Przedłużamy Dzień Dziecka w przedszkolu! Był dziś spacer, wizyta w sklepie, piknik, oglądanie wozu strażackiego (dziękujemy OSP Budy Łańcuckie - Lewa) oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Aktualności
Oddział przedszkolny na małym spacerze.
Wycieczka do serca Bieszczad!
- 2
Wycieczka do serca Bieszczad - SOLINY. Uczniowie kl. II, III (oraz chętni z kl. IV i V) wybrali się wraz z nauczycielami na wycieczkę edukacyjną odkrywającą tajemnice Soliny. W programie znalazł się przejazd kolejką gondolową, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń, wizyta w parku rozrywki, gdzie legendarne Biesy i Czady wprawiały dzieci w dobry humor oraz zapewniały świetną zabawę, obiad w "Czadowych Garach", podziwianie niezwykłych krajobrazów z wieży widokowej oraz czas na zakup pamiątek i lody. Dzieci uczestniczyły w preshow gdzie dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat technologii kolei, topografii terenu oraz bieszczadzkiej przyrody. To był wyjątkowy dzień
5
Przedszkolada - sportowa rywalizacja przedszkolaków.
Przedszkolada. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły dziś udział w sportowej rywalizacji przedszkolaków z Gminy Białobrzegi organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji! Było wiele uśmiechu, dobrej zabawy i konkurencji sportowych (bieg z pałeczką sztafetową, skok w dal z miejsca, tor przeszkód, rzut woreczkiem do koła hula-hop oraz przeciąganie liny) nie mogło oczywiście zabraknąć na koniec pamiątkowych medali oraz lodów Brawo dla naszych uczestników
Radosnego Dnia Dziecka!
Super zabawa w Zagrodzie Edukacyjnej - Międzyczas.
- 2
Fantastyczna wycieczka naszych przedszkolaków oraz kl. 1 do Gospodarstwo Agroturystyczne Międzyczas, Zagroda Edukacyjna. Wspólnym atrakcjom, niespodziankom oraz dobrej zabawie nie było końca . Dzieci piekły pyszne ciasteczka, karmiły lamy i owieczki, zbierały trawę dla kucyków oraz królików, którą samodzielnie przewoziły. Znalazł się również czas na krótkie odwiedziny muzeum, oglądanie eksponatów, a także wysłuchanie bajki o Kreciku i oczywiście przerwa na kiełbaski . Po zadowolonych minach naszych najmłodszych widać, że był to udany dzień
7
Młode Głowy - certyfikat udziału w projekcie.
Egzamin ósmoklasisty - terminy i najważniejsze informacje.
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- 23.05.2023r. – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- 24.05.2023r. – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- 25.05.2023r. – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
W dniach, w których odbywa się egzamin zajęcia edukacyjne są w szkole odwołane!
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w naszej szkole uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą ten dzień.
Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, fot. Wikipedia
„OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA” - powiatowy etap gry.
W dniu dzisiejszym trzech uczniów klasy VIII – Jakub, Bartosz oraz Igor reprezentowało naszą szkołę oraz gminę w powiatowym etapie planszowej ekonomicznej gry symulacyjnej o początkach przemysłu naftowego w Galicji – „OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”. Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury. Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne, jest to także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.
PROMAR - Półkolonie językowe dla dzieci.
Dzień tańca i muzyki w naszej szkole.
Za nami dwa dni pełne muzycznych wyzwań i atrakcji. Z okazji Dnia tańca i muzyki w naszej szkole odbyły się zajęcia taneczne, funky z elementami break dance dla wszystkich uczniów oraz dla najstarszych uczniów zajęcia reggaeton. Dodatkowo dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów muzycznych, tanecznych i wokalnych na Talent Show. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty Dagmara Wytrykus Zumba fitness ZIN Dagmara Wytrykus i wielkie brawa dla wszystkich naszych małych artystów!
Spotkanie z Policjantem oraz psem tropiącym Alfą.
