Narodowe Święto Niepodległości
Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym, roku była to 101 rocznica. Z tej okazji we wtorek 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W nastrój świętowania wprowadziły wszystkich zebranych dziewczynki z Gromady Zuchowej „Boróweczki”, które zaśpiewały i zatańczyły piękny układ do utworu „Polsko kocham Cię”. W części artystycznej wzięli również udział uczniowie z klas IV, VII i VIII którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości usłyszeć było można wiersze o tematyce patriotycznej oraz przepiękne utwory muzyczne wyśpiewane przez nasz szkolny chór. O oprawę muzyczną zadbał ks. Marek Matwijczak, a do występu uczniów przygotowały p. Wiesława Bosak i p. Natalia Golenia.
"Szkoła do hymnu"
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”, której celem jest odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
Dzień postaci z bajek i Dzień głośnego czytania
W dniu dzisiejszym oddział przedszkolny i uczniowie klasy 1 świętowali wspólnie Dzień postaci z bajek połączony z Dniem głośnego czytania. Na spotkanie obu klas przybyli zaproszeni rodzice, którzy czytali dzieciom fragmenty ich ulubionych bajek. Do pomocy zaangażowały się również dziewczynki z klasy VII i VIII, które przebrały się za wybranych książkowych bohaterów i zaangażowały dzieci do wspólnej zabawy.
Dzień Papieski w naszej szkole.
Wstańcie, chodźmy! - to hasło XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był w całej Polsce 13 października. Uczniowie naszej szkoły również postanowili uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II i przygotowali piękne przedstawienie, prezentujące drogę Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Do występu przygotował uczniów klasy IV ks. Marek Matwijczak a pomagała mu p. Aleksandra Majkut. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę”.
W MUZEUM POLAKÓW RATUJACYCH ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ IM. RODZINY ULMÓW W MARKOWEJ.
Uczniowie kasy VII i VIII wraz z opiekunami: p. Wiesławą Bosak i p. Anną Zielińską, w dniu 30.10.2019 r. brali udział w lekcji muzealnej na temat: „Postawy Polaków wobec społeczności żydowskiej w czasie okupacji niemieckiej w ramach programu ,,Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież poznała realia holokaustu w okupowanej Polsce, różne postawy Polaków i Żydów oraz sylwetki tych, którzy „poświęcając życie ratowali życie”. Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania wiedzy poznanej na lekcjach historii w szkole z eksponatami, filmami, dokumentami zwiedzając wraz z przewodnikiem Muzeum Rodziny Ulmów. Młodzież była zainteresowana tematyką zajęć a swoją właściwą postawą pokazali, że nie jest im obojętny los i pamięć o Polakach, którzy zasłużyli na miano „sprawiedliwych wśród narodów świata”.
W NASZEJ SZKOLE „Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”
W NASZEJ SZKOLE „Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”
Dnia 4.10.2019 r. w Dzień Św. Franciszka - patrona ekologów braliśmy udział w FINALE KONKURSU WIEDZY I AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019” w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, reprezentując Gminę Białobrzegi i Powiat Łańcucki. Wśród 100 uczniów i opiekunów naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Bartnik – klasa VII, Karolina Krauz i Patryk Słupek – klasa VIII oraz opiekun – p. Wiesława Bosak.
Dzień Krajobrazu - 20 października
20 października odbywa się Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Święto ustanowione przez Radę Europy, z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W 2019 r. hasłem przewodnim jest Woda w krajobrazie.
Woda jest integralnym i immanentnym składnikiem wielu krajobrazów, a jej znaczenie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak obecnie w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów. Dlatego popularyzowanie wiedzy z zakresu znaczenia wody w kształtowaniu krajobrazów, jak również jej roli w krajobrazach przyrodniczych i kulturowych jest bardzo ważne i potrzebne.
Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta’’, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież odwiedziła mogiły osób zasłużonych i cenionych w lokalnej społeczności, m.in. m.in. księży, byłego proboszcza parafii, nauczyciela, znanego kartografa, a także tragicznie zmarłej 16-letniej dziewczyny, która zginęła podczas nalotu niemieckiego na tutejsze tereny. Uczniowie zostali zapoznani z krótkimi biografiami wyżej wymienionych osób. Kolejno każdy z nich wyposażony w niezbędny sprzęt- motyczkę, grabie, wiaderko i rękawiczki ochoczo i z ogromnym zaangażowaniem zabrał się do porządkowania opuszczonych, często bezimiennych grobów paraf
Wizyta podróżnika
W piątek 18 października gościliśmy w naszej szkole Panią Karolinę Sądaj która podzieliła się z nami swoimi wrażeniami i emocjami z wyprawy do Nepalu. Pani Karolina nie tylko pokazała nam wspaniałe zdjęcia i filmy, ale przede wszystkim w bardzo interesujący sposób opowiedziała jak wygląda życie w Nepalu. Skupiła się głównie na doświadczeniach które zdobyła jako wolontariuszka, ucząc tamtejsze dzieci wychowania fizycznego. Nasi uczniowie słuchali bardzo uważnie. Byli zdziwieni jak wiele różni nasza szkołę i szkołę w Nepalu. To była wspaniała przygoda. Dziękujemy serdecznie Pani Karolinie i niecierpliwie czekamy na kolejną relację – tym razem z Brazylii!
Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Uczniowie klas VII i VIII wspólnie bawili się na Dniu Języków Obcych, rozwiązując zagadki językowe. Metoda stacji dydaktycznych sprawdziła sie tutaj świetnie. Uczniowie korzystając z nowoczesnych technologii, zmagali się z zagadkami z języka niemieckiegi i angielskiego. Łatwo nie było ale wszyscy chętnie ze sobą rywalizowali o jak najszybsze i najdokładniejsze wykonanie zadań. Zadania dla uczniów przygotowały panie Alicja Fudali i Edyta Kiełb.
Lekcja pokazowa Szkoły Muzycznej Yamaha
Kochani rodzice, drogie dzieci! Serdecznie zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową przygotowaną przez Szkołę Muzyczną Yamaha z Rzeszowa, która odbędzie się w naszej szkole we wtorek 22 października 2019r w godz. 9.50 -10.30. Po prezentacji pracownicy udzielą szczegółowych informacji na temat możliwości zapisania dziecka na lekcje gry na wybranym instrumencie. Zapraszamy!
Indywidualne konsultacje z nauczycielami
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na comiesięczne indywidualne konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.
Spotkanie odbedzie się we wtorek 22 października 2019r w godz. 17.00-19.00.
BEZPŁATNE SPOTKANIA OTWARTE W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ŁAŃCUCIE
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Łańcucie zaprasza rodziców oraz opiekunów na bezpłatne spotkania otwarte.
TEMATYKA SPOTKAŃ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:
18. 11. 2019 r. godz. 16.00 – 17.30. CZY TO TYLKO MARZENIE? ROLA RODZICÓW W PLANOWANIU KARIERY EDUKACYJNO-ZAWODOWEJ DZIECKA. Prowadząca mgr BERNADETTA SZAL – pedagog, doradca zawodowy, socjoterapeuta, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem.
Dni dodatkowo wolne.
Dzien 14 października 2019r (poniedziałek) czyli Dzień Edukacji Narodowej jest dniem ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych, natomiast piątek 11 października 2019r jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych.
Pasowanie na ucznia klasy I
W dniu 30 września 2019r, odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich naszych pierwszaków. Dzieci z klasy II pod kierunkiem pani Bożeny Blok przygotowały wspaniałą część artystyczną dla swoich młodszych kolegów. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, tańczyli ze starszymi kolegami i koleżankami, a następnie odpowiadali na szereg pytań, które zadawała im dobra wróżka. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk wychowawcy Pani Małgorzaty Kotlińskiej oraz upominki. Klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie a następnie w radosnym nastroju udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Spotkanie z rodzicami.
W czwartek 19 września 2019r o godz. 17.00 odbędzie się wywiadówka. Rozpoczniemy od spotkania ogólnego, a mastępnie rodzice będą mieli możliwość indywidualnej rozmowy z wychowawcami oraz nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy!
Wizyta w parku trampolin Jump World oraz Filharmonii.
We wtorek 10 września 2019r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły odwiedzili park trampolin Jump World w Rzeszowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych z trenerem. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, nasi uczniowie korzystali z wielu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz rozwijaniu zainteresowania sportem. Po intensywnym wysiłku przyszła pora na chwilę odpoczynku i kontaktu z muzyką. Dzieci odwiedziły Filharmonię Podkarpacką, uczestnicząc we wspaniałym koncercie przygotowanym przez jej orkiestrę, specjalnie dla najmłodszej grupy melomanów. Wysłuchaliśmy kilku utworów naszych polskich kompozytorów, w tym Wojciecha Kilara. To był wspaniale spędzony czas.
Wyróżnienie w konkursie literackim.
Gratulacje dla uczennicy klasy VI naszej szkoły- Julii Koń, która zdobyła wyróżnienie w etapie okręgowym 5. edycji konkursu literackiego ,,List do Taty". Uczennica wraz z rodzicami, a także nauczycielką przygotowującą do konkursu- Panią Dominiką Czado - Ostrowską, wzięła udział w uroczystej gali połączonej z wręczeniem dyplomów. Honorowym patronem konkursu była Pani Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pomoc w nauce przedmiotów ścisłych.
Na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, wykorzystując sztuczną inteligencję i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
Dysponujemy tysiącami materiałów oraz linków do materiałów, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są sukcesywnie umieszczane na portalu. Większość jest dostępna bezpłatnie na POLinfo.eu.
Telefony zaufania oraz infolinie wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkursy plastyczne
Na tej stronie znajdziesz linki do konkursów plastycznych i nie tylko. Kliknij na link i sprawdź :)
* Konkurs historyczno-artystyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy" 2025 - 5 kwietnia 2025r.
* II edycja Konkursu historyczno-przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego - 31 marca 2025r.
Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 13-15 maja: 13 maja ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, 14 maja - z matematyki, 15 maja - z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom został ustalony na 4 lipca 2025 r.
Po więcej szczegółów zapraszamy
do zakładki Dokumenty szkolne - Egzamin ósmoklasistyPatroni roku 2025
Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowali, że patronami 2025 roku zostali: Stefan Żeromski, Antoni Słonimski, Olga Boznańska, gen. Kazimierz Sosnkowski, Franciszek Duszeńko. Ponadto rok 2025 został ogłoszony: Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie i Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
Szczegóły programu na stronie
Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka posługującego się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim).
Wnioski rekrutacyjne 2023/24 - pliki do pobrania
Bezpłatna infolinia
Uczniowie, Rodzice!
Informujemy, że 6 września z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki uruchomiona została całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież oraz rodzice mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Ze specjalistami można kontaktować się 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Wsparcie można otrzymać, także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Godziny otwarcia gabinetu medycyny szkolnej
NASZ PATRON
polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2961704