HARMONOGRAM INDYWIDUALNYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI:
24 PAŹDZIERNIKA 2017r. (WTOREK) -GODZ. 17.00-19.00
21 LISTOPADA 2017r. (WTOREK)-GODZ. 17.00-19.00
HARMONOGRAM INDYWIDUALNYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI:
24 PAŹDZIERNIKA 2017r. (WTOREK) -GODZ. 17.00-19.00
21 LISTOPADA 2017r. (WTOREK)-GODZ. 17.00-19.00
28 listopada (wtorek) w godzinach 7.00-19.00 organizowany jest wyjazd do Krakowa. W programie:
1. spektakl w operze 0/B
2. zwiedzanie gmachu opery
3. zwiedzanie wystawy w MNwK.
Koszt wyjazdu: 90 zł.
Chętni uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielem muzyki.
Zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VII do uczestnictwa w wycieczce do filharmonii w Rzeszowie, która odbędzie się 9 listopada (czwartek) w godz. 11.00-15.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u nauczycielki muzyki.
Zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Dębicy oraz Stalowej Woli. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.
Zajęcia PD organizowane są bezpłatnie.
Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez wypełnienie deklaracji online i postępowanie wg instrukcji z e-maila potwierdzającego zgłoszenie.
Rejestracja na zimowy 2017/2018 będzie możliwa od 25 września do 1 października 2017 r., a po jej zakończeniu, w dniu 2 października, osobno dla każdej lokalizacji Politechniki Dziecięcej odbędzie się losowanie uczestników. Jego wyniki opublikowane zostaną dzień później to jest 3 października 2017. Listy uczestników zostaną opublikowane na stronie www Politechniki Dziecięcej w Aktualnościach oraz zakładce Uczelnia PD>>Listy uczestników .
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603) w szkole podstawowej w roku szkolnym 2017/18 można ustalić do 8 dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Nasze propozycje są następujące:
2,3 listopada 2017r. (czwartek, piątek)
22 grudnia 2018r. (piątek)
30 kwietnia 2018r. (poniedziałek)
2, 4 maja 2018r. (środa, piątek)
1 czerwca 2018r. (piątek)
21 czerwca 2018r. (czwartek)
Serdeczne gratulacje dla ucznia klasy V naszej szkoły - Macieja Bartnika, przygotowanego przez Panią Dominikę Czado-Ostrowską, zdobycia II nagrody w etapie regionalnym 4. edycji Konkursu "List do Taty".
Dnia 11 września laureat wraz z nauczycielką języka polskiego uczestniczyli w gali regionalej konkursu połączonej z wręczeniem dyplomów i nagród przez Pana Aleksandra Bobko - Senatora RP i Panią Małgorzatę Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty, jak również honorowego patrona konkursu. Uroczystość odbyła się w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Laureatowi raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 WRZEŚNIA O GODZ.17.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Finał tegorocznej edycji Narodowego Czytania w naszej szkole odbył się 5 września. Na początku spotkania wszyscy zebrani zostali zaznajomieni z życiorysem Stanisława Wyspiańskiego. Kolejno nauczyciel polonista przybliżył słuchaczom genezę powstania dzieła i konteksty hiostoryczne. Następnie Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie czytali z podziałem na role wybrane fragmenty dramatu.
Peter Reynolds napisał książkę "The Dot", która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września obchodzi się International Dot Day.est to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.
W tym roku nasza szkoła 15 września też zorganizuje Dzień Kropki. Jesteśmy zarejestrowani jako jedni z 8416673 uczestników ze 168 krajów. Czas tworzyć kropki!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017r. Mszą św. w kościele o godz. 8.00. Następnie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w szkole.
Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br. W naszej szkole będziemy czytać dzieło we wtorek, 5 września. Zapraszamy rodziców, uczniów, sympatyków szkoły na godz, 10.00. Mile widziany przygotowany ulubiony fragment kiążki. Kto posiada własny egzemplarz może otrzymać pamiątkową pieczęć przysłaną z kancelarii prezydenta.
Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji: Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, PamiątkI Soplicy Henryka Rzewuskiego, Beniowski Juliusza Słowackiego i Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
W środę, 30 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami przyszłych przedszkolaków.
Serdecznie zapraszamy!
MATEMATYKA TO PRAKTYKA - projekt realizowany w ramach Białobrzeskich Inicjatyw Edukacyjnych podsumowany!
Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami najlepsi uczniowie bioracy udział w tym bardzo aktywnym projekcie zostali obdarowani nagrodami książkowymi i dyplomami za udział.
Od marca do czerwca odbyło się 16 półtoragodzinnych spotkań, na których poprzez doświadczenie uczniowie nabierali przekonania o przydatności matematyki w życiu codziennym. Praca odbywała się w różnorodny sposób - uczniowie bawili się w sklep, pracowali grupami, stworzyli projekt remontu trzech sal, przeliczali koszty tego przedsięwzięcia, dobierali dostępne materiały, zbierali informacje o tygodniowych średnich temperaturach powietrza, ilości wody, zajmowali się obliczeniami czasowymi, analizowali rachunki domowe – to wszystko wykonywali chętnie i z ciekawością. Wspólna praca motywowała ich do działania. Ostatnie tematy dotyczące mapy i planu, inne - związane z drogą i na końcu te w kuchni były najbardziej przez uczniów chwalone i z wielkim zainteresowaniem czekali na nie.
