Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu zwiększania świadomości na temat prawidłowego sposobu postępowania z odpadami, segregowania śmieci i ponownego wykorzystania surowców wtórnych oraz wdrażania postaw ekologicznych dla uczniów kl. IV-VI. Prelekcja oraz prezentacja multimedialna odbyła się na zlecenie firmy Ekoline Usługi Komunalne.
Aktualności
Jak prawidłowo postępować z odpadami - prelekcja dla uczniów.
Konkurs plastyczny "Zmiana diety dla planety" - I miejsce dla naszego ucznia
Mam przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły - Bartłomiej Jaźwa zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej 12 - 14 lat, w konkursie plastycznym "Zmiana diety dla planety" organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska. Bartek przygotował piękny plakat informujący o podstawowych założeniach diety planetarnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Kobiet w naszej szkole.
Czy mała czy duża, każda kobieta w naszej szkole dzisiaj świętuje :)
Badanie postawy ciała i stóp.
Dziś w naszej szkole odbyły się badania profilaktyczne (dla chętnych) dotyczące komputerowej oceny postawy ciała i stóp (wykrywania i pomiaru skrzywień kręgosłupa oraz zaburzeń symetrii). Badania zostały wykonane przez Laboratorium Wad Postawy "Reha-Top" z Rabki Zdroju. W okresie dorastania bardzo ważne jest wykrywanie nieprawidłowości w ukształtowaniu postawy ciała i wykonywanie ćwiczeń korygujących.
Światowy Dzień Wody - konkurs na gazetkę szkolną.
Nasi uczniowie biorą udział w "Konkursie na gazetkę szkolną" dotyczącym ŚWIATOWEGO DNIA WODY. Celem konkursu jest przypomnienie jak cennym zasobem naturalnym jest woda i jak wielu mieszkańców naszej planety (obecnie ponad miliard ludzi na całym świecie) nadal cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Pamiętajmy o jej oszczędzaniu i o tym jak cenna jest dla nas wszystkich.
#laboratoriaprzyszlosci
Konkurs biblijny: „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”
Troje uczniów z naszej szkoły wzięło dziś udział w konkursie biblijnym pt. „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa” na etapie dekanalnym. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Bartnik i Bartłomiej Jaźwa (7 klasa) oraz Gabriela Pelc (6 klasa)
„WOLNOŚĆ JEST W NAS” – udział w konkursie historycznym ( literackim) uczennicy klasy 8 KARINY MACH
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2023 roku, zostały ogłoszone wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”. Komisja w składzie: Dominika Góra-Rygiel, Dorota Patejko, Krystyna Wojtoń dokonała oceny 73 prac konkursowych, z 38 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Konkurs swym patronatem objęli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów.
Cieszy wysoki poziom wypowiedzi literackich, które powstawały nie tylko w dużych miastach województwa podkarpackiego (Mielec, Stalowa Wola, Krosno, Sanok), ale również mniejszych miejscowościach takich jak: Bzianka i Sieniawa k. Rymanowa, Budy Łańcuckie, Lubatowa, Turze Pole, Trześniów i Dydnia k. Brzozowa, Szebnie k. Jasła, Rogóżno k. Łańcuta, Brzeźnica k. Dębicy, Grębów k. Tarnobrzega. Owa szeroka rozpiętość geograficzna jest szczególnie istotna, ponieważ świadczy o naprawdę niemałym zainteresowaniu konkursem promującym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – czytamy na stronie internetowej Organizatora.
Nasza uczennica Karina reprezentowała szkołę i naszą gminę Białobrzegi, zdobywając uznanie komisji konkursowej oraz naszej społeczności.
Konkurs_Literacki.pdf
Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych i klas I szkół podstawowych 2023-2024
Poniżej znajdują się wnioski rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedzkolnych oraz klas I na rok szkolny 2023/24.
rekrutacja_2023__-_oddzial__przedszkolnyc.pdf
rekrutacja_2023_-__klasa_I_szkola_podstawowa.pdf
Karta_zgloszenia_dziecka_do_klasy_pierwszej_2023-24.docx
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO_2023-24.docx
MEIN - Badanie potrzeb w zakresie rozwiązań cyfrowych w edukacji
Szanowni Państwo,
Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zaprasza do wypełnienia ankiety w celu zebrania potrzeb uczestników systemu edukacji w Polsce w obszarze wykorzystania narzędzi cyfrowych wspierających edukację.
Linki do ankiety:
Bezpieczne dzieci w sieci.
Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu dlatego również w młodszych klasach i oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia dotyczące cyberprzemocy, internetowego hejtu oraz ogólnej aktywności w sieci. Najważniejszą omawianą kwestią było oczywiście bezpieczeństwo podczas korzystania z zasobów internetu.
OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA
„Oil City” to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Historyczna fabuła gry nawiązuje do działań, które podejmowali galicyjscy pionierzy przemysłu naftowego w tym Ignacy Łukasiewicz.
Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne: uczy inwestowania, zarządzania ryzykiem, przedsiębiorczości, logicznego myślenia, planowania, współpracy i reagowania na zmiany. To także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.
