Niezapomniane chwile na spływie kajakowym
8.10.2024r. braliśmy udział we wspaniałym spływie kajakowym na nowej dla nas trasie Osuchy - Pisklaki. Na ok. 9km odcinku rzeki Tanew, mieliśmy okazję podziwiać dziewiczą przyrodę , przy cudownej, wymarzonej pogodzie. Po oddaniu kajaków przy przystani, upiekliśmy wspólnie w tradycyjnym ognisku pyszne kiełbaski. Wycieczka była również możliwością integracji nie tylko wśród uczniów różnych klas naszej szkoły, ale też z sąsiedniej, zaprzyjaźnionej SP nr 2 w Korniaktowie Północnym.Wiosną zamierzamy tu wrócić!
OFERTA PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W ŁAŃCUCIEW ROKU SZKOLNYM 2024/2025
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PPP w Łańcucie. Szczegóły w załączonych plikach.
Zasady_korzystania_z_zajec_prowadzonych_przez_specjalistow_PPP.docx
Swietne wyniki naszych uczniów w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Indywidualnej Lekkoatletyce
20.09.2024r. w GOSiR w Białobrzegach odbyły się Powiatowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne, zrzeszające najliczniejszą w ciągu roku szkolnego liczbę uczestników. Nasza reprezentacja wróciła z licznymi dyplomami:
kategoria Igrzyska Dzieci:
I miejsce w skoku w dal - Lidia Kubis
I miejsce w skoku w dal - Miłosz Stafiej
Pomoc dla powodzian.
Szkolny Klub Wolontariatu SP 1 w Budach Łańcuckich wspólnie z Zarządem Klubu Kibica PTG Sokół Łańcut zwracają się z prośbą o wsparcie dla osób dotkniętych tragiczną powodzią, która nawiedziła wiele miejscowości w Polsce. W obliczu tej katastrofy liczy się każda pomoc, dlatego organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych.
Narodowe Czytanie 2024 - Juliusz Słowacki ,,Kordian''
Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w roku 2012 przez ówczesnego Prezydenta - Bronisława Komorowskiego . Jest to wyjątkowo cenna inicjatywa , ponieważ nie tylko promuje polską kulturę i literaturę, ale przede wszystkim upowszechnia czytelnictwo. Co roku wspólnie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest ,,Kordian'' Juliusza Słowackiego. Ten znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego, nadal przekonuje, że realizacja naszych polskich spraw z myślą o dobru i rozwoju Rzeczypospolitej dalej musi się opierać na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza błędów i zaniechań z przeszłości jest równie ważna, jak inspiracja tym, co w naszej tradycji najpiękniejsze. Niech tegoroczna lektura pogłębi zadumę nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. Aby zwłaszcza dzisiaj - w ob
Informacje na temat szczepień przeciw HPV w szkołach
Szanowni Państwo,
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia dotyczącymi szczepień przeciw HPV (ludzki wirus brodawczaka).
Załączniki:
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Szanowni Państwo,
W poniedziałek, 2 września br. rozpoczną się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2024/2025. Tego dnia odbędą się uroczystości szkolne inaugurujące nowy rok szkolny, rozpoczynające się Mszą Święta o godz. 8.00, następnie zapraszamy na ogólne spotkanie w budynku szkoły ok. godz. 9.00.
Podsumowanie innowacji pedagogicznej ,,Kreatywne aktywności, czyli zajęcia sensoryczno-rozwojowe”.
W maju 2024r. w klasie II zakończyła się trwająca 2 lata innowacja pedagogiczna pt.,,Kreatywne aktywności, czyli zajęcia sensoryczno-rozwojowe”, której celem było wielozmysłowe stymulowanie rozwoju dzieci w oparciu o metody nastawione na manipulowanie, tworzenie, poszukiwanie oraz odkrywanie. Zabawy sensoryczno- rozwojowe dostarczały różnorodnych doznań oraz sprzyjały rozwojowi percepcji, motoryki oraz kreatywnego myślenia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, czego wynikiem było stworzenie wielu pięknych prac. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której znajdują się efekty kreatywnej twórczości dzieci.
Bezpieczne wakacje 2024!
Istnieje wiele form wakacyjnych aktywności - długie i ciepłe letnie dni to czas relaksu nad wodą, podróży i aktywnego wypoczynku, jednak bez względu na to jaką formę spędzania wolnego czasu wybierzemy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zadbajmy o to aby wypoczynek był bezpieczny, a czas wakacji upłynął radośnie i beztrosko !
"Jak nie czytam, jak czytam"
6Głównym celem akcji jest sprawienie by książka nie kojarzyła się młodzieży jedynie z obowiązkową lekturą,lecz z przyjemnością, ze spokojem,z wolnym czasem i rozrywką. Nie sposób wymienić wszystkich zalet czytania.Wystarczy już 6 minut czytania,żeby zredukować poczucie stresu aż o 60%. Ponadto czytanie stymuluje umysł pobudzając jednocześnie wiele obszarów naszego mózgu.Czytanie powoduje poszerzenie nie tylko wiedzy ogólnej,ale i zakresu słownictwa,wzmacnia wyobraźnię i empatię,poprawia pamięć i koncentrację,a także ułatwia komunikację i rozwija kreatywność. Ale przede wszystkim książka pomaga nam zrelaksować się w sposób naturalny. I to wszystko na wyciągnięcie ręki...
Białobrzeska Piłkarska Liga Mistrzów.
W czwartek 6 czerwca odbył się ostatni turniej piłkarski Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów. W całym turnieju nasi mali sportowcy zajęli wysokie III miejsce. Gratulujemy!
Planetarium mobilne Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej szkole.
Planetarium Mobilne to innowacyjny eksponat edukacyjny, który przyjeżdża bezpośrednio do szkół oraz na wydarzenia, by przenieść uczestników w świat nauki dzięki pokazom w technologii 360 stopni. Projekcje otaczają widzów z każdej strony, tworząc efekt pełnego zanurzenia w oglądane treści, od tajemniczych galaktyk, przez czar prehistorycznej Ziemi, po najnowsze wynalazki technologiczne. Mobilne planetarium to więcej niż lekcja – to przygoda naukowa, gdzie wiedza prezentowana jest w sposób przystępny i porywający, dzięki czemu każdy uczestnik czuje się jak podróżnik eksplorujący niezbadane zakątki wszechświata. W środę 5 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć co kryje się w mobilnym planetarium oraz przeżyć niesamowitą lekcję. Film 2D "Halo Ziemia" odkrył przed starszymi uczniami złożoność ludzkiego organizmu i historię komunikacji, natomiast najmłodsi wybrali się w podróż
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2958284