Strona główna
Podsumowanie innowacji pedagogicznej ,,Kreatywne aktywności, czyli zajęcia sensoryczno-rozwojowe”.
W maju 2024r. w klasie II zakończyła się trwająca 2 lata innowacja pedagogiczna pt.,,Kreatywne aktywności, czyli zajęcia sensoryczno-rozwojowe”, której celem było wielozmysłowe stymulowanie rozwoju dzieci w oparciu o metody nastawione na manipulowanie, tworzenie, poszukiwanie oraz odkrywanie. Zabawy sensoryczno- rozwojowe dostarczały różnorodnych doznań oraz sprzyjały rozwojowi percepcji, motoryki oraz kreatywnego myślenia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, czego wynikiem było stworzenie wielu pięknych prac. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której znajdują się efekty kreatywnej twórczości dzieci.
Bezpieczne wakacje 2024!
Istnieje wiele form wakacyjnych aktywności - długie i ciepłe letnie dni to czas relaksu nad wodą, podróży i aktywnego wypoczynku, jednak bez względu na to jaką formę spędzania wolnego czasu wybierzemy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zadbajmy o to aby wypoczynek był bezpieczny, a czas wakacji upłynął radośnie i beztrosko !
"Jak nie czytam, jak czytam"
6Głównym celem akcji jest sprawienie by książka nie kojarzyła się młodzieży jedynie z obowiązkową lekturą,lecz z przyjemnością, ze spokojem,z wolnym czasem i rozrywką. Nie sposób wymienić wszystkich zalet czytania.Wystarczy już 6 minut czytania,żeby zredukować poczucie stresu aż o 60%. Ponadto czytanie stymuluje umysł pobudzając jednocześnie wiele obszarów naszego mózgu.Czytanie powoduje poszerzenie nie tylko wiedzy ogólnej,ale i zakresu słownictwa,wzmacnia wyobraźnię i empatię,poprawia pamięć i koncentrację,a także ułatwia komunikację i rozwija kreatywność. Ale przede wszystkim książka pomaga nam zrelaksować się w sposób naturalny. I to wszystko na wyciągnięcie ręki...
Białobrzeska Piłkarska Liga Mistrzów.
W czwartek 6 czerwca odbył się ostatni turniej piłkarski Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów. W całym turnieju nasi mali sportowcy zajęli wysokie III miejsce. Gratulujemy!
Planetarium mobilne Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej szkole.
Planetarium Mobilne to innowacyjny eksponat edukacyjny, który przyjeżdża bezpośrednio do szkół oraz na wydarzenia, by przenieść uczestników w świat nauki dzięki pokazom w technologii 360 stopni. Projekcje otaczają widzów z każdej strony, tworząc efekt pełnego zanurzenia w oglądane treści, od tajemniczych galaktyk, przez czar prehistorycznej Ziemi, po najnowsze wynalazki technologiczne. Mobilne planetarium to więcej niż lekcja – to przygoda naukowa, gdzie wiedza prezentowana jest w sposób przystępny i porywający, dzięki czemu każdy uczestnik czuje się jak podróżnik eksplorujący niezbadane zakątki wszechświata. W środę 5 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć co kryje się w mobilnym planetarium oraz przeżyć niesamowitą lekcję. Film 2D "Halo Ziemia" odkrył przed starszymi uczniami złożoność ludzkiego organizmu i historię komunikacji, natomiast najmłodsi wybrali się w podróż
Dzień Rodziny w naszej szkole!
14W piątek 31 maja br. Szkoła Podstawowa nr 1 w Budach Łańcuckich zamieniła się w miejsce świetnej zabawy. Całe rodziny brały udział w Dniu Rodziny, na którym nie zabrakło występów naszych wspaniałych uczniów oraz wręczenia nagród w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt.: „Mój wymarzony dzień z rodziną”, do którego nagrody zostały ufundowane przez PBS w Łańcucie. Każdy uczestnik Pikniku mógł wsiąść i obejrzeć wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budach Łańcuckich oraz wypróbować swoich sił w strzelaniu z armatki wodnej do celu. Ponadto, strażacy zorganizowali zajęcia z pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się dmuchańce oraz zabawy przygotowane przez panie animatorki z KK Kids Academy. Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowaliśmy również coś „dla ciała”. Dla wszystkich naszych gości mieliśmy ciasta przygotowane przez Radę Rodziców, kiełbaski z grilla, popco
Egzamin ósmoklasisty 2024. Powodzenia!
Już niebawem odbędzie się egzamin ósmoklasisty 2024. Tegoroczni absolwenci szkoły podstawowej przystąpią do trzech obowiązkowych egzaminów.
14 maja (wtorek) o godz. 9:00 – język polski,
15 maja (środa) o godz. 9:00 – matematyka,
16 maja (czwartek) o godz. 9:00 – język obcy nowożytny.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie – po amerykańskiej – nowoczesna ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz regulowała organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Święto Narodowe Trzeciego Maja pierwotnie zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie przywrócone w 1990 r.
Sukces naszych uczennic!
Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 roku wzięliśmy udział w IV Powiatowym Konkursie Papieskim w kategorii- piosenka religijna. Przegląd odbywał się w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Medynii Głogowskiej.
Oto nasze sukcesy: JOWITA MACH w kategorii klas 4-6 zajęła 2 miejsce OLIWIA BIELECKA z towarzyszeniem akompaniamentu gitarowego w wykonaniu KAROLINY BAGIENKO zajęła 3 miejsce Zofia Hadław również godnie reprezentowała naszą szkołę. Dziewczynki do konkursu przygotowywały się pod czujnym okiem p. Sylwii Wojnar. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
KONKURS BIBLIOTECZNY „MÓJ EX LIBRIS”
REGULAMIN KONKURSU BIBLIOTECZNEGO „MÓJ EX LIBRIS”
1.Organizator: Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach
2.Cele konkursu:
•Popularyzacja i promocja biblioteki, książek i czytelnictwa.
•Kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
•Pozyskanie oryginalnych małych form graficznych.
•Zapoznanie uczniów z ekslibrisem jako znakiem graficznym własnych zbiorów.
Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”.
W piątek 5 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” - opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Uczniów zachwyciła piękna, kolorowa scenografia pełna obiektów ruchomych, jak poruszający się olbrzymi statek piracki oraz niesamowite popisy w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy.
Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024
Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację. Jury pod przewodnictwem Wiceministry Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień.Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z Wiceministrą Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród. Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promują
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na "Pisankę wielkanocną"
We wtorek 26 marca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego ,,Wielkanocna pisanka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 40 pięknych prac: 27 w kategorii wiekowej 0-III oraz 13 w kategorii wiekowej IV-VIII. Ocenie podlegały: estetyka wykonania, kreatywność, wkład pracy, samodzielność. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca: W kategorii 0-III I miejsce - Alicja Dąbek II miejsce- Zofia Preis i Len Blok III miejsce – Liliana Strzępka i Julia Wilk W kategorii: IV-VIII I miejsce – Jowita Mach II miejsce- Szymon Blok III miejsce – Bartłomiej Jaźwa Laureatom składamy serdeczne gratulacje oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Przedmiot konkursu: Wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologicznej, której motywem przewodnim jest prawidłowa segregacja odpadów. Regulamin.docx
- Odpady segregujesz – dobrze postępujesz
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 3003970