Wojewódzki Konkurs Poetycki ,,Ojczyzna -mój dom''
Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Zadaniem biorących udział było napisanie autorskiego wiersza patriotycznego. Trzy uczennice naszej szkoły zdobyły tytuł laureata:
Gabriela Piątek- I miejsce
100 LAT NIEPODLEGŁEJ! - WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 100.ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości w tym roku ma szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija sto lat, od kiedy Polska odzyskała swoją państwowość. Uczniowie naszej szkoły również w bardzo szczególny sposób uczcili ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień. Był uroczysty apel, pieśni patriotyczne, prezentacja o historii powstania Mazurka Dąbrowskiego i oczywiście wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego o godzinie 11.11 wraz z życzeniami dla naszej Ojczyzny ułożonymi przez dzieci. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani babeczkami, które odzwierciedlały nasze narodowe barwy.
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”.
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewalismy 4-zwrotkowy hymn narodowy, włączając sie tym samym do akcji "Rekord dla Niepodległej"zainicjowanej przez MinistraEdukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
ŚNIADANIE DAJE MOC!
Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przyłączyła się do ogólnopolskiego programu ŚNIADANIE DAJE MOC będącego elementem edukacji zdrowotnej. Klasy młodsze przygotowały pyszne śniadanko. Były to surówki owocowo –warzywne oraz smakowite i pachnące kanapki. Wszyscy kroili, obierali i tarli na tarkach. Pracowali jak pszczółki. Potem jedli ze smakiem to co zrobili. To już trzecia taka "uczta". Dzieci zrobiły też pyszne koktajle owocowo - jogurtowe i kolorowe kanapeczki. Mniam, mniam...My wiemy, że ŚNIADANIE DAJE MOC. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
ROWEREM W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEODLEGŁOŚCI
10 października uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami: p. Anną Hawro, p. Dorotą Gamracy
i p. Wiesławą Bosak wzięli udział w wycieczce rowerowej pod hasłem „Rowerem w 100 – lecie odzyskania niepodległości”. Na początku p. Anna Hawro i p. Dorota Gamracy przypomniały zasady bezpieczeństwa podczas jazdy, a p. Wiesława Bosak przedstawiła w kilku zdaniach ideę i cele wydarzenia.
Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce
W dniu 26.09.2018r. na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie, odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce z udziałem ponad 700 zawodników z 25 powiatów, podczas którego oficjalnie zainaugurowano sportowy rok szkolny 2018/2019. Wprowadzono poczet flagowy, odczytano apel olimpijski i ślubowanie. Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.
Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej LA
21 września 2018r. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej LA. Udział w zawodach brało 8 szkół z naszego powiatu. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w składzie: Piątek Łucja, Krauz Karolina, Cebula Amelia, Mazur Łukasz.
Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w indywidualnej LA
19 września 2018r. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w indywidualnej LA. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w składzie: Monika Koń, Klaudia Malach, Weronika Rachwał, Patryk Rachwał i Bartosz Mach. GRATULACJE za piękną walkę i godne reprezentowanie szkoły.
W świecie instrumentów i tańca - Audycje Muzyczne Szkoły Muzycznej YAMAHA
W poniedziałek 22 października 2018r. w naszej szkole gościła Szkoła Muzyczna Yamaha z Rzeszowa, której przedstawiciele przyjechali do nas z cyklem audycji. Muzyczne lekcje skierowane są do wszystkich uczniów naszej szkoły, a prowadzą je nauczyciele Szkoły Muzycznej Yamaha. Dzięki nowoczesnym i interaktywnym metodom pracy, uczniowie podczas zajęć rozbudzają swoje zainteresowanie muzyką. Na pierwszej lekcji dowiedzieliśmy się co nieco o tańcach dworskich oraz obserwowaliśmy jak wygląda taniec szkocki, a także jak trudną sztuką jest stepowanie. Pierwsze spotkanie bardzo się wszystkim podobało. Czekamy na kolejną audycjęJ
Informacja dla rodziców
25 października 2018r. (czwartek) w godz.17.00-18.30 w szkole odbędą się indywidualne konsultacje z wychowawcami
i nauczycielami. Zapraszamy!
Dzień Komisji Edukacji Narodowej i Dzień Samorządności
W dniu 16 października 2018 r. świętowaliśmy Dzień Nauczyciela i obchodziliśmy Dzień Samorządności. Najpierw wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w uroczystej akademii, w której słowem, wierszem, piosenką i nawet żartem podziękowali nauczycielom za ich pracę. Część tą przygotowali: Samorząd Uczniowski, klasy III, V i VI.
Święto Samorządności uczciliśmy wspólną zabawą w turnieju „Kocham Cię Polsko”, którą przygotowała dla wszystkich uczniów Przewodnicząca Szkoły – Kornelia ze swoimi koleżankami z klasy VIII. Dwie drużyny złożone z uczniów klas starszych rywalizowały ze sobą w podobnych rundach jakie możemy obejrzeć w telewizji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili – wspólnie śpiewali, tańczyli i próbowali odgadywać przygotowane wcześniej zagadki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, które znajdują się w albumie fotograficznym.
