Dzień chemika
13 czerwca w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne prezentowane z okazji Dnia Chemika. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie i przedszkolaki. Pokazy miały na celu poszerzenie wiadomości uczniów na temat substancji chemicznych, a także zachęcenie ich do nauki chemii.
Przedstawione eksperymenty były widowiskowe i przede wszystkim wiązały się ze zmianą barw roztworów. Ponieważ czas był ograniczony, a niektóre reakcje przebiegały nieco wolniej, nie wszystko udało się pokazać. Teraz uczniowie klas starszych na pewno chętniej będą uczyć się chemii aby mogli również na lekcjach wykonywać podobne eksperymenty. Natomiast najmłodsi uczniowie zapamiętają, że chemia to najfajniejszy przedmiot w szkole.
Dzień Niezapominajki
2Dzień Niezapominajki - Święto Muzyki i Plastyki promuje walory polskiej przyrody i różnorodności, dodatkowym celem jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i tradycji. Niezapominajka ma kojarzyć się z życzliwością oraz dostrzeganiem potrzeb drugiego człowieka, a także z dbaniem o otoczenie w jakim żyjemy. Uczniowie klasy 5 spisali się na medal i ujawnili swoje talenty malarskie wykonując obrazy bukietu, które można podziwiać w naszej szkole. Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Masłoń za piękne niezapominajki, maki oraz inne kwiaty, które znalazły się w kompozycji. Tworzeniu prac towarzyszyły piękne dźwęki muzyki klasycznej.
Jak nie czytam jak czytam
3"Jak nie czytam, jak czytam" Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji. Jej celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania, które nie powinno kojarzyć się uczniom tylko z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, ale przywoływać mile spędzone chwile - w otoczeniu przyrody, w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli czy rodziców. Dzięki tego typu akcjom uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że czytanie może być czymś przyjemnym - relaksem i świetną rozrywką
Program pilotażowy - kl. V
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w pilotażu z zakresu profilaktyki onkologicznej w ramach projektu "Zdrowy styl życia dzieci i młodzieży" prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. W klasie 5 zostały przeprowadzone lekcje dotyczące negatywnego wpływu alkoholu na organizm człowieka oraz obowiązkowych szczepień ochronnych. Ważny jest skuteczny wpływ dorosłych (rodziców, nauczycieli) na zdrowy styl życia dzieci i młodzieży tak aby zapobiegać chorobom i uzależnieniom w przyszłości.
Ekscytująca fizyka - pokaz
Pokaz popularnonaukowy "Ekscytująca fizyka" zorganizowany w formie transmisji na żywo za pośrednictwem platformy internetowej YouTube prowadzony przez doktorów nauk Instytutu Fizyki Jądrowej. Uczniowie oglądali ciekawe doświadczenia, dzięki którym łatwiej zrozumieć otaczający świat i poznać zagadnienia niezauważalne na co dzień.
Oddział przedszkolny na małym spacerze.
Przedłużamy Dzień Dziecka w przedszkolu! Był dziś spacer, wizyta w sklepie, piknik, oglądanie wozu strażackiego (dziękujemy OSP Budy Łańcuckie - Lewa) oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Wycieczka do serca Bieszczad!
2Wycieczka do serca Bieszczad - SOLINY. Uczniowie kl. II, III (oraz chętni z kl. IV i V) wybrali się wraz z nauczycielami na wycieczkę edukacyjną odkrywającą tajemnice Soliny. W programie znalazł się przejazd kolejką gondolową, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń, wizyta w parku rozrywki, gdzie legendarne Biesy i Czady wprawiały dzieci w dobry humor oraz zapewniały świetną zabawę, obiad w "Czadowych Garach", podziwianie niezwykłych krajobrazów z wieży widokowej oraz czas na zakup pamiątek i lody. Dzieci uczestniczyły w preshow gdzie dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat technologii kolei, topografii terenu oraz bieszczadzkiej przyrody. To był wyjątkowy dzień
Przedszkolada - sportowa rywalizacja przedszkolaków.
Przedszkolada. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły dziś udział w sportowej rywalizacji przedszkolaków z Gminy Białobrzegi organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji! Było wiele uśmiechu, dobrej zabawy i konkurencji sportowych (bieg z pałeczką sztafetową, skok w dal z miejsca, tor przeszkód, rzut woreczkiem do koła hula-hop oraz przeciąganie liny) nie mogło oczywiście zabraknąć na koniec pamiątkowych medali oraz lodów Brawo dla naszych uczestników
Super zabawa w Zagrodzie Edukacyjnej - Międzyczas.
2Fantastyczna wycieczka naszych przedszkolaków oraz kl. 1 do Gospodarstwo Agroturystyczne Międzyczas, Zagroda Edukacyjna. Wspólnym atrakcjom, niespodziankom oraz dobrej zabawie nie było końca . Dzieci piekły pyszne ciasteczka, karmiły lamy i owieczki, zbierały trawę dla kucyków oraz królików, którą samodzielnie przewoziły. Znalazł się również czas na krótkie odwiedziny muzeum, oglądanie eksponatów, a także wysłuchanie bajki o Kreciku i oczywiście przerwa na kiełbaski . Po zadowolonych minach naszych najmłodszych widać, że był to udany dzień
Egzamin ósmoklasisty - terminy i najważniejsze informacje.
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- 23.05.2023r. – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- 2
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w naszej szkole uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą ten dzień.
Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, fot. Wikipedia
„OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA” - powiatowy etap gry.
W dniu dzisiejszym trzech uczniów klasy VIII – Jakub, Bartosz oraz Igor reprezentowało naszą szkołę oraz gminę w powiatowym etapie planszowej ekonomicznej gry symulacyjnej o początkach przemysłu naftowego w Galicji – „OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”. Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury. Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne, jest to także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.
Dzień tańca i muzyki w naszej szkole.
Za nami dwa dni pełne muzycznych wyzwań i atrakcji. Z okazji Dnia tańca i muzyki w naszej szkole odbyły się zajęcia taneczne, funky z elementami break dance dla wszystkich uczniów oraz dla najstarszych uczniów zajęcia reggaeton. Dodatkowo dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów muzycznych, tanecznych i wokalnych na Talent Show. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty Dagmara Wytrykus Zumba fitness ZIN Dagmara Wytrykus i wielkie brawa dla wszystkich naszych małych artystów!
Spotkanie z Policjantem oraz psem tropiącym Alfą.
3W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole pana policjanta z psem tropiącym Alfą. Uczniowie dowiedzieli się dużo o specjalnym szkoleniu takiego psa zarówno do służby patrolowej jak i do wykonywania takich zadań jak identyfikacja, rozróżnianie i tropienie zapachów. Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie!
XVI Powiatowe Targi Edukacyjne w Łańcucie.
3W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7-8 naszej szkoły mieli wielką przyjemność wziąć udział w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które w tym roku zaplanowano w dniach 18-19 kwietnia w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Przedstawiciele wszystkich szkół ponadpodstawowych naszego powiatu zaprezentowali swoje stoiska promocyjne. Mieliśmy sposobność podziwiać jak starsi koledzy radzą sobie na kierunkach zawodowych na których się szkolą. Ponadto, uczniowie mieli możliwość rozmowy i konsultacji z pracodawcami współpracującymi ze szkołami oraz uzyskanie fachowej porady z zakresu doradztwa zawodowego.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2958282