REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/19
ZARZĄDZENIEM NR 5/2018 Z DNIA 31 STYCZNIA 2018r. Wójt Gminy Białobrzegi określił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2018/19 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Białobrzegi.
Biblioteka szkolna w I półroczu
Od września 2017 roku stanowisko bibliotekarz szkolnego objęła pani Agnieszka Kluz.
W trakcie pierwszego półrocza pod patronatem biblioteki zostały zorganizowane następujące wydarzenia:
w ramach uczestnictwa młodzieży w spotkaniach autorskich z pisarzami i ciekawymi ludźmi zostały zorganizo
OGŁOSZENIE-PROJEKT "UMIEM PŁYWAĆ"
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Białobrzegach, 37- 114 Białobrzegi 4 ogłasza nabór kandydatów na opiekunów uczniów klas III szkół podstawowych z terenu Gminy Białobrzegi w czasie realizacji projektu nauki pływania „Umiem pływać”.
Projekt „Umiem pływać” będzie realizowany w okresie od 06 marca 2018r. do 30 maja 2018r. Łącznie planowanych jest 20 wyjazdów na krytą pływalnię do Leżajska, dwa razy w tygodniu.
FERIE 2018 Z GOKiCz-em
GOKiCz w Białobrzegach zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia:
WYGINAJ ŚMIAŁO CIAŁO (dzieci w wieku 3-6 lat, zajęcia w GOKiCz w Białobrzegach oraz Domu Kultury w Budach Łańcuckich Prawa) – w ramach zajęć z gimnastyki korekcyjnej dzieci będą pracować nad utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Ćwiczenia przy muzyce umożliwią także doskonalenie pamięci słuchowej i wzrokowej dziecka oraz pomogą popracować nad sprawnością fizyczną i koordynacją.
Konkurs Historyczny „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”
Organizatorami konkursu są: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce.
Do II etapu zakwalifikowało się 39 osób, w tym nasz uczeń z klasy V Bartnik Maciej. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Pani Wiesławie Bosak, która zachęciła chłopca do udziału w konkursie i wspierała go.
BEZPIECZNYCH FERII
WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY WYBIERAJĄ SIĘ NA ZASŁUZONE FERIE ŻYCZYMY DOBREGO ODPOCZYNKU, BEZPIECZNYCH ZABAW PODCZAS ZIMOWYCH SZALEŃSTW I WSPANIAŁEGO HUMORU.
Prosimy o zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez WSSE w Rzeszowie i GIS.
ŚRÓDROCZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI
Spotkanie z rodzicami podumowujące I semestr odbędzie się już po feriach,
15 lutego 2018r. w godz. 17.00-19.00.
Serdecznie zapraszamy!
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
W sobotę, 27 stycznia 2018r. na sali gimnastycznej odbędzie się
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI.
Dzieci pozaszkolne i uczniowie klas 0-III bawią się w godz. 10.00-13.00.
Uczniowie klas IV-VII rozpoczynają o 15.00 i bawią się do 19.00.
Oprawa muzyczna DJ Mirek.
Życzymy udanej zabawy!
SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM
Uczennica klasy VII KATARZYNA KUTER zdobyła I MIEJSCE w konkursie historycznym ,,HERB MOJEGO RODU” organizowanego przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie. Celem konkursu było poznanie historii własnej rodziny. Kasia na podstawie wiedzy zdobytej m.in. na lekcjach historii, wykonała herb swojego rodu z wykorzystaniem informacji heraldycznych ciekawą techniką plastyczną. Dołączyła też opis dotyczący tego, co jej herb przedstawia, symbolizuje i wyjaśniła, dlaczego taki właśnie wykonała herb.
1% PODATKU NA SZKOŁĘ
Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku
Rozlicz PIT za 2017 rok i przekaż 1% podatku dla :Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich
Prosimy wpisać w programie cel szczegółowy:
SP nr 1 w Budach Łańcuckich 3410
9 listopada 2017 roku grupa 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich uczestniczyło w koncercie muzycznym w Filharmonii Podkarpackiej. W programie znalazły się utwory w wykonaniu duetu fortepianowego. Prezentowano muzykę wybitnych kompozytorów XX wieku. Cieszymy się, że poprzez kontakt z muzyką na żywo w instytucjach kulturalnych, możemy uczyć się wrażliwości i doceniać sztukę ponadczasową.
Projekt Edukacyjny Tradycyjny Sad
"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI w.
,,Człowiek bez Ojczyzny jest jak słowik bez pieśni,,
,,Im człowiek więcej udręczył się dla Ojczyzny ,tym więcej ją kocha,,
13 XI uczniowie klasy VII I VI uczcili wierszem i piosenką 99 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy ze skupieniem i uwagą prześledzili losy i drogę Polaków do odzyskania wolności 11 XI 1918 roku. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie cała społeczność szkolna zaangażowała się we wspólny śpiew pieśni patriotycznych. W galerii zdjęcia.
