Narodowe czytanie 2018
11 września w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania nauczyciele oraz uczniowie wzięli udział we wspólnej lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Na początku spotkania zebrani obejrzeli prelekcję dotyczącą autora powieści i ciekawostek
z życia pisarza. Kolejno zgromadzeni odbyli wirtualny spacer po Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Następnie Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie czytali fragmenty utworu. Wszyscy biorący udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania otrzymali pamiątkową pieczęć przysłaną z kancelarii prezydenta. Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Dominika Czado-Ostrowska.
Uczniowie naszej szkoły "Sprzątają Świat"!
15 września 2018r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji “Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zaczęliśmy od naszej najbliższej okolicy i uzbrojeni w worki foliowe oraz rękawiczki ruszyliśmy na polowanie na śmieci. Nie było łatwo, ale udało nam się zebrać całkiem sporą ilość odpadów. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były bardzo dobre. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września to bardzo wyjątkowy dzień – Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy 1 zainspirowani małą niepozorną KROPKĄ uczcili ten dzień wspólnymi zabawami oraz tworzeniem prac plastycznych, których główną bohaterką była oczywiście „kropka”. Wzruszająca historia Vashti, pomogła zrozumieć dzieciom, że w każdym z nas drzemie wielka siła – wystarczy tylko chcieć!
Inauguracja roku szkolnego 2018/19.
Uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich odbył się 03.09.2018r. Uczniowie, ciepło powitani przez Panią Dyrektor, poznali nowych kolegów i koleżanki, którzy dołączyli do nas w oddziale przedszkolnym oraz z wychowawcami obejrzeli przydzielone im klasy. Pozostaje tylko życzyć wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej pracy i samych sukcesów!
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2018/19
W roku szkolnym 2018/2019 wszystkie podręczniki oraz ćwiczenia dla uczniów są bezpłatne i będą udostępnione przez bibliotekę szkolną.
Rodzice kupują tylko podręcznik (klasa 1-8) do religii.
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH NA ROK SZKOLNY 2018/19:Wykaz_podrecznikow_2018.19.doc
Zakończenie roku szkolnego 2017/18.
WAKACJE, ZNÓW BĘDĄ WAKACJE, NA PEWNO MAM RACJĘ...
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkole rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Blok.
Filmiki z występu dostępne są na youtube:
https://youtu.be/byQCP3MZBIU
Zielona Szkoła nad Morzem Bałtyckim
W dniach 10-16 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły w Korniaktowie Północnym oraz Budach Łańcuckich, uczestniczyli we wspaniałej wycieczce nad Morze Bałtyckie. Te kilka słonecznych dni było pełne przygód i świetnej zabawy. Między innymi zwiedziliśmy Władysławowo, Gdynię, spacerowaliśmy po molo w Sopocie i obejrzeliśmy latarnię na Rozewiu. Kolejne dni były równie ciekawe. Czekała na nas wycieczka na HEL, a tam Fokarium i rejs kutrem po zatoce Puckiej oraz morzu. Zwiedzaliśmy Gdańsk, Katedrę Oliwską i ogrody, centrum miasta oraz sławną fontannę Neptuna. Ostatni dzień to podróż do Malborka i Peplina, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wygląda zamek krzyżacki. Poza czasem spędzonym na zwiedzaniu, każdego dnia aktywnie spędzaliśmy czas na plaży, chlapiąc się w morskiej wodzie, robiąc zamki z piasku i leniuchując. Wieczorami bawiliśmy się na dyskotekac
Tradycyjny Sad Niezapominajek - dbamy o nasz sad
Drzewka owocowe w naszym sadzie pieknie rosną. Dbamy o to, aby nie zaatakowłąy ich szkodniki i podlewamy gdy nie ma deszczu. Przygotowujemy się do przygotowania podsumowania II etapu projektu. Trzymajcie za nas kciuki!
OBOWIĄZEK INFORMACYJNY-RODO
25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tzw. RODO), na mocy którego zmieniają się zasady związane z przetwarzaniem i przepływem danych osobowych. Unijne rozporządzenie nie wymaga podjęcia dodatkowych czynności przez polskie władze - obowiązuje bezpośrednio, dlatego wszystkie podmioty - w tym także szkoły i placówki oświatowe - muszą dostosować procedury do zawartych w nim przepisów.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
We wtorek, 8 maja w godzinach 16.00-18.00 zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas I-VII.
W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM W RZESZOWIE
20 kwietnia 2018 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Budach Łańcuckich udały się wraz z nauczycielem muzyki na wystawę „Bijcie w kotły, w trąby grajcie…” do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Wystawa jest częścią realizowanego projektu „Muzyczne Podkarpacie. Badania terenowe” i stanowi ukoronowanie tegorocznych działań w zakresie dokumentacji działalności amatorskich zespołów muzycznych na terenie Podkarpacia.
Tradycyjny Sad Niezapominajek - spotkanie z rodzicami i promocja projektu
W szkole odbyło się spotkanie z rodzicami, które miało na celu poinformowanie o postepach prac w Tradycyjnym Sadzie oraz promocję naszego projektu. Drzewka pieknie sie przyjęły i rosną jak na drożdżach. Niezapominajki przygotowały krótką prezentację nt. naszego projektu oraz przeprowadziły Forum Rodziców, na którym zainteresowani mogli zadawać pytania i porozmawiać z nami o projekcie. Na spotkanie przybyło bardzo wielu rodziców oraz uczniów. Cieszymy się i dziekujemy za cierpliwe obejrzenie naszej prezentacji.
Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny
26 marca uczennica klasy VII – Kornelia Sigda reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Fotograficznym „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej” pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta i Starosty Łańcuckiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych, klas II i III gimnazjum oraz wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego. Celem konkursu było promowanie twórczości pisarzy Ziemi Łańcuckiej. Podstawą dla prezentacji konkursowych w tegorocznej edycji były wybrane fragmenty tekstów pamiętnikarskich Romana Turka. Eliminacje obejmowały gawędziarską recytację dowolnej części tekstu. Konkurs odbywał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie. Przesłuchaniom nie towarzyszył podział na kryterium wiekowe co znacznie podniosło ich poziom. Tym bardziej gratulujemy naszej uczennicy odwagi reprezentowania szkoły i konkurowania ze starszymi ucze
Gminny Konkurs Czytelniczy
W dniu 23 marca trzy uczennice klasy IV naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Joanna Kulmowa – życie i twórczość”. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki i twórczości poetki. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące biografii pisarki oraz wybranych utworów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe w postaci książek. Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Dominika Czado-Ostrowska.
Tworzymy nasz Tradycyjny Sad!
Po planowaniu i zamówieniu sadzonek przyszedł czas na działanie. Jak tylko zamówione w sklepie ogrodnicznym drzewka dotarły do szkoły, zabraliśmy się do pracy. Wspólnie odmierzyliśmy równe odstępy, w których zasadzimy drzewka. Bardzo pomocni okazali się tutaj chłopcy, którzy kopali dołki, a dziewczynki tylko sadziły drzewka. Przez pierwszy miesiąc było bardzo sucho i nie padał deszcz, więc bardzo obficie podlewaliśmy drzewka. Nasza Pani dbała, abyśmy nie zapomnieli o swoim dyżurze. Ze wzgledu na to , że drzewka owocowe były jeszcze małe i kruche, postanowiliśmy zadbac o odpowiednie zabezpieczenie przed silnym wiatrem, który mógłby je uszkodzić. Chwasty niekorzystnie wpływają na rozwój i plonowanie drzew poprzez konkurowanie z nimi o wodę, substancje pokarmowe i światło. Dlatego dbamy o to, aby jabłonki i grusze miały optymalne warunki do wzrostu.
Wyprawa na lodowisko.
Tej zimy chętni uczniowie klas IV – VII wzięli udział w lekcjach wychowania fizycznego na lodowisku w GOSiR w Białobrzegach. Dzieci mogły podjąć pierwsze kroki na łyżwach lub szlifować swoje umiejętności oraz ubogacać je o kolejne, na wyższym poziomie.
W sumie wzięło udział 47 uczniów, w czterech wyjazdach (15.12.2017r., 11.01.2018r., 22.02.2018r. i 23.02.2018r.) podzielonych na 2 grupy. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem i dawały dużo radości, a efekty były widoczne niemalże od razu. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Anna Hawro oraz Dorota Gamracy. Na porcję pamiątkowych zdjęć zapraszamy do Albumu.
Zawody Mini Piłki Siatkowej i Mini Piłki Ręcznej
Zawody z Mini Piłki Siatkowej
W dniu 28.02.2018r. na hali sportowej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach odbyły się zawody Mini Piłki Siatkowej. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Łucja Piątek, Katarzyna Kuter, Anna Krauz, Jesika Golenia, Karolina Krauz, Monika Koń, Weronika Rachwał, Łucja Bagienko, Weronika Stafiej, Wiktoria Turek zajęła II miejsce, a reprezentacja chłopców: Gabriel Mach, Patryk Słupek, Jakub Hadław, Damian Golak, Maciej Bartnik, Patryk Rachwał, Bartosz Mach, Patryk Korzystko wywalczyła trzecim setem I miejsce.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci naszej szkoły będą odbywały się w dniach 16-19.03 2018r. W związku z tym w piątek, 16 marca i poniedziałek, 19 marca uczniowie nie będą mieli zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole, ale wezmą udział w naukach rekolekcyjnych w kościele.
Grant dla Niezapominajek
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że zespół 10 uczniów klasy VI biorących udział w Ogólnopolskim Projekcie "Tradycyjmy Sad", zaliczył I etap konkursu oraz zakwalifikował się do listy szkół, które otrzymały grant na zakup sadzonek i innych potrzebnych materiałów na założenie mini sadu. Niezapominajkom gratulujemy i czekamy na dalsze kroki w realizacji projektu.
PROJEKT "UMIEM PŁYWAĆ"
Gmina Białobrzegi otrzymała dofinansowanie projektu "Umiem pływać" na 2018 rok. Projekt realizowany będzie w okresie od 6 marca 2018r. do 30 maja 2018r.. Łącznie planowanych jest 20 wyjazdów na krytą pływalnię do Leżajska, dwa razy w tygodniu. Uczestnikami zadania są uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Białobrzegi. Z naszej szkoły zgłosiło się 9 uczniów.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2961920