Uwaga konkurs!
Akcja informacyjna "Problem wagi ciężkiej"
W naszej szkole rozpoczęliśmy kampanię informacyjno - edukacyjną dotyczącą przeciążonych uczniowskich plecaków. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ten problem, informacja że jedną z przyczyn wad postawy mogą być przeciążone kręgosłupy. Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z Dekalogiem lekkiego tornistra.
Dekalog_lekkiego_tornistra.pdf
GOKiCZ zaprasza na zajęcia!
Sprzątanie świata łączy ludzi!
W piątek 15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, uzbrojeni w worki na śmieci udali się w teren w celu uprzątnięcia odpadów, które zanieczyszczają naszą okolicę. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do 30-go finału ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.
Uwaga, konkurs!
Fundacja Instytut Regionalny zaprasza młodzież szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym „Twórczość Aleksandra Fredry”.
Konkurs jest organizowany w ramach zadania "Fredro w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim" dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dotyczącej twórczości Aleksandra Fredry.
Celem konkursu adresowanego do młodzieży z województwa podkarpackiego (klasy IV-VIII szkół podstawowych) jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego twórczością Aleksandra Fredry.
Termin nadsyłania prac: do 10 października 2023 r.
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie zaprasza na zajęcia!
Już 18 września o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, zimowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Bezpłatne zajęcia (wykłady i warsztaty) przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych na terenie woj. podkarpackiego.
Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 18 września o godzinie 10.00 i potrwają do 25 września (włącznie).
Narodowe Czytanie 2023.
Za nami XII odsłona Narodowego Czytania - wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, którego tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do tegorocznej akcji. Przybliżyliśmy nieco uczniom postać pisarki, po czym odczytaliśmy wybrane fragmenty powieści opisujące bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.
Menu wrzesień 2023r.
Witamy w nowym roku szkolnym!
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny 2023/24. W poniedziałek 4 września nastąpi oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na Mszę Świętą na godz. 8.00. Następnie ok. godz. 9.00, juz w budynku szkoły Pani Dyrektor przywita całą społeczność szkolną na apelu, po czym uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.
Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Szanowni Państwo,
z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.
Minister Przemysław Czarnek przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września, wskazując w ten sposób kluczowe wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.
list ministra edukacji i nauki z okazji rozpoczecia nowego roku szkolnego.pdf
79. rocznica Powstania Warszawskiego.
Powstanie Warszawskie – bój o wolną Polskę.
Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.
O ile pod względem militarnym powstanie zakończyło się klęską, o tyle pod względem politycznym miało znaczenie ogromne. Rozpoczynając je, Polacy zademonstrowali dążenie do odzyskania i utrzymania niepodległości. Jak pisał po wojnie Jan Nowak-Jeziorański, uczestnik tego niepodległościowego zrywu, legendarny „kurier z Warszawy”, „walka nie była daremna”, a powstanie warszawskie sprawiło, że „państwo polskie, chociaż zniewolone i wasalne, zachowało swoją odrębność, przetrwało Stalina, który w swych zamysłach prawdopodobnie chciał z niego z czasem uczynić część ZSRS”. Ulotka dowództwa Armii Krajowej zawiadamiająca o rozpoczęciu powstania warszawskiego, 1944 r.
Żródło: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/41192,Powstanie-Warszawskie-boj-o-wolna-Polske.html
Słonecznych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
- 8
23 czerwca w murach naszej szkoły rozległ się ostatni dzwonek, który zakończył rok szkolny 2022/2023. Uczniowie klas 1-8 odebrali świadectwa i dyplomy oraz po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami. Najwięcej emocji było oczywiście przy rozdaniu świadectw ukończenia szkoły podstawowej, które odebrali z rąk Pani Dyrektor uczniowie klasy 8. Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęc i dzieci będą mogły rozpocząc tak długo wyczekiwane i wytęsknione wakacje :)
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
17
Pożegnanie absolwentów Szkoły.
- 9
W czwartek tuż przed zakończeniem roku szkolnego pożegnaliśmy na uroczystym apelu absolwentów naszej szkoły. Wiele wspomnień, wzruszających momentów oraz radości uwiecznionej na filmach i zdjęciach. Akademia i upominki od klasy VII oraz przepięknie wykonany polonez nad którym wraz z uczniami pracowała Pani Edyta Kiełb. To był bardzo wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.
Kochani Absolwenci!
Życzymy Wam powodzenia w nowej szkole, wspaniałych przyjaciół i wielu pięknych dni. Niech czas spędzony w murach naszej szkoły pozostanie w Waszej pamięci na długo. Szcęśliwej drogi, już czas......
Odwiedziny w gospodarstwie.
- 9
Dziś dzieci z kl. I i III wybrały się na spacer połączony z małym piknikiem oraz odwiedzeniem gospodarstwa Państwa Benedyk. Dziękujemy Pani Magdalenie za przyjęcie, słodkie upominki oraz za przekazanie wielu ciekawych informacji dotyczących hodowli kóz i pszczół oraz innych prac gospodarczych. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wyprawy.
Projekt edukacyjny
- 11
Uczniowie klas I-III przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Poznaj swojego sąsiada", w ramach którego zorganizowano lekcje obejmujące zagadnienia takie jak: dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe, wybitni obywatele, zwyczaje i kultowi bohaterowie bajek. Dzieci wzięły udział również w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu "Pocztówka z mojego miasta"
Zielona szkoła
- 3
Zakopane - atrakcje, przygody, a przede wszystkim nowe wiadomości i wspólne spędzanie czasu.
Owocowe zajęcia
U przedszkolaków i w kl. I lato w pełni. Dziecia samodzielnie przygotowywały zdrowe przekąski.
Powiatowy Konkurs Historyczny
Bartłomiej Jaźwa został finalistą Powiatowego Konkursu Historycznego o rodzinie Ulmów z Markowej. Ucznia przygotowywała Pani Wiesława Bosak.
GRATULUJEMY BARTKOWI
Oświęcim - wyjazd klasowy
- 2
Wycieczka uczniów do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Archiwum Aktualności