Projekty klasowe z języka angielskiego
Przez ostatnich kilka tygodni uczniowie klasy V i VI bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcjach projektowych z języka angieslkiego, czego ukoronowaniem są ich prace, które mieliśmy okazję podziwiać na szkolnym korytarzu. Pierwszy z projektów " The city I love...." miał na celu zachęcenie uczniów do opisania jednego z ulubionych miast w okolicy, w której mieszkają. Wybór wszystkich padł na Łańcut. Drugi projekt związany był bezpośrednio ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a tematem prac konkursowych uczniów były do wyboru : przygotowanie Kalendarza Adwentowego lub informacji o polskich i angielskich tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Dzieci bardzo się postarały, a ich projekty nie tylko cieszą oko, ale również motywują do wspólnej nauki przez zabawę. Wszystkie prace można obejrzeć w albumie fortograficznym.
Konkurs plastyczny JESIENNY GRZYBEK
Co prawda za oknem już zima, ale my ciągle chcemy jeszcze pamiętać te cieplejsze momenty złotej polskiej jesieni. Takim przypomnieniem są przepiękne prace uczniów naszej szkoły, które przygotowali na Konkurs Plastyczny "Jesienny Grzybek". Technika i format pracy był dowolny,a uczestników ograniczała tylko ich wyobraźnia. Efekty jak zawsze przeszły oczekiwania organizatora. Zapraszamy do galerii i do podziwiania wspaniałych, kolorowych i pachnących lasem grzybków :)
DNI DODATKOWO WOLNE
2 i 3 listopada 2017r.(czwartek, piątek) będą dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia opiekuńcze tym dzieciom, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki ze względu na pracę zawodową. Prosimy rodziców o przekazanie informacji wychowawcom klas o potrzebie organizacji w/w zajęć do 31 października.
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI DISNEY'A"
Dnia 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dlaczego właśnie ta data? Tego dnia urodził się jeden z największych twórców bajek – Walt Disney. Wszystkie dzieci z pewnością znają takie bajki jak Piękna i Bestia, Kopciuszek czy Śpiąca Królewna. My również pragniemy przenieść się do zaczarowanej krainy bajek. Zachęcamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie plastycznym „ Moja ulubiona postać z bajki Disneya”. Ponadto, w poniedziałek 6 listopada na dzieci klas 0-III czekać będzie mała niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w konkursie.
REGULAMIN_KONKURSU_PLASTYCZNEGO.docx
KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2017/18
Konkursy przedmiotowe są kierowane do uczniów zainteresowanych tematami i zagadnieniami wykraczającymi poza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego.
W roku szkolnym 2017/2018 Podkarpacki Kurator Oświaty organizuje następujące konkursy przedmiotowe o zasięgu wojewódzkim (obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu):
WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE
10 listopada 2017r. odbędzie się wycieczka dla chętnych uczniów z klas 0-III do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Koszt wyjazdu: 29 zł (w tym pamiątkowa bombka z imieniem). Deklaracje udziału należy składać do 20 października 2017r. u wychowawców.
W muzeum zwiedzający mogą podziwiać pierwsze narzędzia służące do produkcji bombek choinkowych, które są niemal identyczne jak te z obecnych czasów. Ręczne, precyzyjne i dokładne malowanie ozdób choinkowych zachwyca zarówno dzieci, młodzież szkolną a także osoby dorosłe. Na zwiedzających czeka przewodnik, który opowiada oraz oprowadza po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomniane wrażenia zapewnia samodzielne malowanie bombki, a corocznym hitem okazują się przygotowywane bombki z imieniem czy dedykacją dla bliskich osób.
7th WORLD MULTIPLICATION TABLE DAY
W piątek 29 września w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Od rana można było sprawdzić się ze znajomości tego zagadnienia, zdobyć tytuł i odznakę "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Hasłem tej międzynarodowej akcji jest teza, że "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" . Wszyscy członkowie Komisji - złożonej z sześciu uczniów szkoły, potwierdzili, że nasi rodzicie, ci którzy zaryzykowali i przystapili do egzaminu, są Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Test dla dorosłych odbył się z samego rana, a póżniej to uczniowie mogli przystąpić do egzaminu by zdobyć ten zaszczytny tytuł. Tabliczka mnożenia towarzyszyła nam przez cały dzień. W każdej klasie na lekcji matematyki uczniowie poprzez zabawę, rozwiązywanie zagadek, a później przez przystąpienie do internetowego meczu ze znajomosci tabliczki mnożenia sprawdzali swoją wiedzę i ją utrwalali. To jak dobrze si
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2961922