Jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III
W czwartek 22 grudnia 2022r uczniowie klas 1-3 pod opieką pań wychowawczyń przygotowały przepiękne Jasełka, które przypomniały nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo się postarały i pięknie zagrały swoje role, a cała społeczność szkolna wspólnie wyśpiewała najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po akademii wszyscy uczniowie udali się do klas na własne małe klasowe Wigilie. Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych dań, kolędowania, życzeń i oczywiście białego jak płatek śniegu opłatka. Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej, ciepłej atmosferze oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023!
Szopka bożonarodzeniowa z elementów wydrukowanych w drukarce 3D.
4Szopka bożonarodzeniowa z elementów wydrukowanych w drukarce 3D z zastosowaniem mikrokontrolerów. Uczniowie kl. 8 wykazali się kreatywnością i zaradnością przy składaniu poszczególnych elementów i uruchomieniu gwiazdy oraz diod oświetleniowych. Chopcy pracowali pod czujnym okiem p. Mariusza i p. Anety. #laboratoriaprzyszlosci #druk3D
Nasze działania z @laboratoriaprzyszlosci
Ozdabiamy drewniane bombki wykorzystując stację lutowniczą. Będą wykorzystane do świątecznych dekoracji #laboratoriaprzyszlosci #dobrepraktyki #laboratoriaprzyszłościwpraktyce
1
Wizyta na lodowisku.
2W czwartek, 15 grudnia 2022r. korzystając z pięknej zimowej aury uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko w GOSiR w Białobrzegach. Zarówno mistrzowie łyżew, jak i nowicjusze doskonale bawili się na lodowisku kręcąc piruety i testując swoje umiejętnośći. Pogoda dopisała, a na koniec zabawy wszyscy wybrali się do pobliskiego FitFat Bistro na pyszną pizzę i frytki.
Kiermasz charytatywny dla Poli - udało się!
Kiermasz charytatywny, który dwukrotnie zorganizowali uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, udał się wspaniale.Wsparliśmy zbiórkę pieniędzy kwotą 2672zł za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Dobro wraca! #teamPoli
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie" oraz plastycznego "Polska - Mój Dom"
Nadeszła długo wyczekiwana chwila rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Literackiego "Gdy myślę o Ojczyźnie" oraz Plastycznego "Polska - Mój Dom". Uczestnicy konkursu wykazali się wielką wyobraźnią oraz talentem.
Laureaci konkursu literackiego:I miejsce: Anita Wojtyczka
II miejsce: Szymon Naróg
III miejsce: Natalia Zwierzchowska
Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.
W tym roku wszyscy zgromadzeni na akademii poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi byli świadkami niezwykłej rozprawy sądowej. Na ławie oskarżonych pojawiła się książka, która według niektórych uczniów,niejednemu z nich spędziła sen z powiek - ,,W pustyni i w puszczy ". Sędzia Anna Maria Smutna wysłuchała mowy Oskarżenia , argumentów Obrony ,a także wypowiedzi świadków - bohaterów lektury. Po dokładnym rozeznaniu i wnikliwym przyjrzeniu się sprawie Sąd zdecydował , że książka ,,W pustyni i w puszczy " pozostanie w kanonie lektur szkolnych, gdyż uczy wrażliwości na los drugiego człowieka,opowiada o prawdziwej przyjaźni, poświęceniu i odwadze, a główny bohater - Staś Tarkowski może być wzorem do naśladowania. Dzięki lekturze rozwijany słownictwo, możemy przenieść się w czasie i przestrzeni do gorącej Afryki. Cóż zatem bardziej rozwija naszą wyobraźnię niż czytanie?
Kicia Kocia z wizytą u naszych najmłodszych uczniów.
W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła Kicia Kocia znana z bajek tematycznych dla dzieci wraz z Panią z Księgarni Nova. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-4 miały okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących czytania, pracy mózgu i zapoznać się z bajkową postacią ale też dowiedziały się jak reagować w sytuacji potencjalnie niebezpiecznej dla nich. Uczyły się międzynarodowego znaku "Pomóż mi" który jest sygnałem znanym na całym świecie i oznacza że dziecko potrzebuje pomocy. Warto go znać! Kicia Kocia sprawiła dziś dużo radości. #laboratoriaprzyszlosci #dobrepraktyki
Klasy III-V z wizytą w zamku w Łańcucie.
2W piątek 25.11 klasy III, IV i V były na wycieczce w łańcuckim zamku. Podziwialiśmy park w zimowej szacie i piękne zamkowe wnętrza, stajniei wozownię. Bardzo podobały się stare komnaty, rzeźby i obrazy. Nawet tym,którzy byli już kolejny raz. Wiemy, że przyjeżdżają podziwiać go wycieczki z całego świata ,dlatego warto zwiedzać naszą perłę. Mamy zamek tak blisko.
Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022
Szanowni Państwo,
W imieniu Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz kół naukowych działających przy Politechnice Rzeszowskiej im.Ignacego Łukasiewicza – Rzeszowskiej Grupy IT, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa wraz z uczniami na Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022, które odbędą się w dniach 25-26 listopada w rzeszowskiej Hali Podpromie.Zapraszamy Państwa szczególnie na dzień pierwszy (tj. piątek). Zawody robotów mogą być cennym wydarzeniem dla Państwa uczniów, których może zainteresować robotyka, elektronika i programowanie, a także potencjalny udział w zawodach w przyszłych latach. Będzie to także wyjątkowe widowisko. Uczniowie będą także mogli zaznajomić się z działalnością Kół Naukowych. Obok zawodów równolegle odbędzie się mini piknik popularnonaukowy, gdzie liczne eksponaty naukowe i symulatory przybliżą uczniom świat nauki i techniki.
Bądźmy dla siebie życzliwi!
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.W ramach obchodów Dnia Życzliwości zachęcamy do pisania pozdrowień, miłych słów na przygotowanej tablicy, która znajduje się na
"Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni" - wyniki konkursu.
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy 7 Bartłomiej Jaźwa zajął I miejsce w konkursie "Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni", którego organizatorem jest Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie (PCEE) Stowarzyszenie „EKOSKOP”.
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza sławiącego wybrany, konkretny krajobraz z podkreśleniem, że oglądający spostrzegł i doświadczył ten krajobraz niezwykle intensywnie, bo wieloma, (a najlepiej wszystkimi) zmysłami. Wiersz musiał zostać napisany wg. rygorystycznie dla konkursu określonej reguły „mickiewiczowskiego 13-zgłoskowaca” z zachowaniem charakterystycznego - jak w poemacie Pan Tadeusz - rymu i rytmu i składać się z minimum 25 „mickiewiczowskich wersów 13-zgłoskowca”. Zadaniem Bartka było również sfilmowanie kamerą lub telefonem krajobrazu, który inspirował go do napisania wiersza i jako podkład dźwięko
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2958499