W piątek uczniowie klas 7-8 naszej szkoły mieli możliwość sparwdzenia się w tej własnie grze. Jako goście Biblioteki Publicznej w Budach Łańcuckich wzięliśmu udział w niezwykłych zajęciach. Uczniowie podzieleni na 4 drużyny rywalizowali ze sobą starając się jak najwięcej kupić, sprzedać i zainwestować w swój naftowy biznes. Gra bardzo wciągnęła wszystkie drużyny ale po V intensywnych rundach okazało się, że najlepiej poradzili sobie chłopcy z klasy VIII - Bartek, Kuba i Igor. To oni będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych rozgrywkach.1
Powiatowe Zawody z Piłki Ręcznej w Albigowej
W czwartek 16.02.2023r. odbyły się Powiatowe Zawody z Piłki Ręcznej w Albigowej. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce.
1
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie - bezpłatne zajęcia dla dzieci.
Seans filmowy dla dzieci z klas II-VIII
Konkurs plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zapraszamy do udziału!
Luty i marzec to miesiące, które w naszej szkole będą poświęcone Cyfrowemu Bezpieczeństwu. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole odbędą się różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu przybliżenie uczniom, rodzicom i nauczycielom tematyki bezpieczeństwa w sieci. Pierwszą inicjatywą jest organizowany przez nas Szkolny Konkurs Plastyczny "Sieciaki Bystrzaki". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu na kartce A4/A3 zainspirowanego popularnymi filmami edukacyjnymi Sieciaki.pl. Uczestnicy konkursu oglądają filmiki na stronie https://sieciaki.pl i na ich podstawie wybierają ulubionego Sieciaka, którego umieszczą na plakacie wraz z jedną poradą dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Na prace czekamy do końca marca. Zapraszamy!
I miejsce chłopców w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej!
Z wielką radością informujemy, że drużyna chłopców z klas VII-VIII zdobyła I miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Igrzyska Mlodzieży Szkolnej, które odbyły się w Zespole Szkół w Białobrzegach. Dziewczęta dostały awans do zawodów powiatowych, gdyż były jedyną drużyną żeńską w gminie, która się zgłosila do zawodow. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
5
Występy pełne MAGII!!!
- 1
Dziś w naszej szkole odbył się występ iluzjonisty. Dzieci mogły oglądać sztuczki karciane, żonglerkę piłeczkami, lewitację przedmiotów oraz ciekawe złudzenia optyczne. Dużo radości sprawiły otrzymane balony a dobry humor towarzyszył wszystkim przez resztę dnia.
Jak ważna jest wiedza w życiu człowieka? - niezwykła lekcja historii.
We poniedziałek 6 stycznia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przy współpracy z Księgarnią Nova nasza szkoła gościła Panią Beatę Krawiec.
Pani Beata przeprowadziła niezwykle interesujące zajęcia, w których uczestniczyły klasy IV – VIII. Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego czytamy i co nam daje czytanie: poznali historie pisma węzełkowego, klinowego, sumeryjskiego. Pani Beata dokonała prezentacji tabliczek przywiezionych z Iraku, hieroglifów, broni ćwiczebnej używanej w wojsku, hełmofonów, masek gazowych, umundurowania wojsk NATO.
Ponadto młodzież zapoznała się z autoprezentacją oraz podstawami NLP
Uczestnicy poznali mnóstwo ciekawych informacji o znanych i podziwianych ludziach. Niektórych nie trzeba przedstawiać, gdyż każdy Polak zna Józefa Piłsudskiego czy Steve’a Jobsa. Zachwyciła nas postać Krystyny Skarbek, super szpiega z czasów II Wojny Światowej, która to, stała się pierwowzorem postaci Jamesa Bonda.
Pani Beata w niezwykle obrazowy sposób uzmysłowiła nam, jak ważna jest wiedza. Zrozumieliśmy, że pozwala ona zniewolonemu narodowi przetrwać najcięższe chwile w historii, a dla każdego człowieka stanowi skuteczną broń w ciągłej walce z własnymi słabościami.
Dowiedzieliśmy się też sporo o Jerzym Górskim , uzależnionym w młodości od narkotyków, który został legendą polskiego triatlonu, gdyż wygrał zawody Double Ironman w USA, pokonał uzależnienia i własne słabości. Prowadząca uzmysłowiła nam też, jak wielkim zagrożeniem są dla nas substancje psychoaktywne.
Zabawa choinkowa 2023
W sobotę 4 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Jak ją opisać jednym zdaniem? BYŁO FANTASTYCZNIE! :) Najmłodsze dzieciaki bawiły się wspaniale pod czujnym okiem rodziców, nauczycieli i naszych wspaniałych animatorów - Pańtwa Joanny i Piotra Wasylik z zespołu Aplauz. Zabawom i szaleństwom nie było końca. Zaopraszamy do albumu na fotorelację!
4
Spotkanie rodziców z wychowawcami - 31.01
Archiwum Aktualności