Pasowanie pierszoklasistów
12 października odbyło sie uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Na początku wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor. Następnie, zgodnie z tradycją szkoły, bohaterów dnia przywitali starsi koledzy z klasy II wierszem, piosenką i tańcem. Potem nadszedł czas pokazania swoich umiejętności przez dzieci z klasy I. Przedstawili się publiczności, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, śpiewali i tańczyli. Na scenie pojawiła się burza i statek piracki walczący ze sztormem, były scenki z życia klasy podczas prezentacji multimedialnej, tańce dziecięce i Polka warszawska wykonana razem z wychowawczynią. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasitę na ucznia naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym.
Spotkanie z historią – cykl lekcji bibliotecznych.
8 października uczniowie klas IV, V, VII mieli okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu cyklu lekcji bibliotecznych. Tematyka dotyczyła patriotyzmu. Zebrani wysłuchali ciekawego wykładu na temat bohaterów narodowych i historii wojska polskiego. Kolejną atrakcją była możliwość obejrzenia, a także przymierzenia mundurów wojskowych. Prowadząca omówiła elementy ubioru oraz wyposażenia dodatkowego żołnierzy. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe dla uczniów, którzy z ogromnym zainteresowaniem się w nie zaangażowali.
„Z wizytą u Henryka Sienkiewicza”. Wycieczka klas IV-VIII
2 października w ramach obchodów Dnia Patrona szkoły nasi uczniowie klas starszych wybrali się do Oblęgorka by zwiedzić Pałacyk Henryka Sienkiewicza. Przy okazji tej wizyty została im przybliżona postać naszego patrona. 44 uczniów brało również udział w dwóch lekcjach muzealnych, z których jedna nosiła tytuł Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść W pustyni i w puszczy, natomiast druga Quo vadis - powieść na miarę Nobla? Wszyscy pilnie i z zainteresowaniem przyglądali się prelekcjom i aktywnie w nich uczestniczyli.
Wracając wstąpiliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie poprzez aktywna zabawę można było zastanowić się nad zawiłymi prawami nauki. Czas w tym miejscu został wykorzystany w stu procentach, ponieważ wszyscy z zainteresowaniem przystąpili do różnych doświadczeń.
Kolejną atrakcją wycieczki była Osada Średniowieczna, po której oprowadzali nas średniowieczni rzem
Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września (piątek) był Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Również w naszej szkole obchodziliśmy to wydarzenie. Na wszystkich przerwach można było sprawdzić swoją tabliczkową wiedzę. W myśl zasady Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają, dwie komisje, w skład których wchodzili uczniowie klas IV i V egzaminowały wszystkich chętnych do tego by zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Ci, którzym nie zabrakło odwagi i wylosowali los z zadaniami bezbłędnie go wypełniając otrzymało odznakę Eksperta.
Lekcje matematyki w tym dniu także wyglądały inaczej niż zwykle. Nie zabrakło na nich zagadek, gier, gier komputerowych i zawodów sportowych, w które wplątana była tabliczka mnożenia. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem pracowali na zajęciach. Fotograficzną relację z całego wydarzenia obejrzeć można w albumie fotograficznym.
Wycieczka do Muzeum-Zamku w Łańcucie
26 września klasy I-III wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Łańcuta. Zwiedziły Muzeum-Zamek, Wozownię oraz Storczykarnię. Pogoda dopisała, więc dzieci pospacerowały też po parku. Sprawdziło się tu powiedzenie :"Cudze chwalicie,swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie". Zbiory zachwyciły, a historia właścicieli zamku (oczywiście dostosowana do wieku zwiedzających) zaciekawiła nawet sceptyków. Zdjęcia w albumie.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Być jak ona”
We wrześniu trzy uczennice klasy VIII wzięły udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Być Jak Ona” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Tematem konkursu było przygotowanie portretu i krótkiego opisu dokonań Ireny Sendler, która z narażeniem własnego życia podczas II Wojny Światowej uratowała ponad 2500 dzieci. Prace dziewczynek zostały przygotowane z należytą dokładnością i dbałością o szczegóły. Poświęcenie zostało docenione i nagrodzone – jedna z dziewczynek Katarzyna Kuter zdobyła II miejsce, a tym samym wspaniałą nagrodę dla siebie i całej klasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie z policjantem
Jak co roku na początku września odbywa się spotkanie z dzielnicowym. Przypomina najmłodszym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze i nie tylko. Uczniowie klas I-III aktywnie uczestnczyli w spotkaniu; odpowiadali na pytania, demonstrowali właściwe zachowanie (przechodzenie przez jezdnię, spotkanie z agresywnym psem).
Europejski Dzień Języków Obcych - nauka przez zabawę
Europejski Dzień Języków ( European Day of Languages) jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO Europejskiego Roku Języków.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
We wtorek 25 września 2018r. o godz. 17.00 odbedzię się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2961924