Wizyta Mikołaja w naszej szkole
Do naszej szkołu chodzą chyba grzeczne dzieci, ponieważ Samorządowi Uczniowskiemu udało się zorganizwać wizytę Mikołaja, a jak wiadomo Mikołaj przychodzi tylko do dobrych dzieci:). Ten zacny gość odwiedził nas w towarzystwie elfów. Odwiedzili wszystkie klasy, Mokołaj porozmawiał z uczniami, złożył im życzenia, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Była to bardzo miła wizyta.
1
Wróżby andrzejkowe
28 listopada tradycyjnie, jak co roku, odbyły się andrzejki szkolne. My jako Samorząd Uczniowski zorganizowaliśmy dekorację sali i przygotowaliśmy "zawodowe" wróżby. Nasze szkolne wróżki przepowiadały młodszym uczniom ich przyszłość. Zabawy i frajdy było co nie miara:).
2
Kiermasz słodkości
W dniu 20 i 21 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz słodkości, z którego dochód został przekazany na naszą działalność. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodkości dziękujemy.
Rady cenniejsze niż złoto
Nie każdy lubi, gdy ktoś udziela mu rad, ale bycie empatycznym, wrażliwym i otwartym na potrzeby innych jest kluczowe w budowaniu relacji. Nasz samorząd szkolny postanowił sprawdzić, w jaki sposób uczniowie potrafią udzielać rad. W załączonym nagraniu można usłyszeć, co przekazali szkolni reporterzy.
Historie łączą ludzi - przerwa na relacje
W 4 tygodniu realizowania naszego projektu "Przerwa na relacje" Samorząd Uczniowski postanowił rozbudzić kreatywność i współpracę społeczności szkolnej. Chętni uczniowie mieli pisać opowiadanie. Niestety nie widzieli całości napisanego wcześniej tekstu, jedynie 1, 2 ostatnie zdania. W ten sposób historia jaką napisaliśmy okazała się zaskakująca, może nierealna ale zabawna. Taka nasza, bo napisana wspólnie, w myśl tego, że "Historie łączą ludzi".
Przerwa na relacje - kącik relaksacyjny.
Nasz Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą wzmocnienia relacji rówieśniczych - co tydzień będzie realizował różne akcje, które mają na celu zjednoczyć środowisko szkolne. "Przerwa na relacje" - bo tak ten projekt się nazywa, rozpoczęła się od stworzenia przez uczniów "Kącika do relaksacji". Dzisiaj po raz pierwszy, na przerwie obiadowej, uczniowie, którzy chcieli się wyciszyć, nacieszyć spokojem, odciąć od gwaru, który panuje na korytarzu odstresowali się właśnie w tym miejscu. Nie było słychać głosów, ponieważ regulamin zabrania rozmów, tylko muzykę relaksacyjną płynącą z głośników. Przerwa była całkiem inna niż wszystkie - niby piętnastominutowa, więc powinna się "ciągnąć", a jednak w momencie gdy zadzwonił dzwonek na lekcję, niemal każdy zapytał ze zdziwieniem: "To już?" Okazało się, że to był mile spędzony czas - taki spokojny, wyciszający. Zapraszamy do kącika jutro
, będziemy dalej się relaksować.
Akcja "Szkoło pomóż i ty"
Zbieramy pieniążki na pomoc 12 letniemy Kacprowi Pawłowskiemu, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę.
"Magiczny słoik" na poprawę nastroju
Ubiegły tydzień minął na badaniu samopoczucia społeczności szkolnej. Samorząd Uczniowski codziennie pytał specjalnym „barometrem emocji” z jakim nastawieniem, emocją młodsi i starsi koledzy przychodzą do szkoły. Jak się okazuje badani odczuwali zarówno strach, smutek, radość, złość czy też obojętność. Dało nam to do myślenia. Okazuje się, że nigdy nie wiemy z jakimi doświadczeniami i emocjami przychodzą do szkoły nasi koledzy, koleżanki i nauczyciele. Często nikt nie mówi z jakimi problemami i lękami się zmierza, a nasze niewłaściwe zachowanie, czy nieodpowiedni żart mogą być dla nich dramatyczne. Zawsze jak coś mówimy (a w szczególności gdy jest to przykre) musimy pamiętać, że odbiorca tej informacji już bez niej mógł czuć się się źle, a dodając swoją cegiełkę do jego złego samopoczucia możemy dołożyć się do płaczu, który pojawi się po powrocie do domu, do nieprzyjemnych o sobie myśli i zachowań, które mogą wywoływać długo odczuwalny stres. Nie chcemy aby ktoś wśród nas tak się czuł dlatego apelujemy wszystkich o to aby zastanowili się zanim coś do kogoś powiedzą, aby traktowali innych z szacunkiem i nie obrażali, naśmiewali się z innych.
Dodatkowo na poprawę humoru, nastroju, po prostu atmosfery wśród społeczności szkolnej przygotowaliśmy na ten tydzień „Magiczny słoik”, który będzie zawierał małe karteczki z zabawnymi zagadkami i żartami do których uczniowie będą mogli sięgać na przerwach by poprawić swój nastrój. Przecież nic tak pomaga na smutek jak śmiech!