aplauz. Zabawom i szaleństwom nie było końca. Zaopraszamy do albumu na fotorelację!
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Przedmiot konkursu: Wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, której motywem przewodnim jest prawidłowa segregacja odpadów. Regulamin.docx
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 3004037