Strona główna
Narodowe Czytanie 2023.
Za nami XII odsłona Narodowego Czytania - wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, którego tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do tegorocznej akcji. Przybliżyliśmy nieco uczniom postać pisarki, po czym odczytaliśmy wybrane fragmenty powieści opisujące bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.
Witamy w nowym roku szkolnym!
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny 2023/24. W poniedziałek 4 września nastąpi oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na Mszę Świętą na godz. 8.00. Następnie ok. godz. 9.00, juz w budynku szkoły Pani Dyrektor przywita całą społeczność szkolną na apelu, po czym uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.
Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Szanowni Państwo,
z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.
Minister Przemysław Czarnek przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września, wskazując w ten sposób kluczowe wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.
79. rocznica Powstania Warszawskiego.
Powstanie Warszawskie – bój o wolną Polskę.
Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
823 czerwca w murach naszej szkoły rozległ się ostatni dzwonek, który zakończył rok szkolny 2022/2023. Uczniowie klas 1-8 odebrali świadectwa i dyplomy oraz po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami. Najwięcej emocji było oczywiście przy rozdaniu świadectw ukończenia szkoły podstawowej, które odebrali z rąk Pani Dyrektor uczniowie klasy 8. Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęc i dzieci będą mogły rozpocząc tak długo wyczekiwane i wytęsknione wakacje :)
Pożegnanie absolwentów Szkoły.
9W czwartek tuż przed zakończeniem roku szkolnego pożegnaliśmy na uroczystym apelu absolwentów naszej szkoły. Wiele wspomnień, wzruszających momentów oraz radości uwiecznionej na filmach i zdjęciach. Akademia i upominki od klasy VII oraz przepięknie wykonany polonez nad którym wraz z uczniami pracowała Pani Edyta Kiełb. To był bardzo wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.
Odwiedziny w gospodarstwie.
9Dziś dzieci z kl. I i III wybrały się na spacer połączony z małym piknikiem oraz odwiedzeniem gospodarstwa Państwa Benedyk. Dziękujemy Pani Magdalenie za przyjęcie, słodkie upominki oraz za przekazanie wielu ciekawych informacji dotyczących hodowli kóz i pszczół oraz innych prac gospodarczych. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wyprawy.
Projekt edukacyjny
11Uczniowie klas I-III przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Poznaj swojego sąsiada", w ramach którego zorganizowano lekcje obejmujące zagadnienia takie jak: dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe, wybitni obywatele, zwyczaje i kultowi bohaterowie bajek. Dzieci wzięły udział również w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu "Pocztówka z mojego miasta"
Zielona szkoła
3Zakopane - atrakcje, przygody, a przede wszystkim nowe wiadomości i wspólne spędzanie czasu.
Owocowe zajęcia
U przedszkolaków i w kl. I lato w pełni. Dziecia samodzielnie przygotowywały zdrowe przekąski.
Powiatowy Konkurs Historyczny
Bartłomiej Jaźwa został finalistą Powiatowego Konkursu Historycznego o rodzinie Ulmów z Markowej. Ucznia przygotowywała Pani Wiesława Bosak.
GRATULUJEMY BARTKOWI
Oświęcim - wyjazd klasowy
2Wycieczka uczniów do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Dzień chemika
13 czerwca w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne prezentowane z okazji Dnia Chemika. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie i przedszkolaki. Pokazy miały na celu poszerzenie wiadomości uczniów na temat substancji chemicznych, a także zachęcenie ich do nauki chemii.
Przedstawione eksperymenty były widowiskowe i przede wszystkim wiązały się ze zmianą barw roztworów. Ponieważ czas był ograniczony, a niektóre reakcje przebiegały nieco wolniej, nie wszystko udało się pokazać. Teraz uczniowie klas starszych na pewno chętniej będą uczyć się chemii aby mogli również na lekcjach wykonywać podobne eksperymenty. Natomiast najmłodsi uczniowie zapamiętają, że chemia to najfajniejszy przedmiot w szkole.
Dzień Niezapominajki
2Dzień Niezapominajki - Święto Muzyki i Plastyki promuje walory polskiej przyrody i różnorodności, dodatkowym celem jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i tradycji. Niezapominajka ma kojarzyć się z życzliwością oraz dostrzeganiem potrzeb drugiego człowieka, a także z dbaniem o otoczenie w jakim żyjemy. Uczniowie klasy 5 spisali się na medal i ujawnili swoje talenty malarskie wykonując obrazy bukietu, które można podziwiać w naszej szkole. Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Masłoń za piękne niezapominajki, maki oraz inne kwiaty, które znalazły się w kompozycji. Tworzeniu prac towarzyszyły piękne dźwęki muzyki klasycznej.
Jak nie czytam jak czytam
3"Jak nie czytam, jak czytam" Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji. Jej celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania, które nie powinno kojarzyć się uczniom tylko z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, ale przywoływać mile spędzone chwile - w otoczeniu przyrody, w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli czy rodziców. Dzięki tego typu akcjom uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że czytanie może być czymś przyjemnym - relaksem i świetną rozrywką
Program pilotażowy - kl. V
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w pilotażu z zakresu profilaktyki onkologicznej w ramach projektu "Zdrowy styl życia dzieci i młodzieży" prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. W klasie 5 zostały przeprowadzone lekcje dotyczące negatywnego wpływu alkoholu na organizm człowieka oraz obowiązkowych szczepień ochronnych. Ważny jest skuteczny wpływ dorosłych (rodziców, nauczycieli) na zdrowy styl życia dzieci i młodzieży tak aby zapobiegać chorobom i uzależnieniom w przyszłości.
Ekscytująca fizyka - pokaz
Pokaz popularnonaukowy "Ekscytująca fizyka" zorganizowany w formie transmisji na żywo za pośrednictwem platformy internetowej YouTube prowadzony przez doktorów nauk Instytutu Fizyki Jądrowej. Uczniowie oglądali ciekawe doświadczenia, dzięki którym łatwiej zrozumieć otaczający świat i poznać zagadnienia niezauważalne na co dzień.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2970030