Dodatkowo w ramach tego projektu została zorganizowana wycieczka do Jędrzejowa, gdzie uczniowie zwiedzili muzeum zegarów słonecznych i wzieli udział w lekcji muzealnej nt. słonecznego pomiaru czasu.
Wszystkim te spotkania się bardzo podobały. Dziękujemy Radzie Gminy Białobrzegi za możliwość realizacji tego projektu.
W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego uczniowie klas I, IV i VII zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich, tj. w Budach Łańcuckich od n-ru 352 do n-ru: 487 będą realizowali obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich.
Drugiego czerwca dziewięćdziesięcioro troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania "Jak nie czytam, jak czytam". Celem było pobicie ubiegłorocznego rekordu. Organizatorem głównym była redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole". W naszej placówce osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie akcji była Pani Dominika Czado-Ostrowska.
Na początku wspólnego spotkania dzieci zostały zaznajomione z historią książki, etapami jej powstawania. Po tej części odbył się quiz wiedzowy dotyczący wcześniej poznanych wiadomości. Następnie wszyscy wspólnie próbowali przeczytać na głos znany im wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa" starając się oddać melodyjność tego tekstu. Po zabawie słownej cała gromada wybrała się na plac zabaw, gdzie każdy znalazł odpowiednie miejsce do zagłębienia się w tajemniczy świat książki, którą ze sobą zabrał. Uczniowie w ten sposób utwiedzili się w przekonaniu, że odpoczywając i bawiąc się również można wzbogacać wiedzę, a przebywanie z książką jest mądrą rozrywką i bywa interesującą przygodą podczas czasu wolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (galeria) oraz filmu (filmy).
W piątek 26 maja 2017 roku wszyscy uczniowie licznie zgromadzili się w budynku Domu Kultury w Budach Łańcuckich, żeby uroczyście świętować bardzo ważny dzień w roku - Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprosiły rodziców i zaprezentowały bogaty program artystyczny, aby jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy dzień. Były tańce, wiersze, przedstawienia i cała masa życzeń płynących prosto z małych serduszek.
Zapraszamy do galerii i do obejrzenia filmów.
W dniach od 10-13 maja uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich skorzystali z zaproszenia kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Korniaktowie i wybrali się wspólnie na czterodniową Zieloną Szkołę do Zakopanego i Szczawnicy. Te kilka dni spędzonych w naszych pięknych polskich górach obfitowało w wiele atrakcji takich jak wędrówka nad Morskie Oko, wyjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Wdżar, spacer po Krupówkach, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ponadto, dzieci miały okazję wjechać na samą górę jednej z najpiękniejszych skoczni narciarskich w Zakopanem czyli na Wielką Krokiew. Najciekawszą częścią wycieczki zdaniem uczniów był spływ Dunajcem oraz podziwianie pięknej panoramy gór. Spacerowaliśmy po uzdrowisku w Szczawnicy i nawet udało nam się spotkać Janosika. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków uczniowie mieli okazję spróbować pysznego góralskiego jedzenia i odwiedzili bacówkę, w której posłuchali opowieści Bacy i przekonali się jak brzmią góralskie instrumenty. Wyprawa w góry bardzo się wszystkim podobała. Nie obyło się bez pamiątek i oscypków, które dzieci przywiozły do domu w formie prezentów. Jak wspaniale spędziliśmy ten czas pokazują zdjęcia oraz filmy. Zapraszamy do oglądania!
Udało nam się zaliczyć przedostatni już VI Etap Edukacyjnej Gry Planszowej Twoje dane - twoja sprawa. VI runda była podsumowaniem naszych dotychczasowych osiągnięć, a zadaniem jakie dostałyśmy było stworzenie albumu, w którym umieściłyśmy foto - sprawozdanie z wszystkich etapów gry. 6 czerwca wielkie podsumowanie GIODO w Warszawie. O wszystkim poinformujemy na stronie internetowej szkoły. Zespół uczniów wraz z koordynatorem dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i czas spędzony na zgłębianiu wiedzy na temat ochrony danych osobowych. Zapraszamy do obejrzenia albumu NASZA_PRZYGODA_Z_GIODO_ALBUM_SP1_BUDY_LANCUCKIE.pdf
„W Pacanowie kozy kują
więc koziołek mądra głowa
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa....”
Kornel Makuszyński
11 maja 2017 r. uczniowie klasy I w nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie zorganizowanym przez Delikatesy Centrum w Budach Łańcuckich byli na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego i pobawić się na placu zabaw. Wycieczka do Pacanowa była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.
17 maja 2017 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku na spektakl teatralny pt. "Maly Książę" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru "panteatr". Aktorzy przybliżyli widzom historię nietypowego podróżnika - mieszkańca Planety B-612, który odbył międzyplanetarną wyprawę, pełną piękna, miłości i wzruszeń. Sztuka została oparta na książcę o tym samym tytule, którą stworzył Antoine de Saint - Exupery. Przedstawienie prezygotowane z wielkim rozmachem, pełne efektów świetlnych i dźwiękowych, co sprawiało, że przyciągało uwagę najbardziej wymagającego widza - dziecka. Kostiumy oraz oprawa wizualna zostały oparte o orginalne ilustracje, dzięki czemu spektakl był nie tylko wiarygodny, ale i wzruszający. Piątka profesionalnych aktorów zatroszczyła się o to, by swym kunsztem porwać widownię w "inny wymiar", gdzie można było spotkać różne osobistości i wiele się od nich nauczyć.
Powered by aSc EduPage