- 3
W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole pana policjanta z psem tropiącym Alfą. Uczniowie dowiedzieli się dużo o specjalnym szkoleniu takiego psa zarówno do służby patrolowej jak i do wykonywania takich zadań jak identyfikacja, rozróżnianie i tropienie zapachów. Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie!
XVI Powiatowe Targi Edukacyjne w Łańcucie.
- 3
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7-8 naszej szkoły mieli wielką przyjemność wziąć udział w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które w tym roku zaplanowano w dniach 18-19 kwietnia w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Przedstawiciele wszystkich szkół ponadpodstawowych naszego powiatu zaprezentowali swoje stoiska promocyjne. Mieliśmy sposobność podziwiać jak starsi koledzy radzą sobie na kierunkach zawodowych na których się szkolą. Ponadto, uczniowie mieli możliwość rozmowy i konsultacji z pracodawcami współpracującymi ze szkołami oraz uzyskanie fachowej porady z zakresu doradztwa zawodowego.
Dzień tańca i muzyki w naszej szkole!
Akcja "Żonkile" - pamiętamy.
Akcja "Żonkile" - organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Ma na celu przywracanie pamięci o wydarzeniach jakie miały miejsce w getcie warszawskim 80 lat temu. Muzeum udostępniło materiały edukacyjne dotyczące wybuchu powstania na podstawie których odbyły się zajęcia. Poruszające opowiadanie "Było - nie ma - jest" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo przybliżyło dzieciom trudny ale ważny temat straty, przeżywania jej oraz radzenia sobie z nią, a także pamięci jaka pozostaje z nami na zawsze. Pamiętajmy i my! #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć #polinmuseum
Akcja “Wywieś Flagę”
Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.
Nabór do chóru dziecięcego.
UWAGA!
Informujemy, że przy Ośrodku Kultury powstaje Chór Dziecięcy mieszany!
Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem pasji wokalnej, nawiązaniem nowych znajomości i przyjaźni, błyszczeniem w świetle reflektorów, nie zwlekaj! Nabór rusza właśnie dziś!
Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w spotkaniu organizacyjnym 8 maja 2023 r., po uprzednim zapisie telefonicznym bądź osobistym w sekretariacie GOKiCz.
Więcej informacji pod nr telefonu: 17 224 52 78
Zapraszamy!
Wesołego Alleluja!
Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej szkole.
- 4
Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” odwiedziła w środę 5 kwietnia 2023r. mury naszej szkoły. Uczniowie mieli mozliwość obejrzenia i aktywnego wypróbowanania piętnastu eksponatów, pokazujących esencję tego, co można będzie zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie Podkarpackiego Centrum Nauki.
Czego można dotknąć?
Większość eksponatów jest interaktywna i zachęca do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań: Jak to jest zrobione? Jak to działa?
Co można poznać i zrozumieć?
Eksponaty nawiązują do tego co można doświadczyć w PCN w myśl haseł:
- „Świat Wokół Nas”, czyli to, co naturalne, przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne. Poprzez zabawę z eksponatami takimi jak: „Cykl życia drzewa”, „Jakie to drewno”, „Tlen” można poznać ciekawostki związane z drzewami i drewnem, a także tlenem.
- „Nasza Cywilizacja”, czyli to, co my ludzie wytworzyliśmy korzystając z naszych umiejętności i pozyskanej wiedzy, artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp. Przy pomocy eksponatów można stworzyć film animowany, poznać działanie kiwonu.
- „My, Ludzie”, czyli funkcjonowanie organizmu człowieka, zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum – logiczne myślenie itd. Przy pomocy eksponatów takich jak „Siła ludzkich mięśni”, „Kto dalej” można wypróbować siłę swoich mięśni, czy porównać swój skok, do skoków różnych zwierząt.
Konkurs na Lawendową Pisankę rozstrzygnięty.
Uczennice klasy V wzięły udział w konkursie pt. Lawendowa pisanka, który został zorganizowany przez Centrum Medyczne w Łańcucie. Inicjatorem wzięcia udziału w akcji była Pani Marta Surmacz.
Wyróżnienie otrzymała Izabela Bester.
Archiwum Aktualności